MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zdawanie mieszkania/domu w agencji

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Postów: 50

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Jakobs

Post #1 Ocena: 0

2012-01-08 16:50:11 (12 lat temu)

Jakobs

Posty: n/a

Konto usunięte

Za miesiac czeka mnie zdanie mieszkania agencji i chicalbym sie dowiedziec jak to jest z malowanie scian, wykladzina itp.

O umowe nie pytajcie, gdyz jej w tej chwili nie mam, jak zaniose na dniach wypowiedzenie to wezme kopie.

Co do scian to naturalnie wszystkie slady po gwozdziach, srubach i rozne zabrudzenia zostana usuniete i pomalowane.
Gdy sie wprowadzalismy 6 lat temu, sciany byly "odnowione" ale tylko punktowo, czyli slady po roznych dziurach itp byly zamalowane a nie cala sciana.
Tak wiec uwazam ze ja rowniez powinnienem zrobic tak samo, a nie malowac cale mieszkanie.

Wykladziny wiadomo po 6 latach nie moga wygladac jak nowe, pomimo ze byly kilka razy prane.
Czy wystarczy je przez zdaniem mieszkania jeszcze raz wyprac czy trzeba wymieniac na nowe ?
Si vis pacem, para bellum.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #2 Ocena: 0

2012-01-08 16:56:33 (12 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Jakos nigdy nie martwilem sie o takie rzeczy, mimo ze dzieci po domu biegaly.

Wszystko zalezy od tego jak masz umowe sporzadzona.

[ Ostatnio edytowany przez: tomaszzet 08-01-2012 16:56 ]

Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

frelcia

Post #3 Ocena: 0

2012-01-08 17:02:16 (12 lat temu)

frelcia

Posty: 9482

Kobieta

Z nami od: 01-05-2007

Skąd: ~Skelmersdale~

Ja jak zdawalam domek to nie malowalam scian ani nie pralam wykladzin. Pani z agencji powiedziala ze nie ma takiej potrzeby. Wazne ze nie burzylismi scian i nie likwidowali kominka.
:-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #4 Ocena: 0

2012-01-08 17:04:55 (12 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

odkurzacz, sciereczka i tyle
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mlody_leszczyk

Post #5 Ocena: 0

2012-01-08 17:21:58 (12 lat temu)

mlody_leszczyk

Posty: 1460

Mężczyzna

Z nami od: 03-06-2010

Skąd: Luton

Ja jak zdawalem mieszkanie, to pomalowalem salon i korytarz. Bo byly najbardziej sciany pobrudzone. Przyszedl landlord na ogledziny i mu sie spodobalo, zapytal czy calego mieszkania bym nie odmalowal? Wiec jeszcze na odchodne dal mi zarobic ;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2012-01-08 17:28:52 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosiaczek3006

Post #7 Ocena: 0

2012-01-08 17:34:55 (12 lat temu)

gosiaczek3006

Posty: 2554

Kobieta

Z nami od: 20-12-2010

Skąd: Crewe

Kilka miesiecy temu zdawalismy dom...po 4 latach ,wykladziny wypralismy,sciany-tylko likwidacja dziur i punktowe ich zamalowanie,wymienilismy wklady w okapie kuchennym,wiedzielismy ze tyle trzeba zeby odzyskac w calosci depozyt...:-)
...Jesli dozyjesz 100 lat,to ja chce zyc 100 lat minus jeden dzien,zebym nigdy nie musiala zyc bez Ciebie....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2012-01-08 19:53:32 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #9 Ocena: 0

2012-01-08 20:10:20 (12 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Dom musi być dobrze posprzątany, osoba która robi kontrolę zagląda w "dziwne miejsca"

Np, w muszli klozetowej nie może być kamienia, za toaletą musi być czysto również.

Spójrz na futryny dzwi czy aby tam nie ma kurzu, to samo górna krawędź drzwi, lampa na niej często ludzie nie widzą że jest grubo kurzu :))
Wiem że to głupie ale tacy też są :)

Generalnie trzeba posprzątać wszystkie zakamarki.

-Czasami w umowie jest ze sprzątanie ma być wykonane przez firmę sprzątającą.

-Obecnie mam w umowie że czyszczenie piekarnika ma być wykonane przez specjalną firmę, koszt 60 funtów i tego nie przeskoczę.

-sprawdzić czy jest w umowie wymógł czyszczenia wykładzin, jak jest to trzeba wezwać serwis, lepiej zrobić to samemu, bo jak zrobi to agencja to poza często zawyżonym rachunkiem, oni doliczą za usługę zadzwonienia po serwis i to słono.

Po 3 latach praktycznie stan wykładzin nie ma znaczenia, widywałem dywany całe powypalane papierosami, wystarczyło że je wyczyściłem i gościu który sprawdzał, po prostu odznaczał że czyszczone, potem dywany były wymienianie.

Do 3 lat wynajmu za takie zniszczenia trzeba będzie niestety zapłacić, ale nie koniecznie, są agencje w których nawet dziury po papierosach czy przypalone żelazkiem wykładziny są traktowane jako normalne zużycie.


Ściany o ile nie są zdewastowane, to wystarczy je przetrzeć wilgotną szmatą na szczotce, usunąć kurz, zakleić dziury po gwoździach i zamalować punktowo, jak najbardziej zbliżonym kolorem, zazwyczaj rodzaj farby jest podany w umowie.
Tylko jak będziecie zaklejać dziury to na miłość boską nie palcami i nie na 1 raz, najpierw nakłada się tak by zatkać otwór, a po kilku godzinach ponownie szpachelką nakłąda się cieniutką warstwę tak by było na 0, dzięki temu nie robi się nam "górka" na ścianie i się nie rzuca w oczy. Czasami widuję takie płaskożeźby że masakra :))

Czasami faktycznie lepiej pomalować całą ścianę niż pociapać co kilkanaście cm :))

A tak to większość zabrudzeń ze ścian można zmyć CIFEM

Panel do okoła ścian też przejść ze szmatką i umyć, to poprawia wygląd domu.


Wszystko zależy w jakim dom jest standardzie.

Jak wiecie że macie upierdliwego problematycznego landroda to są niezależni "sprawdzacze" którzy za opłatą robią sprawdzenie domu.

Jak będzie potrzebne to się dowiem i wam powiem co to za firma jest.

Osobiście my tylko sprzątaliśmy dom, usuwaliśmy zarysowanie Cifem ze ścian, a w ostatnim dziury po wieszakach na głośniki załatałem i zamalowałem punktowo, kupiłem 3 rodzaje farby w tych malutkich próbkach i jedna z nich pasowała na 99%


Ale bywa ze bezczelność Landrodów nie zna granic... i wtedy zaczynają się schody na szczęście teraz depozyt jest zdeponowany, więc oszustw znacznie mniej, choć nadal się spotykam z takimi landrodami i agencjami co "lubią polaków" powód wyjaśnia się własnie przy zakończeniu umowy :[ po prostu nauczyli się że Polacy nie znają swoich praw i zostawiają im pieniądze.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Nie_z_tej_bajki

Post #10 Ocena: 0

2012-01-08 20:14:45 (12 lat temu)

Nie_z_tej_bajki

Posty: 7186

Kobieta

Z nami od: 23-08-2010

Skąd: Tam, gdzie pachnie kawą ;-)

3 lata temu zdawalam mieszkanie z agencji. Wykladziny czyste, staczylo odkurzyc ( pralam na bierzaco ). Sciany musialy zostac odmalowane, dziury po gwozdziach zamaskowane.
Mimo, ze umylam okna ( stare,podwojne,wiecznie plesnialy ) i wyszorowalam sprzety agd w kuchni ( myte rowniez na bierzaco przeciez ), to agencja na koniec przy oddawaniu depozytu napisala, ze musieli zamawiac pania do sprzatania, bo kuchenka, lodowka i okna, nadawaly sie do gruntownego czyszczenia :-Y. Odciagneli mi za to 75 funtow :-Y. Dostalam szalu, bo naprawde wyczyscilam wszystko na blysk.
Pozniej okazalo sie, ze "pani od sprzatania" to corka wlascicielki agencji i ma "umowe" z agencja, wiec leca w kulki jak moga :-Y.
Nigdy wiecej domu z agencji.

[ Ostatnio edytowany przez: Nie_z_tej_bajki 08-01-2012 20:36 ]

Nie myśl o szczęściu. Nie przyj­dzie - nie zro­bi Ci za­wodu.... Przyj­dzie - zro­bi niespodziankę :D. W życiu niczego nie żałuj! Po prostu Carpe Diem!!! :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Strona 1 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,