MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Kot - pilne

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 13 z 15 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 12 | 13 | 14 | 15 ] - Skocz do strony

Str 13 z 15

temat zamknięty | nowy temat | Regulamin

stanislawski

Post #1 Ocena: 0

2019-08-29 22:29:31 (5 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Jeszcze jedno - ma nadzieję, że tyle mogę, bo nie będzie o ostatecznym rozwiązaniu.

Po drugiej stronie ulicy mieszkają nasi polscy znajomi. Oni też poprosili Ryśka o opiekę nad psem (nie za free), bo też wyjechali na wakacje. Bo też się nim zajmował nie raz, też go znają lata, pies zna jego, też mu ufali. Nie mieli żadnego powodu, żeby nie. Żadnego. Wszystko zawsze było dobrze.

Pies żyje.
Kiedy znaleźliśmy kota i ochłonęliśmy, pobiegliśmy do psa (znamy kod do bramki). Pies ma budę w altance na backyardzie i gdzieś tam mu się przez przypadek zebrała deszczówka. Z robakami, z liśćmi - ale zdatna do picia.
Gdyby nie to, też byłoby z nim źle.

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Strona WWW

Richmond

Post #2 Ocena: +1

2019-08-29 23:03:00 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Bez przesady z tym sprawdzaniem codziennie jak ma sie kot podczas wakacji, gdy zostal z zaufanym opiekunem. Ja nie truje siedzenia kolezance codziennie, bo jej ufam. Tak samo ona codziennie nie pyta sie jak jej kot, gdy jest u mnie. Gdybym miala codziennie martwic sie, to rownie dobrze moglabym nigdy nie wyjeżdżać.

Stanislawski nie mial powodu, zeby kontrolować opiekuna codziennie, skoro wczesniej wszystko bylo w porzadku. Moze siebie winic przez lata, ze mu zaufal i tak dal sie oszukac, ale w niczym to nie pomoze w obecnej sytuacji. A w przyszłości zapewne zachowa sie inaczej, jesli bedzie mial kolejne zwierze.

Jesli ktos nie rozumie jaki smutek przynosi smierc zwierzęcia domowego, to moze nie powinien wypowiadać sie w tym temacie. Moze isc sobie ponarzekać gdzie indziej na miekkosc ludzi.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

stanislawski

Post #3 Ocena: 0

2019-08-29 23:13:50 (5 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Cytat:

2019-08-29 23:03:00, Richmond napisał(a):
Bez przesady z tym sprawdzaniem codziennie jak ma sie kot podczas wakacji, gdy zostal z zaufanym opiekunem. Ja nie truje siedzenia kolezance codziennie, bo jej ufam. Tak samo ona codziennie nie pyta sie jak jej kot, gdy jest u mnie. Gdybym miala codziennie martwic sie, to rownie dobrze moglabym nigdy nie wyjeżdżać.

Stanislawski nie mial powodu, zeby kontrolować opiekuna codziennie, skoro wczesniej wszystko bylo w porzadku. Moze siebie winic przez lata, ze mu zaufal i tak dal sie oszukac, ale w niczym to nie pomoze w obecnej sytuacji. A w przyszłości zapewne zachowa sie inaczej, jesli bedzie mial kolejne zwierze.

Jesli ktos nie rozumie jaki smutek przynosi smierc zwierzęcia domowego, to moze nie powinien wypowiadać sie w tym temacie. Moze isc sobie ponarzekać gdzie indziej na miekkosc ludzi.


Nic dodać nic ująć.

---

Tylko, co do posiadania kolejnego zwierzęcia - ja już kiedyś miałem nie mieć. Zarzekałem się.
Posiadałem świnki morskie i to też było smutne.

Ale ten kot przyjechał do nas z jego poprzednią właścicielką, która przez czas jakiś u nas mieszkała (osoba znajoma z Polski). Pozwoliłem na to nieopatrznie...

Kiedy przyjechała rano (kotka), weszła od razu do nas do sypialni, obeszła nas dookoła na łóżku i się położyła. I została z nami. Ona nas wybrała.
Więc kiedy jej właścicielka emigrowała dalej za ocean, to Kociś u nas została.

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Strona WWW

gosian

Post #4 Ocena: 0

2019-08-29 23:40:45 (5 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Wiesz Richmond, to co dla ciebie jest przesadą, dla innych może być normą i odwrotnie.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

E-mail

stanislawski

Post #5 Ocena: 0

2019-08-30 00:08:59 (5 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Może być. Dla pewnej grupy społecznej np. zwierzęta to po prostu mięso. Nie ma się nad czym litować.
Dla innych "a przecież dzieci głodują w Afryce" - choć sami nic tym dzieciom nie pomagają.

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Strona WWW

andypolo

Post #6 Ocena: 0

2019-08-30 08:34:18 (5 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Przez większość mojego życia towarzyszyły mi zwierzęta. Były to rybki, kanarki, papugi, chomiki, królik, psy i kot. Nie wspominając już dziecięcych wakacji na wsi. Uważam, że dzieci powinny wychowywać się ze zwierzętami. Uczy je to odpowiedzialności, wrażliwości, opieki, emocji.

Ale to nie znaczy żeby tak strasznie lamentować.

Wiesz Richmond, to co dla ciebie jest przesadą, dla innych może być normą i odwrotnie.
Dobrze powiedziane, Gosian.

[ Ostatnio edytowany przez: andypolo 30-08-2019 08:37 ]

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

stanislawski

Post #7 Ocena: 0

2019-08-30 10:03:26 (5 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Andypolo, czy jak ci tam.
Wiedzieliśmy, że kot może kiedyś zdechchąć.
Był już stary, choć wciąż w świetnej formie.
Ale ten kot został zabity w powolny sposób. Przez kogoś, kogo znał.

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Strona WWW

ZosiaS

Post #8 Ocena: 0

2019-08-30 10:17:14 (5 lat temu)

ZosiaS

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-08-30 10:03:26, stanislawski napisał(a):
Andypolo, czy jak ci tam.
Wiedzieliśmy, że kot może kiedyś zdechchąć.
Był już stary, choć wciąż w świetnej formie.
Ale ten kot został zabity w powolny sposób. Przez kogoś, kogo znał.

Używasz mocnych słów.
Masz wiele empatii (dla kota) i wiele nienawiści do Słowaka i jego matki, która znalazła się w szpitalu.
Może wykaż chociaż trochę zrozumienia dla człowieka i zamiast go obwiniać, okradać z mienia, odgrażać się etc. zapytaj go jak czuje się jego matka, czy i jak można im pomóc?
Czy powołując się na miłość do zwierząt czujesz się usprawiedliwiony z nienawiści do ludzi?
BTW, przesadnie reagujesz.

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

stanislawski

Post #9 Ocena: 0

2019-08-30 10:20:21 (5 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Umarła..,.

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Strona WWW

stanislawski

Post #10 Ocena: 0

2019-08-30 10:26:49 (5 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Może mnie być przez jakiś czas. Bo co mam zrobić - to to zrobię. Ale wyjdę, bo to Anglia.

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Strona WWW

Strona 13 z 15 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 12 | 13 | 14 | 15 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,