MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Doszczetnie zalane mieszkanie - co robic?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 7 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

Str 7 z 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Richmond

Post #1 Ocena: 0

2018-03-06 19:31:04 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

A co na to Environmental Health w urzedzie? Probowales kontaktowac sie z nimi. Oni powinni zmusic landlorda do naprawy albo zapewnienia innego lokalu, nawet jak ten landlord jest social landlord.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mirokrowodrza

Post #2 Ocena: 0

2018-03-06 19:48:07 (6 lat temu)

mirokrowodrza

Posty: 15

Mężczyzna

Z nami od: 06-03-2018

Skąd: Coventry

Dzięki za szybką odpowiedż.
Tu już nie chodzi o lokal zastępczy.
Mnie się dobrze mieszka w mojej okolicy. Mam blisko do pracy, urządziłem sobie mieszkanie, za stary już jestem na przeprowadzki. Ja się nie mogę doprosić remontu ! Tydzień temu był u mnie inżynier, pomalował sufit, powiedziałem mu że to błąd, zapewnił mnie że wszystko będzie ok. Po tygodniu farba odpadła, grzyb ma się w najlepsze, ścian nie pomalował bo mu brakło czasu.
Mieszkanie nie ogrzewane od dwóch lat, to wilgoć jest wszędzie. Dlatego pytam czy to normalne.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2018-03-06 19:53:22 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nie normalne i dlatego pytam czy kontaktowales sie z Environmental Health. Skoro mieszkasz w lokalu bez ogrzewania i z grzybem, to ja bym nie odrzucala opcji lokalu zastepczego na czas remontu, chyba ze nie nalezy Ci na dobrym zdrowiu.

W ogole jak to sie stalo, ze dostales taki lokal z urzedu i nie zrobiles afery o ogrzewanie od samego poczatku?
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #4 Ocena: 0

2018-03-06 20:15:03 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Mieszkanie nie ogrzewane od dwóch lat, to wilgoć jest wszędzie. Dlatego pytam czy to normalne.


Nie rozumiem - nie masz prądu w całym mieszkaniu i nie możesz podłączyć byle grzejnika?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mirokrowodrza

Post #5 Ocena: 0

2018-03-06 20:21:00 (6 lat temu)

mirokrowodrza

Posty: 15

Mężczyzna

Z nami od: 06-03-2018

Skąd: Coventry

Ależ zgłaszałem to od początku.
Pisałem , zgłaszałem online problem że grzejniki nie działają. Przychodzili inżynierowie i nie mogli sobie poradzić z problemem. Przesuwali terminy. Za każdym razem przychodził ktoś inny i nie naprawiał. Rozumiem że tdziwne, ale tak to wyglądało.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mirokrowodrza

Post #6 Ocena: 0

2018-03-06 20:29:33 (6 lat temu)

mirokrowodrza

Posty: 15

Mężczyzna

Z nami od: 06-03-2018

Skąd: Coventry

Prąd był. Ale grzejniki elektryczne nie działały. Zupełnie przez przypadek dzisiaj mój dostawca prądu npower poinformował mnie że grzejniki nie mogą działać ponieważ nie ma dodatkowego licznika odpowiedzialnego za właśnie te grzejniki. U mnie w bloku są dwie taryfy. Oni dostali się do skrzynki z licznikami i tam zastali powyrywane kable i brak tego drugiego licznika odpowiedzialnego za ogrzewanie mojego mieszkania. Tyle że dwa lata temu nikt z firmy Whitefrais się tym nie zainteresował, i stąd problem. A żadnemu "inżynierowi" nie chciało się sprawdzić skrzynki z licznikami, chociaż mają od niej klucze.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #7 Ocena: 0

2018-03-06 20:35:02 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

2 lata bez ogrzewania?
Rozumiem, ze zimy cieple i mieszkanie w bloku, ale to i bez zalania grzyb by sie mogl wdac.
Skoro na mieszkaniu zalezy, sluzbom sie nie spieszy, to moze warto z jednej strony ich gonic, a z drugiej wypozyczyc na 1-2 dni dmuchawe/dehumifider do suszenia pomieszczen, stosowana przy remontach, wysuszyc, zdjac grzyb, wyczyscic preparatem z chlorem i wtedy pomalowac?
Nie jest to az tak pracochlonne i wyczerpujace.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mirokrowodrza

Post #8 Ocena: 0

2018-03-06 20:46:17 (6 lat temu)

mirokrowodrza

Posty: 15

Mężczyzna

Z nami od: 06-03-2018

Skąd: Coventry

Dziękuję za tą przemiłą radę, ale ja tu płacę nie mały czynsz za mieszkanie plus opłaty. Dodatkowo zostałem zalany z winy Whitefrais i od 8 miesięcy nie mogę doprosić się właśnie tego remontu. Czyli co mam na własny koszt wynająć osuszacz i naprawić szkody. Ty byś tak zrobiła ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #9 Ocena: 0

2018-03-06 20:53:54 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Jesli by mi zalezalo na zdrowiu, a jednoczesnie na mieszkaniu w tym lokalu, to tak. Koszty nie sa duze, a dzialanie skuteczne tu i teraz.
I rownolegle prowadzila sprawe skargi do landlorda.
Chociaz ja bym nie zdecydowala sie na mieszkanie bez ogrzewania, wiec trudno porownywac.

Innym rozwiazaniem byloby posiadanie ubezpieczenia lokalu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mirokrowodrza

Post #10 Ocena: 0

2018-03-06 21:04:30 (6 lat temu)

mirokrowodrza

Posty: 15

Mężczyzna

Z nami od: 06-03-2018

Skąd: Coventry

Otóż odszkodowanie za zalanie mieszkania jest w mojej umowie. Tym chciałbym się zainteresować póżniej. Roszczenia odnośnie naprawy szkód są non stop wysyłane.
Moje pytanie brzmiało czy zna ktoś prawnika który zajął by się tą sprawą, gdzie od 8 miesięcy Whitefrais nie odpowiadał na moje pisma ?
Temat ogrzewania zostawmy, bo się jeszcze okaże że to moja wina .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 7 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,