MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zdawanie mieszkania/domu w agencji

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 2 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

krakn

Post #1 Ocena: 0

2012-01-08 20:42:45 (12 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Magda, żebyś ty wiedziała jakie mają ludzie problemy niezależnie od tego czy jest z agencji czy nie...
Agencja to tylko pośrednik, czasami ma umowę na full obsługę domu, ale w wiekszości wypadków to tylko pośredniczy w wynajęciu resztą zajmuje się landrod, bo to kosztuje.

Kilka miesięcy temu robiłem dom, fakt że dywany to tak upaprali że jak wszedłem to mi ręce opadly, ale okazało się że był to tylko bród przyklejony, efekt czyszczenia domowymi sposobami, mało tego wystarczyło przepuścić przez dywan kilkaset litrów wody i dywan ślicznie się doprał.
byłem w szoku, wyglądał niemal jak nowy.

Po jakimś czasie dowiedziałem się że Landrod potrąca im kase, że musiał wymieniać dywan bo gdy odbierał dom to dywan był mokry, a jaki miał być kilka godzin po praniu, tym bardziej że deszcz lał strumieniami?

Sprawa trafiła do sądu ...
Ale to nic, okazało się że wcale dywan nie został wymieniony! Następni się tam wprowadzili, i próbował ich oszukać na bezczelnego.

Inny numer to ktoś zostawił półeczkę na ścianie w pokoju.
W sumie ładnie pasowała.
Landrod policzył 500 funtów za zdjęcie półki, zaklejenie dziur i pomalowanie pokoju.

Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to że rok późnej w ogłoszeniu o wynajem tego mieszkania na zdjęciach TA półka nadal wisiała!

itd itd.
Tak jak napisałem, na szczęście teraz niezależnie czy wynajem jest bezpośrednio od landroda czy przez agencję to depozyt MUSI być zdeponowany.
No chyba że nie macie depozytu tylko płacicie od początku za bieżący miesiąc, ale z tym to się tylko raz spotkałem, bo landrod wiele ryzykuje.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

sowas

Post #2 Ocena: 0

2012-01-08 21:32:44 (12 lat temu)

sowas

Posty: 71

Z nami od: 01-01-1970

ja jak zdawalem mieszkanie to bylo 100 razy lepiej niz jak sie wprowadzalem, malowanie uzupelnienie wszystkich dziurek pranie dywanow , przyszedl wlasciciel i powiedzial super, byl mi rownierz winny 75 za ogrzewanie po czym odtracil sobie z depozytu 100 !!! s.... jeden

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jakobs

Post #3 Ocena: 0

2012-01-08 21:34:57 (12 lat temu)

Jakobs

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2012-01-08 20:10:20, krakn napisał(a):
Po 3 latach praktycznie stan wykładzin nie ma znaczenia, widywałem dywany całe powypalane papierosami, wystarczyło że je wyczyściłem i gościu który sprawdzał, po prostu odznaczał że czyszczone, potem dywany były wymienianie.

Do 3 lat wynajmu za takie zniszczenia trzeba będzie niestety zapłacić, ale nie koniecznie, są agencje w których nawet dziury po papierosach czy przypalone żelazkiem wykładziny są traktowane jako normalne zużycie.


A masz to gdzies zapisane ze tak jest ? czy to tylko racjonalne myslenie :-) bo wiesz agencje nie zawsze sa racjonalne i moga odemnie zadac ze wykladziny maja byc nowe jak w dniu wprowadzenia sie 6 lat temu :-D
Watpie zeby w umowie cos takiego bylo ale sprawdze jak dostane kopie.
Dzieki za wszystkie tipy, napewno skorzystam, co do scian to bylo oczywiste, zobaczymy tylko jak z tymi wykladzinami bedzie.
Si vis pacem, para bellum.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #4 Ocena: 0

2012-01-08 21:35:57 (12 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Ale kiedy to było i czy przez firmę depozytową i dlaczego nie zgłosiłeś u nich protestu?
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

monikacookies

Post #5 Ocena: 0

2012-01-08 21:36:35 (12 lat temu)

monikacookies

Posty: 288

Kobieta

Z nami od: 22-10-2010

Skąd: manchester

ja wyprowadzalam sie juz 2 razy i nigdy nie pralam ani nie placilam za pranie dywanow,sciany zostawilam raczej w dobrym stanie,jedynie prywatny landlord doczepil sie do piekarnika i trzeba bylo troche zaplacic...pomimo ze umyl go sam...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #6 Ocena: 0

2012-01-08 21:42:41 (12 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2012-01-08 21:34:57, Jakobs napisał(a):
Cytat:

2012-01-08 20:10:20, krakn napisał(a):
Po 3 latach praktycznie stan wykładzin nie ma znaczenia, widywałem dywany całe powypalane papierosami, wystarczyło że je wyczyściłem i gościu który sprawdzał, po prostu odznaczał że czyszczone, potem dywany były wymienianie.

Do 3 lat wynajmu za takie zniszczenia trzeba będzie niestety zapłacić, ale nie koniecznie, są agencje w których nawet dziury po papierosach czy przypalone żelazkiem wykładziny są traktowane jako normalne zużycie.


A masz to gdzies zapisane ze tak jest ? czy to tylko racjonalne myslenie :-) bo wiesz agencje nie zawsze sa racjonalne i moga odemnie zadac ze wykladziny maja byc nowe jak w dniu wprowadzenia sie 6 lat temu :-D
Watpie zeby w umowie cos takiego bylo ale sprawdze jak dostane kopie.
Dzieki za wszystkie tipy, napewno skorzystam, co do scian to bylo oczywiste, zobaczymy tylko jak z tymi wykladzinami bedzie.


kurcze nie chce mi się grzebać, ale to naturalne, urególowane przepisami, nawet Ada i Richmond swego czasu wielokrotnie przytaczały linki do przepisów.

Nie mają prawa przyczepić się do przetartych dywanów, ktore powstały od naturalnego zużycia, jeżeli będą się czepiać składacie protest.


Dobra rada,
Jak najlepszej jakości zdjęcia, i fotografujemy wszytko co się da,
W jakim stanie oddajecie mieszkanie, krany spłuczki, kible, okna klamki karpety ściany meble itd itd.

Ja robię w momencie wprowadzi i wyprowadzki nawet kilkaset zdjęć.

Tuż po wprowadzając, wysyłam emailem zdjęcia plam, uszkodzeń niedociągnięć i wszystkiego co może być ew problemem, emailem i umieszczam to w notatce w książce odbioru mieszkania.

gdy dostarczam im zdjęcia wiedzą że w H.. to nie zemną bo coś wiem na ten temat. To im wystarczy.

Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

krakn

Post #7 Ocena: 0

2012-01-08 21:43:53 (12 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

ok,
kilka sekund i wujek podpowiada
http://www.adviceguide.org.uk/index/your_family/home_and_neighbourhood_index_ew/renting_a_home_index_ew/tenancy_agreements.htm
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

mlody_leszczyk

Post #8 Ocena: 0

2012-01-08 22:17:14 (12 lat temu)

mlody_leszczyk

Posty: 1460

Mężczyzna

Z nami od: 03-06-2010

Skąd: Luton

Nas kiedys agencja chciala naciagnac na polowe depozytu, bo zabralem meble jak sie wyprowadzalem. Co sie okazalo zrobili check in tydzien po tym jak sie wprowadzilismy, a nikogo nie bylo wtedy w domu. Obfotagrafowali cale mieszkanie wiec wszystkie meble podciagneli pod wlasnosc landlorda. Jakis miesiac przed wyprowadzka przyszedl do nas landlord i przeprosil, ze nie zadzwonil, ale niemial do nas nr tel. Chcial tylko obejrzec mieszkanie. Wtedy go widzialem pierwszy raz. Cale szczescie ze po wyprowadzce spotkalem landlorda w sklepie i mu powiedzialem, ze w agencji mi powiedzieli ze to landlord tak wycenil te meble ktore zebralem ze soba. I depozytu mi oddac nie chca. Wkorzyl sie bardzo, ze tak powiedzieli, ze niby to on chce ten depozyt zatrzymac. On nazajutrz zadzwonil do agencji i powiedzial ze zabralismy swoje i zeby nie grali tak i troche pojechal po nich...
Jak zadzwonilem do agencji, to ich pierwsze pytanie w jaki sposob skontaktowalem sie z landlordem, skoro na umowie nie bylo jego nr tel. Na szcescie zworili mi kase potracajac tylko za check out.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #9 Ocena: 0

2012-01-08 23:04:35 (12 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2012-01-08 22:17:14, mlody_leszczyk napisał(a):
potracajac tylko za check out.


Co ty gadasz???
Nie ma takiej opłaty
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

monikacookies

Post #10 Ocena: 0

2012-01-09 00:41:31 (12 lat temu)

monikacookies

Posty: 288

Kobieta

Z nami od: 22-10-2010

Skąd: manchester

moze sie wyprowadzal z hotelu:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,