MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Doszczetnie zalane mieszkanie - co robic?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 8 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

Str 8 z 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Richmond

Post #1 Ocena: 0

2018-03-06 21:09:36 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ale jak to jest mieszkanie, to budynek jest ubezpieczony przez freeholdera i sprawe zalatwia sie przez firme zarzadzajaca, ktora zapewne jest wlasnie ta, z ktora walczy mirokrowodrza.

Skoro juz wiesz, ze nie ma licznika, to niech zamontuja licznik i rozwiazesz problem licznika. Szczerze mowiac, to chyba nie za bardzo zalezy Ci na zdrowiu i warunkach mieszkalnych, skoro pozwalasz tym sprawom trwac wieki i nie robisz nic sam poza poganieniem innych.

I jak wyzej, zglos sprawe do Environmental Health. Obowiazkiem landlorda jest zapewnic ogrzewanie lokalu.

https://england.shelter.org.uk/housing_advice/repairs/repairs_and_maintenance_in_council_and_housing_association_homes

Przeczytaj to sobie dokladnie, wiekszosc punktow nie jest spelniona przez Twoje landlorda. Jesli jest to lokal socjalny zarzadzany przez ta firme i nie mozesz nic osiagnac, to zglos sprawe do Housign Dept i Environment Health.

Jak moze byc Twoja wina brak licznika? Po co probujesz podcinac galaz, na ktorej siedzisz? Nie bierz na siebie winy, chyba ze sam wyrwales ten licznik ....
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mirokrowodrza

Post #2 Ocena: 0

2018-03-09 18:20:21 (6 lat temu)

mirokrowodrza

Posty: 15

Mężczyzna

Z nami od: 06-03-2018

Skąd: Coventry

Dzięki Richmond za te słowa. Pewnie mi nie uwierzysz ale ja mam dokumentację 100 stronicową korespondencji z Whitefrais, ombudsman,CAB.
To nie jest tak że ja sobie pozwalam żyć w takich warunkach. Tylko ja jestem już zestresowany całą tą sytuacją. Dam tylko jeden przykład. Składam do Whitefrais skargę, kolejną, oni mi odpisują że im przykro. Otrzymuje list że w przeciągu 10 dni roboczych zastosują się do mojej skargi. Minął termin, zero odpowiedzi. To już nie pierwszy zawalony termin. I tak się kręci kabarecik.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mirokrowodrza

Post #3 Ocena: 0

2018-03-09 18:37:05 (6 lat temu)

mirokrowodrza

Posty: 15

Mężczyzna

Z nami od: 06-03-2018

Skąd: Coventry

Kolejny przykład jak złożyłem skargę do ombudsman to dopiero wtedy landlord zainteresował się moją sprawą zalania. Po 8 miesiącach uporczywej walki, pisania listów, chodzenia do CAB jakimś cudem przyszedł "inżynier" że on będzie malował sufity i ściany. Ja mu na to że go chyba bozia opuściła ! że najpierw trzeba użyć środka antygrzybiczne go, osuszyć mieszkanie a na końcu pomalować. On mi na to zaufaj mi będzie dobrze. Pomalował sufit, po tygodniu wszystko odpada spowrotem. Na ściany brakło mi czasu bo się spieszył do pubu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2018-03-09 18:58:13 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

I co bylo dalej z Ombudsmanem? Poinformowales o sposobie 'zalatwienia' sprawy?
Rozmowa z prawnikiem w ramach 'no win no fee'?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mirokrowodrza

Post #5 Ocena: 0

2018-03-09 19:03:43 (6 lat temu)

mirokrowodrza

Posty: 15

Mężczyzna

Z nami od: 06-03-2018

Skąd: Coventry

Poinformuje ombudsman w poniedziałek. Bo dziś minął termin reklamacji. A wiadomo sobota niedziela nikt nie będzie zajmował się moja sprawa.
O co chodzi z prawnikiem 'no win no few" ? Bo nie znam tematu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2018-03-09 19:07:55 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Pierwsze z brzegu 'no win no fee'.
Nie wiem, czy mialabym tak cierpliwosc czekac miesiacami. Tak rozpisane terminy w umowie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mirokrowodrza

Post #7 Ocena: 0

2018-03-09 19:26:58 (6 lat temu)

mirokrowodrza

Posty: 15

Mężczyzna

Z nami od: 06-03-2018

Skąd: Coventry

Znajdź mi firmę która zajmuje się zalaniem mieszkania a nie wypadkami. Bo takich wypadkowych to rzeczywiście jest od groma.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #8 Ocena: 0

2018-03-09 19:49:01 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Podeslalam link do firmy zajmujacej sie nie tylko wypadkami, porozmawiaj, jak nie oni, to kogos poleca.
Na razie to czekasz na podanie wszystkiego na tacy, zamiast zadbac odrobine o swoje interesy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mirokrowodrza

Post #9 Ocena: 0

2018-03-09 19:53:31 (6 lat temu)

mirokrowodrza

Posty: 15

Mężczyzna

Z nami od: 06-03-2018

Skąd: Coventry

Słuchaj dzięki za podesłanie linka, ale proszę pisać mniej pretensjonalnie. Ja się zajmuje sprawą w różnych instytucjach. Uszczypliwości mi są nie potrzebne.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2018-03-09 22:36:37 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Skoro zajmujesz sie juz sprawa i nie chcesz przyjmowac dalszych sugestii czy porad, to nie wiem jak mozemy Ci pomoc? Nie chcesz rowniez zmienic lokalu.

Spodziewasz sie jakiegos naglego cudu czy tego, ze zarzadzajacy w firmie, z ktora masz do czynienia doznaja olsnienia i beda rozwiazywac Twoje problemy szybko i skutecznie?

Tak dlugo jak pozostaniesz w tej nieruchomosci, tak dlugo bedziesz mial nieustanne problemy z jej zarzadzaniem. A potem byc moze nabawisz sie astmy czy innych problemow zdrowotnych i bedzie jeszcze gorzej.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 8 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,