MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Rejestracja suczki z rodowodem U.C.I (ZHPR) w Anglii ?

 

Postów: 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Andzia06

Post #1 Ocena: 0

2016-10-14 22:32:25 (8 lat temu)

Andzia06

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 30-08-2016

Skąd: Southampton

Witam,

Zakupiłam suczkę z wielopokoleniowym rodowodem. Rodzice mają rodowód F.C.I natomiast sunia ma już rodowód U.C.I - ( United kennel Clubs International e.V. (UCI) to międzynarodowa organizacja kynologiczna założona w 1976 r. z siedzibą w Republice Federalnej Niemiec). Jest to sunia sprowadzona z Polski. Ma ponad 3 i pół miesiąca. Organizacja F.C.I nie honoruje rodowodów z U.C.I więc może ktoś zna ten temat i wie jak rozwiązać ten problem na terenie Wielkiej Brytanii? Czy na terenie UK istnieją organizacje, Które taki rodowód mogą uznać aby rejestracja była możliwa i jakie trzeba podjąć ku temu kroki? Szukałam sporo na ten temat , nie znalazłam więc postanowiłam wstawić post na forum.

Pozdrawiam serdecznie,


Andzia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2016-10-15 19:26:12 (8 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

F.C.I.to nie to samo, co FCI, Międzynarodowa Federacja Kynologiczna (FCI, Fédération Cynologique Internationale) http://www.fci.be

Federación Canina Internacional F.C.I. "http://www.webfci.org)

ZKwP to hodowle FCI, natomiast PKPR do F.C.I.
F.C.I. 'zrzesza' tzw. kluby kundelkow, na szybko rejestrowane potrzeba polskiej ustawy, wyjatkiem moze jest PKPR. Zwykle robienie ludzi w konia, korzystanie z braku rozeznania w temacie.

UK jest czlonkiem FCI, dlatego nie ma opcji rejestracji. Byc moze, jest rasa jest rzadka, a pies wybitny, przebadany z swietnymi wynikami, na specjalnych warunkach uda sie cos indywidualnie ustalic. Pozostaje bezposredni kontakt telefonicznyu/mailowy.
Co to za rasa, tak z ciekawosci?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #3 Ocena: 0

2016-10-15 21:18:46 (8 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Doczytalam, jesli to ktoras z malych ras, o ktore pytalas, to nie ma szans, zbyt liczne i popularne.
A z 'psowego' forum jedna z wielu opinii o ZHPR w Polsce:
'Przeczytałem cały wątek z zainteresowaniem i muszę się podzielić swoimi uwagami. Od jakiegoś czasu dużo obracam się w środowisku hodowców psów i również trafiłem do tych z ZHPR. Z tego co zauważyłem i dowiedziałem się do tego związku przede wszystkim należą hodowle, które już nie mogą należeć do ZKwP z różnych względów. Osobiście znam hodowczynię którą wywalono z ZKwP za przekręty i oszustwa, a skoro ma hodowlę i żeby legalnie dalej oszukiwać (sam tego doznałem) wstąpiła do ZHPR i dalej robi ale teraz nikt nic jej nie zrobi bo jest dość wysoko w lokalnych władzach. Trzeba się umieć ustawić. Wg mnie w tym związku zalegalizowano sporo pseudohodowli, rodowód wyrobić to teraz nie problem.
W ZHPR wszystko wygląda na profesjonalne zorganizowane, ale u mnie w województwie przegląd miotów robi hodowczyni wywalona z ZKwP, bez żadnych uprawnień do tego, samo posiadanie hodowli konkretnej rasy (nie wątpię że na swojej rasie zna się bardzo dobrze) nie upoważnia jaj do przeglądu miotów wszystkich ras!
Jeśli coś mogę doradzić, to jeśli ktoś chce kupić psa z rodowodem to tylko z hodowli zrzeszonych w ZKwP, nic innego. Można dużo mieć uwag do ZKwP ale jest to największa organizacja należąca do FCI, pies z takiej hodowli ma o wiele więcej praw i możliwości (m.in. wystawy, sprzedaż szczenią za granicę i rejestracja szczeniaków w tamtych związkach kynologicznych).'
Twor istniejacy od 5 lat i rodowody 'wielopokoleniowe'?
Cos na tej zasadzie:
cyt.'Już mamy jasność, skąd w 'rodowodach' postnowelizacyjnych związków kilka pokoleń wstecz: bez skrupułów KRADNĄ informacje z hodowli FCI. Jak widać ludzie-kryształy, a psy nijak nie mogą być tak wypaczone jak te z ZKWP, bo niby jakim cudem?

Po FB krąży takie oświadczenie hodowczyni spanieli:
Ponieważ otrzymałam informację, że na FB krąży "rodowód" o treści , jak niżej , oświadczam ,że nigdy w mojej hodowli ZŁOTA GROTA (FCI) nie urodziły się ( i nie mogły urodzić, biorąc pod uwagę , choćby domniemanych "rodziców" tych psów) wymienione w tym sfałszowanym "rodowodzie" psy: "Szon Złota Grota" i "Aga Złota Grota" . Nigdy tez po żadnej parze rodziców z moim przydomkiem, nie urodziło się szczenię o umaszczeniu czekoladowym (a tak wynika z powyższego"rodowodu";)
Jak widać na tym przykładzie, teraz wiadomo, skąd w "rodowodach" , wystawianych przez organizacje para kynologiczne, biorą się 4 pokolenia "przodków".
To jawne (*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*), posługiwanie się naszymi przydomkami.
Jeszcze nie wiem, co mogę z tym zrobić i jakie podejmę środki w stosunku do : po pierwsze : "hodowców", którzy taki "rodowód" zgłosili do wystawienia i się nim bezprawnie posługują (Bursztynowa Dolina) oraz w stosunku do organizacji, która go wystawiła (Stowarzyszenie Miłośników Psów Rasowych).
Bardzo proszę o udostępnianie na FB mojego oświadczenia, tj. tego postu wraz ze skanem tego "rodowodu" '?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Andzia06

Post #4 Ocena: 0

2016-10-15 22:09:12 (8 lat temu)

Andzia06

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 30-08-2016

Skąd: Southampton

Znalazłam informację na stronie KC- Kennel Club, która mówi:

--> How do I register my imported dog?

To import a dog a photocopy of a certified Export Pedigree should be sent with the application, unless it is a country which does not issue Export Pedigree's in which case a Three Generation Pedigree is sufficient.
If the Export Pedigree or the 3 Generation Pedigree does not show the current registered owner, a copy of the Owner Registration Certificate issued by the overseas Kennel Club, showing the current owner, needs to be submitted as well. When completing the Form 4 the date of import into the UK or date of quarantine entry needs to be completed.

Dogs from Germany - For a dog coming from Germany an owner needs to submit a photocopy of the Ahnentafel issued by the breed club accompanied by the Annerkennung Fur Das Ausland (Export Document issued by the VDH)




- Imported dogs will normally only be accepted for those breeds recognised
by the Kennel Club, but applications for importing other established foreign
breeds will be considered by the General Committee. (see Notes ii.)

Notes ii) The Kennel Club will normally only accept registration for dogs from overseas
countries where the Kennel Club has a reciprocal agreement with the overseas Kennel
Club which have full membership, associate membership or contract partnership of the
FCl. Application for the registration of a dog imported from other countries may be
considered by the Committee. Application must be made BEFORE the dog is imported.

Nie interesują mnie komentarze innych na forach , na grupach na facebooku itp. interesują mnie fakty zapisane na profesjonalnych stronach, przez doświadczonych ludzi , nie oparte na wzajemnej ludzkiej nienawiści , zazdrości bądź czegokolwiek innego. Nie twierdzę natomiast, że takie sytuacje się nie zdarzają natomiast nie to jest głównym tematem w utworzonym prze ze mnie poście ale dziękuję za przestrogę i obnażenie ,,faktów".


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2016-10-15 22:18:09 (8 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Nie ma nic, poza wyjasnieniem pozycji tzw. rodowodu psiaka i organizacji, ktora takowy wydala.
Cytat ze strony Kennel Clubu odnosi sie do zagranicznych organizacji zrzeszonych w FCI, czyli dla Polski (skad pochodzi pies) jest to tylko i wylacznie Zwiazek Kynologiczny w Polsce (nie mylic z Polskim Zwiazkiem Kynologicznym PKPR).

Masz po prostu uroczego kundelka, ktorego mozesz rejestrowac tylko w 'zwiazku', skad jest 'rodowod'.
A o co chodzi z zawiscia, nienawiscia itp., to juz zupelnie nie wiadomo...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,