MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zdawanie mieszkania/domu w agencji

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 4 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

mala24

Post #1 Ocena: 0

2012-03-06 23:09:56 (12 lat temu)

mala24

Posty: 1415

Kobieta

Z nami od: 12-01-2009

Skąd: uk

Tak mnie rozbawili,ze musze napisac.Mieszkanko zdawalam niedawno.Wykladzina po 3 latach juz w ogole nie wygladala.I uwierzcie mi ,ze nic na nia by nie pomoglo.Tylko wymiana.I za to sie nie doczepili a nawet nie pralam ale wiecie jak za grzejnikami sa takie waskie szparki, to tam kurz wynalezli i albo sami mielismy posprzatac albo firme za 60funtow brac:))))W ogole drzwi byly kremowe to sie przyczepili ,ze nie sa biale.Mimo ,ze na papierze jak byk kolor cream.Za to depozyt z firmy po tygodniu dostalismy.Caly:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mamuska3

Post #2 Ocena: 0

2014-06-09 10:17:35 (10 lat temu)

mamuska3

Posty: 10

Kobieta

Z nami od: 08-05-2014

Skąd: cardiff

Witam jesten nowa na forum i chce sie dowiedziec jak wyglada sprawa rezygnacji z wynajmu domu . mam umowe wazna do konca czerwca,po tym czasie prawdopodobnie bedzie automatem przedluzona na rok, ale ja chce sie wyprowadzic z tego domu jeszcze w wakacje wiec prosze pomozcie mi znalezc odpowiedz jak to bedzie wygladalo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2014-06-09 10:28:42 (10 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jak nie podpiszesz nowej umowy, to przejdziesz z automatu na tzw. rolling contract, miesieczny, statutory periodic tenancy. Wtedy bedziesz miala miesiac wypowiedzenia, a landlord dwa.

Taka opcja jest mozliwa, jesli agencja nie da Ci wyboru miedzy podpisaniem nowej umowy, a wyprowadzka.

Jesli podpiszesz nowa umowe, to pozbawisz sie mozliwosci wyprowadzki w czasie pierwszych 6 miesiecy.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mamuska3

Post #4 Ocena: 0

2014-06-09 10:33:41 (10 lat temu)

mamuska3

Posty: 10

Kobieta

Z nami od: 08-05-2014

Skąd: cardiff

dzieki za info

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

annag

Post #5 Ocena: 0

2014-07-30 11:16:09 (10 lat temu)

annag

Posty: 44

Z nami od: 16-08-2007

Czy zapis w umowie wynajmu wskazujący na przymus skorzystania z konkretnej firmy sprzatajacej jest zgodny z prawem?

Mamy w umowie, ze: 'tenant hereby agrees to return the property to the same cleanliness as received upon the commencement of tenancy and if property had been professional cleaned prior to this tenancy then tenants MUST EMPLOY AND MEET THE COST FOR XX CLEANING SERVICE COMPANY PHONE NO... to complete an end of tenancy clean including the steam cleaning of the carpets if carpets are fitted".

4 lata temu tuz przed wprowadzeniem sie do tego mieszkania landlord zdecydowal sie na wymiane wykladzin i agencja dodala do umowy wlasnie ten punkt, a my zostalismy postawieni przed faktem dokonanym i trudno byloby sie wycofac skoro mielismy juz wypowiedzenie z poprzedniego miejsca, zaplacilismy agencji oplate itp
chcialam zmiany tego punktu tak zebysmy nie byli zmuszeni do skorzystania z uslug tej konkretnej firmy sprzatajacej ale wlasciciel agencji odpowiedzial mi pisemnie, ze firmy tej nie usunie z naszej umowy gdyz agencja korzysta z jej uslug od wielu lat i moze gwarantowac mi,ze maja dobra jakosc. Napisal tez, ze to od nas zalezy czy chcemy ryzykowac i brac inna firme do sprzatania, mieszkanie ma byc wyczyszczone profesjonalnie i spelnic standardy. Mam to na mailu ale z drugiej strony umowa jasno okresla, ze mamy skorzystac z tej konkretnej firmy.
Dodam tylko, ze w ostatni dzien przychodzi firma zewnetrzna, ktora bedzie sprawdzac stan mieszkania z wykazem inventory jaki zrobila 4 lata temu.
chcielibysmy posprzatac sami, a dywany wyczyscic wynajmujac maszyne, badz wynajac firme, z ktorej korzystala kolezanka i byla b. zadowolona z jakosci.
Co doradzacie? Poniesc koszty wynajmujac firme do ktorej zmusila nas agencja i miec swiety spokoj czy tez skorzystac z innej firmy?

[ Ostatnio edytowany przez: annag 30-07-2014 11:18 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

annag

Post #6 Ocena: 0

2014-08-13 16:46:35 (10 lat temu)

annag

Posty: 44

Z nami od: 16-08-2007

Czy pekniety material na materacu zalicza sie do wear and tear?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

WhiteDaisy

Post #7 Ocena: 0

2014-08-19 17:13:47 (10 lat temu)

WhiteDaisy

Posty: 369

Kobieta

Z nami od: 31-03-2012

Skąd: Reading

Witam wszystkich i mam nadzieje, ze odpowiecie na moje pytanie.

Od wielu lat wynajmowalam mieszkania w Anglii i nigdy nie bylo problemu ze zwrotem kaucji, az do teraz.

Przed wprowadzeniem sie, przyszedl pan ktory wsztystko dokladnie opisal. Bardzo nas to ucieszylo, bo w mieszkaniu byl syf nieprzecietny. Gdy opuszczalismy mieszkanie, wyczyscilismy je na blask, ale pani, ktora je sprawdzala przy...la sie do bzedtow, ktore byly opisane juz w raporcie wstepnym. Teraz okazuje sie, ze oprocz standardowych sladow uzytkowania, musimy oplacic jesze cleaning Ł85. Co to jest? O co chodzi? Nigdy nigdzie nikt nie mial zastrzezen do mojego sprzatania. Powiem wiecej, nawet ja sprzatalam ludziom mieszkania przed zdaniem ich do agencji.

Laska czepnela sie do wszystkiego, nawet do tego, ze niby terakota na podlodze byla peknieta, w rzeczywistosci byl to sciety przez fachowca rog. Co musialam jej udowadniac! Wszystko miala na zdjeciach z raportu wstepnego.

Nie mam zamiaru placic 85 fuli za cleaning, bo sprzatalam! W jaki sposob moge z nimi walczyc i jak udowodnic sowje racje?

Dzieki z gory za rade.


Kto za­pom­ni o swoich korze­niach ten spędzi życie w cieniu ob­cych drzew.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kardam

Post #8 Ocena: 0

2014-08-19 17:42:38 (10 lat temu)

kardam

Posty: 2127

Kobieta

Z nami od: 04-07-2013

Skąd: North East

A masz zdjęcia z przyjęcia lokalu?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2014-08-19 18:55:57 (10 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Musi dokladnie sprecyzowac co jest brudne/ niesprzatniete.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

WhiteDaisy

Post #10 Ocena: 0

2014-08-19 19:48:00 (10 lat temu)

WhiteDaisy

Posty: 369

Kobieta

Z nami od: 31-03-2012

Skąd: Reading

Mam zdjecia z lokalu.

Wymienila jedynie co jest zle i ile musimy za to zaplacic. Powiedzmy, ze sie z tym zgadzam. Jako pierwszy punkt na liscie bylo cleaning. I nie wiem jak to rozegrac, bo w umowie nie bylo, ze ma pyc profesjonalnie posprzatane.
Kto za­pom­ni o swoich korze­niach ten spędzi życie w cieniu ob­cych drzew.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,