MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Uratowalem 3 stworzenia

 

Postów: 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

niebieskieucho

Post #1 Ocena: 0

2020-05-09 19:34:38 (4 lata temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

w ciagu 8 godzin. O 2-jej w nocy siedzac w jadalni zauwazyle mala mrówke biegajaca bezradnie po podlodze we wszystkich kierunkach - jakby szukala wyjscia. Postanowilem jej pomóc. Najpierw chcialem ja zlapac na palec, ale byla przestraszona i bez watpienia bala sie o swoje zycie. Wiedziala, ze mam nad nia przewage i uciekala. Namoczylem wiec papierowa serwetke i zblizylem aby sie przykleila. Manewr sie udal. Wyszedlem na zewnatrz i zdmuchnalem ja.

Wracajac do domu na klatce schodowej zobaczylem jak pszczólka usiluje bezsutecznie przebic sie przez szybe mimo uchylonego okna. Najpierw podalem jej klucz od mieszkania. Nawet usiadla, ale jak zblizalem ja do szpary w oknie odleciala, dalej bombardujac szybe. Zniecierpliwiony dmuchnalem na nia i znalazla sie w przy uchylonym oknie. Dmuchnalem drugi raz i szczesliwie wyleciala z domu.

Ale to nie koniec. Przy tym upale postanowilem wziac prysznic. Juz mialem odkrecac kurek, jak zauwazylem mikroskopijnego pajaczka wiszacego na swojej nici, która umocowal na "sluchawce" prysznica. Wzialem ta nic, ale pajaczek wcale sie nie wystraszyl i zaczal zmierzac do moich palców. W miedzyczasie zdolalem otworzyc okno i wyrzucilem go na zewnatrz.

Po tym wszystkim i nieprzespanej nocy polecialem w kimono w poczuciu dobrze spelnionych czynów.
Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

galadriel

Post #2 Ocena: 0

2020-05-09 20:42:57 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14714

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

U mnie nic nie przezyje, nie ma szans. Koty sa szybsze. Zabija i zezra, zeby nie bylo dowodow zbrodni. Tacy to z nich urodzeni mordercy.
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #3 Ocena: 0

2020-05-09 21:04:42 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-05-09 20:42:57, galadriel napisał(a):
U mnie nic nie przezyje, nie ma szans. Koty sa szybsze. Zabija i zezra, zeby nie bylo dowodow zbrodni. Tacy to z nich urodzeni mordercy.


Ojej a u mnie to moj facet ratuje stworzenia. Ile razy zaczaje sie na pajaka, moj krzyczy "nie zabijaj, nie zabijaj!" Za to nauczyl sie od razu wyrzucac je na zewnatrz zebym nie zabila pozniej jak on nie bedzie widzial.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

myfreedom

Post #4 Ocena: 0

2020-05-09 21:47:14 (4 lata temu)

myfreedom

Posty: 656

Mężczyzna

Z nami od: 21-12-2008

Skąd: Kent

No stary, tym razem naprawde przesadziles..
Tej mrowce to chlor momentalnie wyzarl czolko-oczy i juz nie mogla wrocic do domu. A chciala tylko znalezc cokolwiek do zjedzenia, byla glodna i zestresowana. Nawet nie slyszales jak zabka zezarla ja okolo 20 sekund po tym, jak wyrzuciles ja na zewnatrz.
Z ta pszczolka tez nie bylo za wesolo, po drugim twoim dmuchnieciu sprzedales jej covid-19, moze nawet jeszcze nie wiesz, ze chorowales..A pszczolka slaba i podatna, nie uratuja ja jak BoJo, rokowania bardzo niedobre. Dlaczego nie miales maski a dystans dwoch metrow?
A pajaczek? Szkoda mowic, zrobiles mu eksmisje bez zadnej sprawy w sadzie, pozbawiles opieki matki i towarzystwa szesciu braci i trzech siostr, serce pajaczka peklo zanim zadowolony zamknales okno..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #5 Ocena: 0

2020-05-09 21:58:37 (4 lata temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Mrówek to nie ratuję nawet w ogrodzie - ale pszczoły i pająki są pod szczególną ochroną. Pająki w domu są megapożyteczne a pszczoły wiadomo.

Nie żebym miał 100 pajęczyn i biegająco-zwisające pająki wszędzie - ale jak sie zdaży zobaczyć koleżkę na drodze to wędruje do ogrodu. Ukrywający się nie są tropieni - zjadają to malutkie badziewie znacznie gorsze dla człowieka.
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

niebieskieucho

Post #6 Ocena: 0

2020-05-11 20:28:28 (4 lata temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Cytat:

2020-05-09 21:47:14, myfreedom napisał(a):
No stary, tym razem naprawde przesadziles..

Jak przesadzilem, jak nie przesadzilem.
Cytat:

Tej mrowce to chlor momentalnie wyzarl czolko-oczy i juz nie mogla wrocic do domu. A chciala tylko znalezc cokolwiek do zjedzenia, byla glodna i zestresowana.

Ale to bylo na podlodze, która zdazyla odetchnac chlorem, czy jakims innym hygienicznym syfem. Na pewno byla zestresowana, ale stres zabija glód, no i na zewnatrz jest wiecej papu niz na czystej podlodze.
Cytat:

Nawet nie slyszales jak zabka zezarla ja okolo 20 sekund po tym, jak wyrzuciles ja na zewnatrz.

Nie, bo zabek u nas w ogródku nie ma. Jakby byly, to dalyby sie slyszec.
Cytat:

Z ta pszczolka tez nie bylo za wesolo, po drugim twoim dmuchnieciu sprzedales jej covid-19, moze nawet jeszcze nie wiesz, ze chorowales..A pszczolka slaba i podatna, nie uratuja ja jak BoJo, rokowania bardzo niedobre. Dlaczego nie miales maski a dystans dwoch metrow?

Nie mialem maski, bo w robocie jestesmy sprawdzani pod katem nosicielstwa/nienosicielstwa tego wajrusa.
Cytat:

A pajaczek? Szkoda mowic, zrobiles mu eksmisje bez zadnej sprawy w sadzie, pozbawiles opieki matki i towarzystwa szesciu braci i trzech siostr, serce pajaczka peklo zanim zadowolony zamknales okno..

Nie! W domu nie mial perspektyw przezycia. Jedyne z czego móglby korzystac w lazience, to tylko woda. Czy wodą móglby sie wyzywic?
Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

niebieskieucho

Post #7 Ocena: 0

2020-05-11 20:34:26 (4 lata temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Cytat:

2020-05-09 21:58:37, Jurny_Jurek napisał(a):
Mrówek to nie ratuję nawet w ogrodzie - ale pszczoły i pająki są pod szczególną ochroną. Pająki w domu są megapożyteczne a pszczoły wiadomo.

Nie żebym miał 100 pajęczyn i biegająco-zwisające pająki wszędzie - ale jak sie zdaży zobaczyć koleżkę na drodze to wędruje do ogrodu. Ukrywający się nie są tropieni - zjadają to malutkie badziewie znacznie gorsze dla człowieka.


Ja w kuchni pod zlewem mam dyzurny sloik z kartonikiem. W razie nawiedzenia jakiegos przybysza z zewnatrz nakrywam go sloikiem i podsuwam kartonik, nastepnie wypraszam z mieszkania przez okno. Zaden jeszcze nie zlamal kregosupa.
Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,