MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zasady założenia psiej hodowli w Anglii.

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 10

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Psiaraikociara

Post #1 Ocena: 0

2016-06-02 01:36:03 (8 lat temu)

Psiaraikociara

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 02-06-2016

Skąd: Southampton


Witam wszystkich.

Nurtuje mnie jedno pytanie na które ciężko mi znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Znam zasady rejestracji i wystaw suczki hodowlanej w Polsce natomiast nigdzie nie mogę znaleźć zasad zakładania hodowli w Wielkiej Brytanii. Przeczytałam , że nie istnieje tu pojęcie takie jak ,, suczka hodowlana ". Czy aby więc zacząć hodowlę (piszę to w wielkim skrócie) w pełni zdrową , z czystością genów wystarczy zakupić szczenię z wielopokoleniowej hodowli uzyskać dokumenty (metryczkę) i zarejestrować ją w KC? Co więc z wystawami? Nie muszę odbyć co najmniej 3 i uzyskać ocen co najmniej dobrych/bardzo dobrych aby rozpocząć krycie?

Być może powtórzyłam temat który już istnieje ale za cholerkę nie mogłam nigdzie tego znaleźć.

Pozdrawiam serdecznie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kik1976

Post #2 Ocena: 0

2016-06-02 07:27:44 (8 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

poczytaj w kennel club
http://www.thekennelclub.org.uk/breeding/assured-breeder-scheme/

[ Ostatnio edytowany przez: kik1976 02-06-2016 07:30 ]

Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #3 Ocena: 0

2016-06-02 08:50:16 (8 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Wystarczy zdobyc ogrom wiedzy o dobrostanie, doborze, przemyslec cel hodowli, kierunek hodowanych zwierzat, dla kogo (pracujace, do towarzystwa), by znalezc kontakty do innych hodowcow i klubow, wiedze o potencjalnych problemach w hodowli, znalezc wlasciwe miejsce, przygotowac, ustalic, czy nikt nie bedzie mial nic przeciwko (odpada wynajmowany lokal na ogol), poznac hodowle, wybrac miejsce, skad bedzie pochodzilo szczenie, wychowac, obserwujac charakter, rozwoj, cechy doroslego (czy w ogole nadaje sie do dalszej hodowli, czy wniesie cos w rozwoj rasy), kontakt do Kennel Club, rozeznanie w puli genetycznej, partnerach do do posiadanego psa, znajomosc kosztow opieki i hodowli, kontakt z dobrym wetem, dostepnym 24h/dobe. Przeliczenie kosztow przygotowania i odchowania miotu, wtym np. kojec dla suki z miotem, czas poswiecony socjalizacji i pracy ze szczenietami i matka, wiec czesto po prostu urlop z pracy, rozeznanie w zainteresowaniu rasa, potencjalnych nabywcach.
Dopiero potem mozna myslec o powolywaniu kolejnych zwierzat.
PS. Wiecej sie w to inwestuje niz pozornie zarabia ;).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Psiaraikociara

Post #4 Ocena: 0

2016-06-02 16:03:08 (8 lat temu)

Psiaraikociara

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 02-06-2016

Skąd: Southampton

Dziękuje za wskazówki. Wiem z czym wiąże się posiadanie hodowli gdyż mam znajomego który opowiedział mi wszystko krok po kroku i miałam okazję obserwować jak radzi sobie z tak pięknym obowiązkiem jakim niesie za sobą posiadanie hodowli. Nie interesują mnie koszty. To stanie się częścią mojego życia i wniesie wiele pięknych chwil. Uznaję posiadanie hodowli jako bardzo odpowiedzialne hobby. Jeżeli ktoś ma wielkie serce dla zwierząt to jest w stanie te wszystkie ,,uciążliwe obowiązki " zamienić w przyjemność :)

Pozdrawiam serdecznie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Psiaraikociara

Post #5 Ocena: 0

2016-06-02 16:05:21 (8 lat temu)

Psiaraikociara

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 02-06-2016

Skąd: Southampton

Teraz muszę na spokojnie dowiedzieć się jak to wygląda w Anglii jakie są procedury. Dziękuję również za link do strony myślę, że tam znajdę wszystko czego szukam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2016-06-02 17:03:05 (8 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Na tej zasadzie znajomy swietnie jezdzil konno, bo sie westernow naogladal.
Sercem nie ogarniesz kosztow i wiedzy, po co ta cala hodowla?
Przy takim podejsciu mozna sobie miec peta do towarzystwa i slitasne szczeniorki ratowac, pomagac wyprowadzac na prosta w schronach, przynajmniej pozytek bedzie dla tych, co sie na swiat nie pchaly, tylko glupio zostaly sprowadzone w pustke.
Warto najpierw pomyslec, nim sie zywej istocie zrobi swiadoma krzywde.
O realiach hodowli, bycia hodowca pieknie napisane, wprawdzie o kotach, ale wystarczy zamienic nazwe zwierzecia na dowolny gatunek:
byc albo nie byc

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 02-06-2016 17:22 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Psiaraikociara

Post #7 Ocena: 0

2016-06-02 17:55:03 (8 lat temu)

Psiaraikociara

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 02-06-2016

Skąd: Southampton

A czemu odrazu zakładasz krzywdę i z góry oceniasz mój brak doświadczenia na podstawie kilku zdań? Nie mówię że założę hodowlę odrazu. Aby zdobyć wystarczającą wiedzę potrzeba dużo czasu ja dałam sobie czas do 2 lat. Pisząc takie bzdury z góry zakładasz że każdy kto ma hodowle jest zły bo przecież każdy zaczyna od początu i musi uczyc się czasami metoda prób i błędów i skąd pewność że przed jej założeniem nic o niej nie wiedział? Dziękuję za taką dyskusję ale na pytania po co , dlaczego i na co mi to - odpowiem sobie sama.
Niech chcesz się tym zajmować to nikt Ci nie każe. Jeżeli Nie serce i wiedza którą chce zdobyć to niby czym ma się kierować człowiek twoim zdaniem? Dzięki za dyskusje ale to co chciałam wiedzieć już wiem i dalsze komentarze mnie nie interesują :D Pozdrawiam cieplutko.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #8 Ocena: 0

2016-06-02 18:02:14 (8 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Tak z czystej ciekawości o jakiej rasie myślisz?
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Psiaraikociara

Post #9 Ocena: 0

2016-06-02 18:29:02 (8 lat temu)

Psiaraikociara

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 02-06-2016

Skąd: Southampton

A ja zadam pytanie z innej strony bo wychodze z zalozenia ze jezeli nic nie wiem w tym temacie i nie mam doswiadczenia to sie nie udzielam.

Czy ty karjo1 masz hodowle i zdajesz sobie sprawe z tych obowiazkow i krzywdy o ktorej wspomnialas czy tylko poczytalas strony internetowe na temat pseudohodowli albo zwyczajnie nie chcesz konkurencji? Jezeli masz bo tylko wtedy masz prawo tak sie wypowiadac to daj kilka cennych rad a jezeli nie masz to tez naogladalas sie ,, westernow,, jak twoj kolega :) bo przeciez twoje zdanie jest takie ze w internecie moze to przeczytac kazdy i nie na tym polega zdobywanie wiedzy hodowlanej. Wiec uchron mnie przed błędem :D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #10 Ocena: 0

2016-06-02 20:39:27 (8 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Czuje sie zignorowana....
Ja sie pytalam bez podtekstów...
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,