MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 33 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 31 | 32 | 33 ] - Skocz do strony

Str 2 z 33

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

karjo1

Post #1 Ocena: 0

2018-11-03 12:31:45 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20744

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Jakby to powiedziec, z kotem wcale nie mniej zabawy.
Nocny tryb zycia, wszedzie wlezie, ciekawosc zzera ;).
No i kwestia kuwet w domu, zabezpieczenia okien, by nie wyszedl/nie wypadl, dostosowanie domu do potrzeb kota.
Podobnie jek do fretek, najlepiej dwupak, by miec troche luzu i mniej demolki w domu.
Jak sie boisz o dziecko, to chyba zupelnie odpuscilabym sobie zwierzaka, dopoki mlody nie dorosnie.

A sprzatanie i zajecie jest przy kazdym zywym stworzeniu, taki urok wpisany w deal ;).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla

Post #2 Ocena: 0

2018-11-03 13:45:34 (6 lat temu)

ZlotaPerla

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-11-03 12:31:45, karjo1 napisał(a):

Nocny tryb zycia, wszedzie wlezie, ciekawosc zzera ;).


Zaprzeczam :-] kot w nocy śpi, jak przymrozki to nawet pod kołdrą :-8 elegancko kładzie się wzdłuż człowieków.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #3 Ocena: 0

2018-11-03 14:43:59 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20744

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

To sa tzw. wyjatki badz koty starsze, po przezyciach, z problemami zdrowotnymi.
Wiekszosc ma 'glupia godzine', na ogol kolo 3-4 rano na gonitwy, zabawy, najlepiej z udzialem czlowieka. W koncu tak fajnie sie przez niego galopuje i paca lapami, ze wiekszosc sie budzi i jakos tam reaguje ;). Im wczesniej rano robi sie jasno, ptaki zaczynaja nadawac za oknem, tym wczesniej domowe zwierzaki przecieraja oczy.
Sama prawda:


Z psem bywa podobnie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #4 Ocena: 0

2018-11-03 15:03:23 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7572

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Miałem całe życie koty i nie rozumiem tego że Kotowi trzeba jakoś specjalnie powierzyć dużo czasu . Sprzątaczki kuwetę często i to wszystko do czasu kiedy kot będzie wolal załatwiać swoje potrzeby na podwórku . W Polsce mieszałem w kamienicy na najwyższym piętrze i kot bez problemu spędzał większość czasu na dworze . Do domu przychodził spać i jeść . W Anglii tak samo .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2018-11-03 15:13:45 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20744

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Ile czasu zyl?
Jesli zdrowo i dlugo, to mial mnostwo szczescia.
Wychodzenie luzem na dwor moze sie szybko skonczyc wypadkiem, od zlego/glupiego czlowieka, choroby, pogryzienia, zatrucia.
Jesli jest dobrze, to jest dobrze i wystarczy na biezaco sprzatnac kuwety (ze 2x dziennie), 3 razy nakarmic i pobawic sie, zmeczyc troche futro. Do tego zabezpieczyc dom, by nie wyszedl/nie wypadl oknem, nie zatrul sie chemia domowa/roslinami, by mial bezpieczne miejsca spokojnego odpoczynku i toalety, wode, dobra (nie marketowa) karme, dobrego weta pod reka w razie czego. Jak nic schodzi nam ze 2-3 godzinki dziennie na koty dorosle, majace swoje towarzystwo (przy normalnym trybie).

Normalnie zwierzeta nie powinny wychodzic bez opieki na niezabezpieczony teren.

Znow odwolanie do wczesniejszych watkow, chocby ten:
prezent pod choinke
Zakladajac, ze swiadomie, przemyslanie decydujemy sie na zwierze i chcemy mu zapewnic dobra opieke.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #6 Ocena: 0

2018-11-03 15:22:10 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7572

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Kot w Polsce żył 17 lat , drugi 8 . W UK w każdym domu gdzie mieszkałem wcześniej był kotvi żyją do dzisiaj a chodzą gdzie chcą

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #7 Ocena: 0

2018-11-03 15:38:36 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20744

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Jeden mial farta, zakladajac, ze nigdy nie mial zadnego wypadku.
Drugi juz go nie mial.
W UK wiele kotow wychodzi luzem na spokojnych uliczkach, przewaza zabudowa domkow jednorodzinnych. Coraz wiecej ogrodow jest zabezpieczanych, by zwierzeta nie wyszly poza teren - dla ich dobra i dobra innych, rowniez dzikich zwierzat.
W wiekszosci mieszkan jest zakaz trzymania zwierzat.

Z tym wychodzeniem/wypuszczaniem gdzie chca, to wyglada to tak:
koty wychodzace

Dawniej w Pl byl popularny zwyczaj wypuszczania rowniez psow, by sobie 'pobiegaly' i wrocily do domu z opiekunem wracajacym z pracy...
Cale szczescie, ze coraz mniej takich pomyslow, coraz wiecej swiadomych obowiazkow i dobra swoich pupili opiekunow.

Wielim, poczytaj o kosztach leczenia, to tez sie nierzadko zdarza.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lucy_J

Post #8 Ocena: 0

2018-11-03 15:46:36 (6 lat temu)

Lucy_J

Posty: 1199

Kobieta

Z nami od: 16-11-2012

Skąd: Hawarden

Moja kotka w Pl to tez jakas fartowna byla.bo 16 lat przezyla tak jak inne koty wychodzace moich przyjaciol ;) Jednoczesnie rozumiem zagrozenia jakie sa zwiazane z wychodzeniem kotow bo i czasy sie troche zmienily itd :)

Niemniej jednak decyzja o zwierzaku powinna byc przemyslana czy jest pies czy tez kot :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #9 Ocena: 0

2018-11-03 15:48:00 (6 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

Karjo , nie zrozu mmnie źle - uważam że Twoje podejście jest jak najbardziej...pożądane?odpowiednie?dobre?
Niemniej kompletnie utopijne.
Kompletnie.
Nie znam i nigdy nie znałam żadnego posiadacza futra-jak Ty to mówisz- który poświęcałby 3 godziny dziennie na opiekę nad nim.
No chyba że bezdzietni albo bezrobotni fanatycy- to tak.
Ewentualnie starszyzna.
Byłoby fajnie ale tak nie jest- nie było i nie będzie.
Micha, dwa razy dziennie spacer - jak ma pies szczęście to 15 min jak nie to siknie i do domu, a jak ma pecha to na ogródek i dziękuję.
Jak minie fascynacja a dzieci się znudzą to będzie przeganiany z kąta do kąta i od święta ktoś sobie przypomni.
Jak ktoś bardzo lubi i traktuje jak członka rodziny to owszem poświęci więcej czasu ale nie kilka godzin dziennie!
Ja wiem że byłoby fajnie i odpowiedzialnie ale zejdźmy na ziemię i spójrzmy na realia.
Żadna przeciętna rodzina z dziećmi nie będzie organizować psu miejsca do odpoczynku w samotności i ciszy- ja Cię proszę zejdź na ziemię.
Przeciętny Kowalski na słowo petsitter dostanie ataku śmiechu.

Trzeba czasami dostosować poziom/rodzaj porad do publiczności- że tak się wyrażę.
Większa szansa że trafią one wtedy do odbiorcy i zwierzak na tym skorzysta.



[ Ostatnio edytowany przez: lulilu1 03-11-2018 15:51 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #10 Ocena: 0

2018-11-03 16:11:59 (6 lat temu)

gosian

Posty: 9845

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

".. Żadna przeciętna rodzina z dziećmi nie będzie organizować psu miejsca do odpoczynku w samotności i ciszy- ja Cię proszę zejdź na ziemię... "

U mnie rodzina z dziecmi bardzo aktywnymi i jak koty śpią w swoich ulubionych miejscach, dzieci wiedzą i przestrzegają że w pobliżu mają nie hałasować i im nie przeszkadzać.
Organizacja miejsca, to ja rozumiem że jest to miejsce przeznaczone właśnie na sen, odpoczynek itp z kocykiem np. Tam, gdzie zwierzak czuje się bezpiecznie.


Wielim, kupiłam kota z rescue, właśnie taki prezent na gwiazdkę. Odebrałam go chudego, zabiedzonego i tak wystraszonego a zarazem pragnące ludzkiego dobra, że byłam w szoku. Jest z nami już od kwietnia i nadal na różne dźwięki reaguje strachem.
Zwierzak to nie prezent na gwiazdkę, urodziny itd... Nie zaleznie jaki to jest, trzeba nakładu finansowego i czasowego.

Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 2 z 33 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 31 | 32 | 33 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,