MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Koty koty wszystko o kotach

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 119 z 309 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 118 | 119 | 120 ... 307 | 308 | 309 ] - Skocz do strony

Str 119 z 309

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

karjo1

Post #1 Ocena: 0

2019-07-01 16:55:26 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Siatki okienne pod koty. Wszystko zalezy od tego, jakie koty i czemu ma sluzyc osiatkowanie.
Jesli ma zabezpieczac koty przed wyjsciem z domu, przed upadkiem z wysokosci, to moskitiery sa zdecydowanie za slabe.
Szczegolnie jesli kot lubi sobie skoczyc na siatke, oprzec sie o nia.
Moskitiery sa obliczane na powstrzymanie drobnych owadow, a nie 5+kg kotow ;).
Zooplus ma siatke pod koty, przy czym warto poczytac zwierzece fora, co jest polecane, co sie sprawdza, sa ciekawe rozwiazania do zrobienia we wlasnym zakresie.
Nam sensowniej wyszlo ogarnac ogrod, by koty nie wylazily.

ZPerla, jesli kot ma swoje lata, nie ma plotu miedzy ogrodami, to po prostu bym sie bala o zwierze, ktore niekontrolowanie wychodzi sobie z domu przez cala dobe.
A wiekszosc kotow, majac taka mozliwosc, wychodzi w cieple noce i niejednokrotnie ginie w starciu z psem, lisem, autem, czy po prostu komus sie spodoba (a Twoj jest z takich lapiacych za oko).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #2 Ocena: 0

2019-07-01 18:01:04 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Brak plotu to tylko udogdnienie, bo kot nie musi sie po nim wspinac.

A o wychodzeniu 24 na dobe to mowy nie ma, bo kot musialby sobie sam jeszcze otwierac przesuwane drzwi do szklarni.

I tak siedzi caly czas na dworze jak nie spi.
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Maria13

Post #3 Ocena: 0

2019-07-01 18:57:13 (5 lat temu)

Maria13

Posty: 871

Kobieta

Z nami od: 30-05-2017

Skąd: Staines

Cytat:

2019-07-01 00:18:51, gosian napisał(a):
Czy takie siatki do okien na owady też są zabezpieczeniem dla kotow? Jeżeli tak, to jakie polecacie?


Gosiu takie siatki na komary to chyba za miekkie, czytalam wiele razy ze koty zawieszaja sie cala masa ciala wiele razy na cos takiego latwo mozna wypasc itd

tutaj wzmianka na teamt Barf
"Przypadek Pleśniaka :)

ZMIANA DIETY
ODSTAWIENIE SUCHEJ KARMY
BARF

Z Anią i Pleśniakiem spotkałam się pierwszy raz w listopadzie ubiegłego roku.
Ania zwróciła się do mnie z prośbą o zmianę diety kocurka na zdrowszą. Pleśniak miał wtedy skończone 10 lat i długotrwałe problemy ze struwitami, które ustąpiły przy żywieniu suchą karmą Royal Canin Urinary i mokrą karmą Animondą przeznaczoną dla kotów ze struwitami.
Pleśniak wygryzał sobie też sierść z tylnych łapek.

Ania zdawała sobie sprawę, że to jest dalekie od ideału, ale też niepokoiła się tym, że po zmianie żywienia, problemy wrócą, tym bardziej, że lekarze weterynarii odradzali zmianę. Jednak po wyjaśnieniu przeze mnie, co jak działa i że wszystkie zmiany będziemy wprowadzać bardzo powoli, przystąpiłyśmy do działania.

Zebrałam dokładny wywiad, przeanalizowałam wyniki i przystąpiłyśmy do działania. Najpierw sukcesywnie z dnia na dzień zwiększałyśmy udział mokrej karmy (jedzona wcześniej Animonda i nowa karma Catz Finefood Purrrr) i zmniejszałyśmy udział suchej, dążąc do całkowitego jej wyeliminowania. Do karmy mokrej była też dolewana woda, by Pleśniaka lepiej nawodnić po latach na suchej karmie i "przepłukiwać" pęcherz.

Po wyeliminowaniu suchej karmy włączyłyśmy do diety surowe mięso 2-3 razy w tygodniu. Kiedy Pleśniak rozsmakował się w diecie mięsnej i mokrej, Ania przygotowywała się do stworzenia pierwszej barfnej mieszanki.

W styczniu Pleśniak zjadła pierwszą porcję BARFa, którego je od tamtej pory cały czas.
Kilka dni temu ponownie odwiedziłam Pleśniaka. To nadal był ten sam uroczy czarny kocurek, ale jakże się zmienił.
Nabrał masy mięśniowej. Nadal jest szczupły, ale widać, że ma mięśnie! Ma przepiękną i lśniącą sierść. Co ciekawe, łapki pięknie zarosły, a Pleśniak już niczego nie wygryza.

A oto co ostatnio napisała mi też Ania, jako swoje spostrzeżenia po zmianie diety:

"Wet się na wstępie zachwycił sierścią Pleśniaka - to zasługa barfa :) poza tym ma więcej energii, dużo częściej niż przed barfem jest aktywny tzn. biega, wskakuje na szafki i lodówkę. mam tez wrażenie, ze stal się odważniejszy - nie płacze w transporterze jak jedziemy do rodziców i wychodzi do gości. poza tym nie ma problemow ze struwitami - co prawda dodaję do karmy L-methiocid raz dziennie ale nic się odpukać nie dzieje a przed przejściem na barfa weterynarze mi odradzali tę dietę ze względu na to, ze prawie na pewno pojawią się struwity. Zęby ma zdrowe, mimo, ze nie je suchej karmy.""

[ Ostatnio edytowany przez: Maria13 01-07-2019 18:57 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #4 Ocena: 0

2019-07-01 22:22:32 (5 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Myślałam o 2 w 1 czyli siatka na komary żeby spać przy otwartym oknie i żeby wtedy koty były bezpieczne.
Karjo na zooplus nic nie znalazłam. Są tylko takie zabezpieczenia okna, tylko że żadne z moich okien tak się nie otwiera. Moje otwierają się na zewnątrz i nie całe tylko 1/3 okna. Raczej koty się nie uwieszą, bo by musiały wskoczyć na część stałą żeby dotknąć siatki. Nie wiem czy dobrze wytlumaczylam..
A drzwi ogrodowe? Co można zrobić z żeby mieć otwarte a potwory nie wyszły?
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

SweetLiar

Post #5 Ocena: 0

2019-07-01 22:44:05 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Obrazek
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2019-07-01 22:49:43 (5 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #7 Ocena: 0

2019-07-01 23:27:02 (5 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Okazje to do mnie? Jeżeli tak, to lokalizator nie wchodzi w rachubę. Koty są nie wychodzące i nie zamierzam tego zmienić.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Post #8 Ocena: 0

2019-07-01 23:29:34 (5 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #9 Ocena: 0

2019-07-02 00:35:21 (5 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Wiesz, mam swoje zdanie na ten temat i go nie zmienię. Dzieciom i kotom mogę powiedzieć uwazajcie na samochody i psy. Ciekawa jestem kto zrozumie i będzie uważał? Nie wspomnę już o innych rzeczach...
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

karjo1

Post #10 Ocena: 0

2019-07-02 16:28:02 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Lokalizator stwarza dodatkowe zagrozenie zaczepienia sie gdzies, ugrzezniecia, powieszenia sie.
Do tego ciezar i wielkosc.
I nie zabezpieczy przed zagrozeniem.
A zwierzeta, to nie ludzie szukajacy przypadkowego towarzystwa, nawet za cene 'kolegowania' sie z bytami netowymi, nie potrzebuja takich rozrywek, tylko normalnego, madrego opiekuna.

Co do siatek, zooplus ma w takim stylu:
siatka


Wrzuc w google opcje zdjecia zabezpieczen okien/drzwi koty i bedzie w czym poszukac.
Pare pomyslow z schematem DIY:
siatka
I fora kocie z masa informacji i szczegolow na temat.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 119 z 309 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 118 | 119 | 120 ... 307 | 308 | 309 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,