MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Kupno domu w UK - Morgage + Formalnosci

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 27 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 25 | 26 | 27 ] - Skocz do strony

Str 3 z 27

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Richmond

Post #1 Ocena: 0

2021-02-18 22:17:14 (3 lata temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2021-02-18 21:20:44, Chillileaf napisał(a):
Choc jesli dobrze rozumiem ten artukul co go wkleilam wyzej to jest chyba mozliwosc ze jakby wziac variable I bank rate by spadlo to interest rate byla by jeszcze nizsza?

Po pierwsze trackery maja dosc wysokie marze w tej chwili, po drugie o ile moze spasc ten tracker? BOE rate jest teraz 0.10%. Moze spadnie do zera, moze nie. A czy spadnie ponizej zera, to jeszcze trudniej przewidziec.

Tracker jest dobry jak ktos chce duzo nadplacac, planuje zmiane nieruchomosci albo robi renowacje i chce zrobic nowa wycene za jakis czas i dopiero wziac fix.

Wygral ten, kto mial trackera jak obnizyli rate BOE z 0.75% na 0.10%.
Znam kogos, kto przeszedl na trackera 1.44% i zaraz potem spadly stopy i jest na 0.79%.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chillileaf

Post #2 Ocena: 0

2021-02-18 22:59:22 (3 lata temu)

Chillileaf

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie wiem. Choc ciekawe te plotki ze ponizej Zara. Tyle ze mnie zaden inwestor, nieruchomosc jest tania I ma to byc mj dugotrway dom a nie inwestycja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

xxxx1234

Post #3 Ocena: 0

2021-02-19 09:47:15 (3 lata temu)

xxxx1234

Posty: 691

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2020

Skąd: ...

Cytat:

2021-02-18 21:20:44, Chillileaf napisał(a):
Juz zdecydowalam ze biore fixa, sytuacja na swiecie jest zbyt niepewna w obcenej sytuacji.
Tzn zawsze to jakies ryzyko, ale chyba teraz wiecej?
Ale ja przyznaje ze za bardzo sie na tym nie znam , moj broker tak mi to wytlumaczyl, ze jesi szukam spokoju I przewidywalnosci to fix. , lubie niespodzianki, ale chyba nie takie.
Choc jesli dobrze rozumiem ten artukul co go wkleilam wyzej to jest chyba mozliwosc ze jakby wziac variable I bank rate by spadlo to interest rate byla by jeszcze nizsza?

Gdyby tylko wybor byl zwiekszy, jak jest w waszych okolicach, bo u nas totalny zastoj.



Przed wzięciem kredytu proponuje się zainteresować co to jest kredyt na stałej stopie procentowej (fix) i kredyt na zmiennej stopie procentowej (variable).

Tutaj masz artykuł z wykresem stóp procentowych za ostatnie 10 lat:
https://www.bbc.co.uk/news/business-49752883

Tutaj rożne historyczne wykresy stóp procentowych popatrz sobie gdzie teraz jesteśmy:
https://www.economicshelp.org/blog/1485/interest-rates/historical-real-interest-rate/

https://www.psdtolive.com/uk-bank-of-england-interest-rates-history/

W ostatnim linku pierwszy wykres co robił BOA podczas kryzysów finansowych za każdym razem stopy w dół i dotarliśmy do zera w nadchodzących latach będziemy mieli potężny kryzys finansowy stóp procentowych nie da rady dalej obniżać, przy ujemnych stopach procentowych banki musiały by zabierać ludziom, firmą itd.. pieniądze z kont np. stopa procentowa -2% masz na koncie 10000 funtów bank zabiera Ci 200 funtów zostaje 9800 w następnym miesiącu kolejne 2% znowu zabiera Ci 196 funtów zostaje 9604 funty itd... co się dzieje w takiej sytuacji wszyscy ludzie wybierają pieniądze z kont bankowych co prawda nie wiem jak według danych z 2019 roku w obiegu jest tylko 3% gotówki (banknotów i monet) względem wszystkich pieniędzy w systemie, 97% to tylko cyfrowe zapisy w bilansach banków, ale powiedzmy, że w systemie jest pokrycie wszystkich pieniędzy w gotówce w takiej sytuacji wszyscy nagle wyciągają pieniądze z kont co się dzieje system monetarny upada.

Ogólnie sytuacja wygląda tak mamy "pandemie" do systemu jest wpuszczona gigantyczna ilość pieniądza co się teraz stanie w przeciągu roku, może dwóch lat gdy skończą się "lockdowny" uderzy inflacja czyli spadek wartości pieniądza gdyby bankami centralnymi rządzili normalni ekonomiści, podczas każdego kryzysu finansowego podnosili by stopy procentowe, a oni robili coś zupełnie odwrotnego obniżali przez co dług narastał i teraz mamy mega problem kolejny kryzys finansowy na horyzoncie i nie ma wyjścia trzeba będzie drastycznie podnieść stopy procentowe co będzie się wiązało z tym, że raty kredytów idą w górę x2 x3 nikt nie jest w stanie tego spłacać bankrutują nadmiernie zadłużone firmy, państwa, osoby prywatne mamy gigantyczny kryzys oczyszczenie gospodarki zaczynamy wszystko od nowa po 10 latach jesteśmy na prostej. Taki scenariusz zagraża ekonomii całego świata, mam tylko nadzieje, że mądrzejsi ludzie ode mnie widzą jakieś inne wyjście z tego problemu.

Bardziej obrazkowo przeciąłem sobie skórę na ręce rana jest głęboka i mocno krwawi trzeba jechać do szpitala, ale ja się boje lekarza i stwierdzam nakleję plaster jest dobrze, ale za chwile plaster przesiąkł krwią i znowu krwawię naklejam jeszcze większy chwile jest dobrze i znowu rana krwawi naklejam jeszcze większy i znowu chwilowo jest dobrze po jakimś czasie rana znowu krwawi, koniec nie ma większych plastrów trzeba jechać do szpitala, teraz lekarz będzie musiał zerwać te wszystkie plastry będzie bolało jak cholera i zszyć ranę. Gdybym od razu pojechał do szpitala i poddał zabiegowi oszczędził bym sobie zrywania plastrów i już dawno było by po bólu.
Teraz co to ma wspólnego ze stopami procentowymi, każde naklejenie plastra, można porównać do obniżki stóp procentowych podczas kryzysu średnio co 10 lat tak mniej więcej od roku 1970, moment w którym skończyły nam się plastry to moment, w którym stopy procentowe są bliskie 0 (czyli ostatnie 10 lat) a my nie mamy już plastrów, moment w którym lekarz zrywa te wszystkie plastry i zszywa ranę to podniesienie stóp procentowych. Czyli plastry (obniżki stóp procentowych) tylko przeniosły zszywanie rany w czasie (podniesienie stóp procentowych).

Mam nadzieje, że w jakiś sposób wyjaśniłem jak wygląda sytuacja ekonomiczna nie tylko w Anglii to się tyczy wszystkich państw rozwiniętych na świecie. Oczywiście to nie oznacza, że BOA podniesie drastycznie stopy procentowe jutro moim zdaniem pociągniemy jeszcze na tych niskich stopach procentowych i wysokiej inflacji 5-7 lat.

Moja wypowiedz pewnie zabrzmiała, nie kupuj teraz domu, ale nie o to mi chodziło po pierwsze nie ufaj bezgranicznie brokerowi on się nie martwi o Ciebie dla niego liczy się prowizja jaką dostanie od Twojego kredytu po drugie bardzo dokładnie przeczytaj umowę kredytową jeśli coś będzie niezrozumiałe dla Ciebie skonsultuj ją z niezależnym prawnikiem i/lub ekonomistą po przecie sprawdź czy stałą stopę procentową masz na cały okres kredytowania czy np. tylko przez pierwsze 5 lat wiem, że większość kredytów ma stopę procentową tylko na pierwsze kilka lat, a później jest zmienna i przygotuj sobie rozwiązanie na czarny scenariusz czyli co zrobisz jeśli np. stracisz pracę i nie będziesz w stanie spłacać dalej kredytu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2021-02-19 09:56:07 (3 lata temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

BOE.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #5 Ocena: 0

2021-02-19 10:21:08 (3 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

I 2 % w skali roku nie co miesiac
"
Taki scenariusz zagraża ekonomii całego świata, mam tylko nadzieje, że mądrzejsi ludzie ode mnie widzą jakieś inne wyjście z tego problemu."

Jest takie wyjscie wszyscy anuluja dlugi I lecimy dalej
Niby czyj to jest dlug jak obligacje skupuja banki centralne
Strasza nas tymi dlugami az do znudzenia... chyba za bardzo serio to bierzemy hehe

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chillileaf

Post #6 Ocena: 0

2021-02-19 10:51:51 (3 lata temu)

Chillileaf

Posty: n/a

Konto usunięte

"
Przed wzięciem kredytu proponuje się zainteresować co to jest kredyt na stałej stopie procentowej (fix) i kredyt na zmiennej stopie procentowej (variable). "


Dzieki, zapomnialam dodac ze to nie jest moj pierwszy kredyt, 1 dom kupilam w 2008 doslownie Chwile przed recesja, wiec przez 13 lat juz kilka tych kredytow hipotecznych bralam, troche moze liznelam co to jest variable I fixed.
Z tego co pamietam podczas tamtej recesji, ceny domow spadly dopiero ladne kilka lat pozniej

[ Ostatnio edytowany przez: Chillileaf 19-02-2021 11:00 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

xxxx1234

Post #7 Ocena: 0

2021-02-19 10:55:36 (3 lata temu)

xxxx1234

Posty: 691

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2020

Skąd: ...

null
Cytat:

2021-02-19 10:21:08, cris82 napisał(a):
I 2 % w skali roku nie co miesiac
"
Taki scenariusz zagraża ekonomii całego świata, mam tylko nadzieje, że mądrzejsi ludzie ode mnie widzą jakieś inne wyjście z tego problemu."

Jest takie wyjscie wszyscy anuluja dlugi I lecimy dalej
Niby czyj to jest dlug jak obligacje skupuja banki centralne
Strasza nas tymi dlugami az do znudzenia... chyba za bardzo serio to bierzemy hehe



Mój błąd myślałem o latach napisałem o miesiącach to samo z że skrótem od bank of england pomyślałem "po polsku" i wyszło BOA zamiast BOE.

Co do długu to nie jest takie proste gdyby tak się dało już pewnie dawno zostało by to przeprowadzone, takie rozwiązanie ok od dzisiaj nie ma długu prawdopodobnie wywołało by wojnę światową przecież bardzo dużo obligacji amerykańskich jest w rękach Chin, to jest podstawowy problem moim zdaniem, do tego bardzo dużo innych problemów oczywiście nie na skalę globalną, które schodzą na dalszy plan przy potencjalnej wojnie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

cris82

Post #8 Ocena: 0

2021-02-19 10:59:03 (3 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

patrz na japonie jaki maja dlug 30lat i daja rady stopy wcale nie musza isc do gory

my tez damy rade albo anulujemy dlugi i po problemie kilka osob/instytucji straci ale wiekszosc zyska

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

xxxx1234

Post #9 Ocena: 0

2021-02-19 11:54:42 (3 lata temu)

xxxx1234

Posty: 691

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2020

Skąd: ...

Cytat:

2021-02-18 21:20:44, Chillileaf napisał(a):
Juz zdecydowalam ze biore fixa, sytuacja na swiecie jest zbyt niepewna w obcenej sytuacji.
Tzn zawsze to jakies ryzyko, ale chyba teraz wiecej?
Ale ja przyznaje ze za bardzo sie na tym nie znam , moj broker tak mi to wytlumaczyl, ze jesi szukam spokoju I przewidywalnosci to fix. , lubie niespodzianki, ale chyba nie takie.
Choc jesli dobrze rozumiem ten artukul co go wkleilam wyzej to jest chyba mozliwosc ze jakby wziac variable I bank rate by spadlo to interest rate byla by jeszcze nizsza?

Gdyby tylko wybor byl zwiekszy, jak jest w waszych okolicach, bo u nas totalny zastoj.


No to ja tutaj czegoś nie rozumiem wczoraj napisałas " ale ja przyznaje, że za bardzo się na tym nie znam....."

Dzisiaj piszesz coś tskiego: "Dzieki, zapomnialam dodac ze to nie jest moj pierwszy kredyt, 1 dom kupilam w 2008 doslownie Chwile przed recesja, wiec przez 13 lat juz kilka tych kredytow hipotecznych bralam, troche moze liznelam co to jest variable I fixed.
Z tego co pamietam podczas tamtej recesji, ceny domow spadly dopiero ladne kilka lat pozniej"

Przecież te dwie wypowiedzi przeczą sobie nawzajem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Chillileaf

Post #10 Ocena: 0

2021-02-19 12:02:56 (3 lata temu)

Chillileaf

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2021-02-19 11:54:42, xxxx1234 napisał(a):
Cytat:

2021-02-18 21:20:44, Chillileaf napisał(a):
Juz zdecydowalam ze biore fixa, sytuacja na swiecie jest zbyt niepewna w obcenej sytuacji.
Tzn zawsze to jakies ryzyko, ale chyba teraz wiecej?
Ale ja przyznaje ze za bardzo sie na tym nie znam , moj broker tak mi to wytlumaczyl, ze jesi szukam spokoju I przewidywalnosci to fix. , lubie niespodzianki, ale chyba nie takie.
Choc jesli dobrze rozumiem ten artukul co go wkleilam wyzej to jest chyba mozliwosc ze jakby wziac variable I bank rate by spadlo to interest rate byla by jeszcze nizsza?

Gdyby tylko wybor byl zwiekszy, jak jest w waszych okolicach, bo u nas totalny zastoj.


No to ja tutaj czegoś nie rozumiem wczoraj napisałas " ale ja przyznaje, że za bardzo się na tym nie znam....."

Dzisiaj piszesz coś tskiego: "Dzieki, zapomnialam dodac ze to nie jest moj pierwszy kredyt, 1 dom kupilam w 2008 doslownie Chwile przed recesja, wiec przez 13 lat juz kilka tych kredytow hipotecznych bralam, troche moze liznelam co to jest variable I fixed.
Z tego co pamietam podczas tamtej recesji, ceny domow spadly dopiero ladne kilka lat pozniej"

Przecież te dwie wypowiedzi przeczą sobie nawzajem.

Przepraszam zapomnialam dodac ze mam dom, wg mnie znajomosc fixed I variable, to takie podstawy, wiec wg mnie sie nie znam na calym swiecie finansowym, I jak jakas mala rzecz moze zawazyc na sytuacji. To mialam na mysli, a takze dalej ze nie znam sie na tym jak ta sytuacja, ktora mamy teraz na swiecie wplynie w tym roku na rynek. Jak pisalam czytam artykuly ale tak jak ty napisales, ludzie doradzaja innym tak zeby ich interes nie ucierpial, wiec jak napisales broker mi tak poradzi zeby mu bylo dobrze. I masz racje. Przepraszam jesli nie bylam zbyt jasna w moich wypowiedziach

[ Ostatnio edytowany przez: Chillileaf 19-02-2021 12:06 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 27 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 25 | 26 | 27 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,