MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Petycja. Transport konny Morskie Oko

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

lulilu1

Post #1 Ocena: 0

2017-10-03 21:05:46 (7 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

podpisane

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #2 Ocena: 0

2017-10-05 17:48:56 (7 lat temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Zrobione, potwierdzone. Tylko, czy oni cos z tym zrobia?

Ja jestem za wyslaniem anarchistow, niech uwolnia konie a do wozu zaprzega ich wlascicieli. Policja niech sie nie wtraca...

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #3 Ocena: 0

2017-10-05 18:16:29 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Zrobic mogą cos sami turyści choć to wymaga troche zaangażowania. W końcu to prawie 10km marszu pod górę, czasem całkiem stromą.

Sam kondycję mam zerowa a jeszcze przyjmując zastrzyki insuliny, miałem przymusowe postoje juz po godzinie marszu. Poziom cukru spadał w przepaść, ale dałem rade z mała pomocą słodkich napojów.

Ten, kto nie da rady wejść o własnych siłach powinien sie z tym pogodzić i wybrać sie na baseny termalne. Taką formę rozrywki polecam akurat wszystkim, ja byłem zachwycony. Gorący basen z widokiem na Tatry :]

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 05-10-2017 18:21 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MrMaverick

Post #4 Ocena: 0

2017-10-05 19:30:38 (7 lat temu)

MrMaverick

Posty: 472

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 05-09-2017

Skąd: x

Cytat:

2017-10-05 17:48:56, galadriel napisał(a):
Zrobione, potwierdzone. Tylko, czy oni cos z tym zrobia?

Ja jestem za wyslaniem anarchistow, niech uwolnia konie a do wozu zaprzega ich wlascicieli. Policja niech sie nie wtraca...



U mnie też zrobione i potwierdzone. Wiesz na czym polega problem Gal? Dutki. Górale z tego żyją i dopóki turyści im będą płacić za katowanie koni , te konie będą katowane. Żadna petycja nie pomoże.

[ Ostatnio edytowany przez: MrMaverick 05-10-2017 19:33 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2017-10-05 23:16:24 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2017-10-05 23:17:51 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #7 Ocena: 0

2017-10-06 07:02:33 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Faktycznie, źle wyraziłem swą myśl.

Kto nie da rady wejść o własnych siłach na Morakie Oko, powinien wybrać inne formy obcowania z górami i podziwiania widoków. Kolejki linowe, termy itp.

Za jakiś czas jak juz bedzie transport alternatywny (melexy, hybrydy), przyjdzie czas i na Morskie Oko.

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 06-10-2017 07:03 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #8 Ocena: 0

2017-10-06 20:40:39 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Cytat:

2017-10-05 19:30:38, MrMaverick napisał(a):
U mnie też zrobione i potwierdzone. Wiesz na czym polega problem Gal? Dutki. Górale z tego żyją i dopóki turyści im będą płacić za katowanie koni , te konie będą katowane. Żadna petycja nie pomoże.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>MrMaverick</i> 05-10-2017 19:33 ]



Niestety, powyzsze jest podstawa problemu.
Dopiero klienci nogami i portfelem wymuszaja zmiany.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #9 Ocena: 0

2017-10-07 14:50:39 (7 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Górale dla pieniędzy (zresztą nie tylko oni) potrafią narażać nie tylko konie, ale i ludzi. Kiedyś ze względu na dzieci i zimę zdecydowaliśmy się na transport nad Morskie Oko. Jako, że leżał śnieg to konie ciągnęły nie wozy, a sanie, o ile dobrze pamiętam. Górale nie powiedzieli nikomu, że jest zagrożenie lawinowe tylko stawiali turystów przed faktem dokonanym, że dalej jechać nie mogą i resztę drogi trzeba pokonać przez las, a oni na nas będą czekać do godziny tej i te bo potem się ściemnia. I wszystko byłoby super, widoki w lesie przepiękne, jak z bajki, wszystko pokryte śniegiem, mam niezapomniane wrażenia stamtąd. Tylko, że potem okazało się, że żeby zdążyć przed nocą musimy wracać już nie przez las, ale właśnie tamtędy gdzie było zagrożenie lawinowe. I wszyscy szli z duszą na ramieniu, ludzie z dziećmi, całe rodziny. Na szczęście nic złego się nie stało, ale Górale doskonale wiedzieli na ca no turystów narażają. Było to w 2005 roku, a koszt przejazdu od osoby dorosłej wynosił 80 zł, od dziecka 50. Tyle kosztuje ludzkie życie


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

4ary

Post #10 Ocena: 0

2017-10-07 22:21:57 (7 lat temu)

4ary

Posty: n/a

Konto usunięte

Górale winni bo dorosła osoba wybierająca sie zimą w góry w dodatku z dziećmi nie jest świadoma że trzeba sprawdzic jakie są warunki pogodowe i lawinowe.
Wracając do głównego wątku to jestem jak najbardziej za pewnymi zmianami w transporcie konnym ale bardziej bym sie sklaniał do proponowanych i testowanych juz wozów ze wspomaganiem elektrycznym i lepszej kontroli ilosci pasażerów.
Takie petycje dotyczace ochrony zwierząt maja w sobie troche pewnej naiwności. Trzeba byc świadomym również tego, że w momencie kiedy akcja zakończy sie pełnym sukcesem i wprowadzeniem zakazu a my będziemy upajać sie satysfakcją to większość z tych zwierząt trafi po prostu do rzeźni.

[ Ostatnio edytowany przez: 4ary 07-10-2017 22:26 ]

To pierwszy dzien reszty mojego zycia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,