MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Papuga Żako

 

Postów: 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

agawa87

Post #1 Ocena: 0

2017-03-04 11:37:50 (7 lat temu)

agawa87

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 04-03-2017

Skąd: Newcastle upon Tyne

Witam wszystkich, pytanie do posiadaczy żako. Rozważam kupno ptasiego towarzysza,, ale obawiam się, że przez to, że pracuje ( ranne i popołudniowe zmiany) nie bede mogla zapewnić mu stabilnosci i rutyny, ktorej te papugi tak potrzebuja. Niestety, z tego co czytałam, te piekne papugi sa odradzane takim osobom jak ja. Jednak zastanawiam sę, czy rzeczywiście tak jest. Czy ludzki "partner" żaczka może spokojnie isć do pracy i nie odbije sie to na zdrowiu papugi? Jak to jest u Was? Co robicie w czasie urlopu? Zazwyczaj u mnie urlop zdarza się raz do roku, czasem rzadziej. Jeśli wyjadę na wakacje i podrzuce żaczka komuś do opieki, to czy nie wróce do ptaka bez piór? I czy to prawda, że jeśli to ja jestem opiekunem ptaka, a on na swojego "partnera" wybierze mojego narzeczonego, bo ma taki kaprys i mnie nie polubi? Chciałabym rozważyć wszelkie za i przeciw (to przede wszystkim) przed decyzja o nabyciu papugi. . Pozdrawiam serdecznie 😉

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2017-03-04 12:01:41 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Postaw sprawe inaczej, jak wygladaloby Twoje funkcjonowanie, siedzac w duzej 'klatce', powiedzmy M3 i paru godzin kontaktu z kims, kto sie przewija przez 'klatke',zamieni pare slow, da jesc, sprzatnie czasem i wyjdzie?
I tak latami?
Ptak dla wlasnej rozrywki, kosztem zwierzecia, po co?
zako

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 04-03-2017 12:11 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #3 Ocena: 0

2017-03-04 12:15:30 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Ja kiedys myslalem o zlotej rybce ale doszedlem do podobnego wniosku :(

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

agawa87

Post #4 Ocena: 0

2017-03-04 18:03:54 (7 lat temu)

agawa87

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 04-03-2017

Skąd: Newcastle upon Tyne

Chyba za szybko ktoś mnie tu ocenił 😉 Pisząc ten post miałam nadzieję na otrzymanie jakis informacji, a nie zakładanie z gory, ze zostawie ptaka caly czas w klatce :/ staram się ocenić, czy przy moim trybie życia (głownie chodzi o pracę i moją nieobecność w ciagu dnia), mogę sobie pozwolić na posiadanie żaczka. Jestem odpowiedzialną osobą i zwierzęta traktuje jak członków rodziny, dlatego szukam informacji, ktore pomogą mi podjąć decyzje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2017-03-05 22:49:10 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Nie ocenianie, a propozycja spojrzenia z innej perespektywy. Nawet otwarta klatka i brak/ograniczenie interakcji nie bedzie dobrym zyciem dla zwierzaka. To tak, jakby przeprowadzic sie do wiekszego mieszkania, ale nadal byc w nim fizycznie zamknietym, bez kontaktow, socjalizacji, zajecia. A po pracy, zyciu prywatnym (wyjscie ze znajomymi, zakupy, urlop, wypady z partnerem, sen itp.) ile tego czasu dobowo zostanie dla zywej istoty zdanej jedynie na Twoje towarzystwo?
W linku jest dosc ciekawy opis znudzonego ptaka i reakcji + odpowiedzi, co z problemem zrobic.
Sama czytasz, ze oferowane warunki nie sa dobrymi, czego wiec oczekujesz?
Inne forum, to ma byc inna odpowiedz, ze na pewno bedzie pieknie?
Szkoda zwierzaka.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

agawa87

Post #6 Ocena: 0

2017-03-06 23:22:12 (7 lat temu)

agawa87

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 04-03-2017

Skąd: Newcastle upon Tyne

Dlaczego mowisz o braku kontaktu czy ograniczeniu interakcji, skoro nawet mnie nie znasz i o niczym takim na razie nie ma mowy. Jedynym moim zmartwieniem jest praca na dwie różne zmiany i urlop, który zdarza się raz do roku czy dwa lata. A moje życie towarzyskie jakos bogate nie jest. Nawet jeśli piszesz, że to próba spojrzenia z innej perspektywy (ok, wszystkie rady uważam za cenne), ale sposob, w jaki to piszesz ja odbieram jako próbe oceniania mojej osoby. Jesli tego nie widzisz, przeczytaj swoje posty jeszcze raz. Pozdrawiam i uważam temat za zamkniety. Chyba wolę dalej szukać na własną rękę, niż tracić czas tutaj.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gregory61

Post #7 Ocena: 0

2017-03-07 12:57:05 (7 lat temu)

gregory61

Posty: 204

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 18-01-2008

Skąd: Londyn

Cytat:

2017-03-05 22:49:10, karjo1 napisał(a):
Nie ocenianie, a propozycja spojrzenia z innej perespektywy. Nawet otwarta klatka i brak/ograniczenie interakcji nie bedzie dobrym zyciem dla zwierzaka. To tak, jakby przeprowadzic sie do wiekszego mieszkania, ale nadal byc w nim fizycznie zamknietym, bez kontaktow, socjalizacji, zajecia. A po pracy, zyciu prywatnym (wyjscie ze znajomymi, zakupy, urlop, wypady z partnerem, sen itp.) ile tego czasu dobowo zostanie dla zywej istoty zdanej jedynie na Twoje towarzystwo?
W linku jest dosc ciekawy opis znudzonego ptaka i reakcji + odpowiedzi, co z problemem zrobic.
Sama czytasz, ze oferowane warunki nie sa dobrymi, czego wiec oczekujesz?
Inne forum, to ma byc inna odpowiedz, ze na pewno bedzie pieknie?
Szkoda zwierzaka.


A co z kotem lub psem,proponujesz zwolnic sie z pracy czy z nimi jezdzić?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

gregory61

Post #8 Ocena: 0

2017-03-07 13:00:26 (7 lat temu)

gregory61

Posty: 204

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 18-01-2008

Skąd: Londyn

Cytat:

2017-03-06 23:22:12, agawa87 napisał(a):
Dlaczego mowisz o braku kontaktu czy ograniczeniu interakcji, skoro nawet mnie nie znasz i o niczym takim na razie nie ma mowy. Jedynym moim zmartwieniem jest praca na dwie różne zmiany i urlop, który zdarza się raz do roku czy dwa lata. A moje życie towarzyskie jakos bogate nie jest. Nawet jeśli piszesz, że to próba spojrzenia z innej perspektywy (ok, wszystkie rady uważam za cenne), ale sposob, w jaki to piszesz ja odbieram jako próbe oceniania mojej osoby. Jesli tego nie widzisz, przeczytaj swoje posty jeszcze raz. Pozdrawiam i uważam temat za zamkniety. Chyba wolę dalej szukać na własną rękę, niż tracić czas tutaj.


Wejdz kolego na f.B MIŁOSNICY PAPUG i wszystkiego sie dowiesz,ja mam papuge dwa lata,po mieszkaniu sobie chodzi,fruwa a wieczorem wchodzi sama do klatki i idzie spac,zawału serca jeszcze nie miała z tesknoty.Na tym forum nic madrego sie nie dowiesz,najwyzej pojada z toba jak ze szmata.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

agawa87

Post #9 Ocena: 0

2017-03-07 20:41:30 (7 lat temu)

agawa87

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 04-03-2017

Skąd: Newcastle upon Tyne

Gregory61 dzieki bardzo, zajrzę tam na pewno. Nie rozumiem, dlaczego ktoś mnie tu atakuje za nic.
Ps. Koleżanka tak na marginesie 🙈

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gregory61

Post #10 Ocena: 0

2017-03-08 09:08:18 (7 lat temu)

gregory61

Posty: 204

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 18-01-2008

Skąd: Londyn

Cytat:

2017-03-07 20:41:30, agawa87 napisał(a):
Gregory61 dzieki bardzo, zajrzę tam na pewno. Nie rozumiem, dlaczego ktoś mnie tu atakuje za nic.
Ps. Koleżanka tak na marginesie 🙈


Zaskoczyłem jak juz wysłałem wiadomość,przepraszam za zmianę pci.:-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,