MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

NSARDA- Pieskie zycie; )

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

malinowka

Post #1 Ocena: 0

2020-01-09 21:47:41 (4 lata temu)

malinowka

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-01-09 12:49:19, galadriel napisał(a):
no wiem wlasnie, ze to nie praca dla kasy, tylko dla job satisfaction. Faktycznie dla osob, ktore chca pracowac z psem ( w kazdej organizacji, czy to armis, raf czy policja, jak sie nastswia na awans, to rowna sie to koniec pracy z psem). Czytalam juz o tym dostosowaniu samochodu itd. To jest dla ludzi, ktorzy chca tak a nie inaczej pracowac. Jedni sa szczesliwi siedzac przy kompie, inni wloczac sie po bagnach z psem. Na pewnym etapie juz nie chodzi o kase, tylko zeby robic to co sie lubi w zyciu( wreszcie).


Jasne, że każdy jest inny i ma inne priorytety. Ja osobiście muszę mieć interesującą pracę, gdzie coś się dzieje, dlatego pchałaabym się raczej do Home Office niż do ochrony.
Nie wiem, czy jest coś takiego możliwe tutaj, ale miałam w Polsce znajomego, który adoptował psa policyjnego po wypadku, wycofanego ze służby. Był zarejestrowany w stowarzyszeniu, jakieś pochodnej GOPR i jeździł z pomocą humanitarną jako wolontariusz pomagać w poszukiwaniach ludzi w miejscach dotknikniętych kataklizmem typu trzęsięnie ziemi. Na co dzień pracował w zupełnie innej branży. Nie wiem, czy coś takiego jest możliwe w UK.
Jeśli ja myślałabym o tego tupu pracy, to w pierwszej kolejności wybrałałabym się na dzień otwarty policji. U mnie w okolicy organizowane są dość często. Można popatrzeć z bliska jak pracują zwierzaki i popytać jak to wszysko działa i od czego zacząć.
Możliwości jest sporo, i przy odrobinie uporu można znaleźc coś dla siebie. Ale jak Kario napisała to przede wszystkim duża odpowiedzialność i ciężka praca,która wcale nie musi zakończyć się sukcesem. Tu, gdzie pracuję, psy wykorzystywane są do sprawdzania samochodów i samolotów głównie. Pamiętam suytację , gdy szkolony był nowy pies i po wstępnym treningu okazało się, że ma lęk wykości i nie był stanie wejść na pokład samolotu. Aha, i zdaje się, że ubezpiecznie psa pracującego jest sporo droższe.
Ale jak napisałam wcześniej, dla chcącego nie ma rzeczy niemożliwych, więc jeśli checesz się tym zająć na serio to powodzenia.*THUMBS UP*

" Płakać trze­ba w spo­koju. Tyl­ko wte­dy ma się z te­go radość."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #2 Ocena: 0

2020-01-09 22:49:48 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14697

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Dobra, wroce za pare lat i opisze co i jak z ta sciezka od pracy jako wolontariusz w NSARDA do dog handler w jednej ze sluzb.

Jesli sie uda i przezyjemy; )
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,