MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

ubezpieczenie kotka

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 2 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Richmond

Post #1 Ocena: 0

2012-01-31 21:36:52 (12 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Wlasnie dlatego na poczatku trzeba wybrac najlepsza polise, bo jak kot zachoruje potem, to juz nie ma przebacz. Proponuje zwrocic uwage na to o czym pisalam w artykule o ubezpieczeniu:

-Brak ograniczenia leczenia do 12 miesiecy dla jednej choroby. W przypadku nawrotu choroby lub jej trwania po tym okresie, nie bedzie mozliwosci wnioskowania o zwrot kosztow.

- Wykluczenie powtarzalnosci tej samej choroby.

- Lista wykluczen nie podlegajacych ubezpieczeniu: zeby, dziasla itp.

- Limit wysokosci kosztow leczenia. Niektore polisy typu value zaczynaja sie od 2tys funtow, ale trzeba dobrze przemyslec ile tak naprawde moze byc potrzebne w przypadku powazniejszego schorzenia.

Rachunki za leczenie na pare tysiecy funtow, nie sa rzadkoscia. PetPlan ma bardzo dobra opinie, ale faktycznie jest drogi.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kamena1

Post #2 Ocena: 0

2012-01-31 21:42:55 (12 lat temu)

kamena1

Posty: 18

Kobieta

Z nami od: 28-11-2011

Skąd: Swindon

No własnie, tyle jest tych warunków, że głupieje całkowicie, no nic coś w końcu pewnie wybiorę :)
Mona nie przejmuj się aż tak, bo to wcale nie znaczy że Twoja koteczka musi być chora :)
Natomiast z tego co zrozumiałam, EKG lub echo serca mogą coś wykazać dopiero w przypadku gdy kot jest już chory, a jeśli ma gen tej choroby to dopiero może zachorować w którymś tam momencie, za kilka lat na przykład :( i dlatego robi się badania genetyczne, bo tylko one są miarodajne :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kamena1

Post #3 Ocena: 0

2012-01-31 21:47:48 (12 lat temu)

kamena1

Posty: 18

Kobieta

Z nami od: 28-11-2011

Skąd: Swindon

A jeszcze piszesz że inne rasy też na to chorują, no owszem, z tego co zrozumiałam to z rasowych kociarów to Ragdolle są w sumie jedne ze zdrowszych, bo mają genetyczne predyspozycje do kardiomiopatii i coś tam z nerkami, zapomniałam w tej chwili dokładną nazwę, zresztą na to też są badania genetyczne, wiem od hodowców naszego małego, on właśnie ma oba te badania zrobione i wiem że wszyscy dobrzy hodowcy robią czyli muszą być ogólnie dostępne i może wcale nie drogie :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2012-01-31 21:51:37 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kamena1

Post #5 Ocena: 0

2012-02-01 15:53:47 (12 lat temu)

kamena1

Posty: 18

Kobieta

Z nami od: 28-11-2011

Skąd: Swindon

Mam prośbę, Richmond, jeśli to nie tajemnica.... na jakie ubezpieczenie Ty się zdecydowałaś ? Mam chwilami wrażenie, że tego nie ogarnę :( Dzięki w góry

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2012-02-01 16:02:22 (12 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nowy kot ma Sainsbury z opcja do £7500 kosztow leczenia.

A stary kot ma w Tesco opcje Extra, bo tam mu kupilam polise w 2005r. Tu zaleta jest to, ze excess jest taki sam niezaleznie od wieku zwierzaka, a w innych firmach zwykle wzrasta do 15% powyzej 9-10 lat.

Dostalam juz od Tesco pieniadze za kilka roszczen i nigdy nie odmowili mi zwrotu kosztow.

Ale nie sugeruj sie tym, bo nawet te 2 polisy znacznie roznia sie do siebie. Diabel tkwi w szczegolach. Np zwrot za odwolanie podrozy z powodu choroby dotyczy sytuacji, gdy zwierzak pochoruje sie 7 dni przed wyjazdem, a moj np pochorowal sie 8 dni kalendarzowych przed, wiec teoretycznie nie dostalabym zadnych pieniedzy. Poza tym moze byc warunek, ze zwierzak wymaga: "life saving surgery" albo "live saving treatment". A to jest jednak roznica. Zwierze moze nie wymagac operacji, ale moze wymagac niezbednego leczenia. I tak jest ze wszystkim.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kamena1

Post #7 Ocena: 0

2012-02-01 17:27:51 (12 lat temu)

kamena1

Posty: 18

Kobieta

Z nami od: 28-11-2011

Skąd: Swindon

Cóż, bardzo Ci dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź.
Jeśli chodzi o szczegóły o których wspominasz to właśne one są dla mnie największym problemem, boję się ża się na coś w końcu zdecyduję i jak przyjdzie co do czego to okaże się że jednak źlewybrałam :( a wtedy będzie już za późno :(
No nic, tak czy owak, dziękuję bardzo :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2012-09-12 10:30:57 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2013-08-06 18:26:56 (11 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Wlasnie dostalam przedluzenie polisy dla kota z Tesco. Teraz juz bedzie pod marka Royal & Sun Alliance i cena wzrosnie z £45 to £73 miesiecznie. Czas pozegnac sie z Tesco/Royal &SA.

Moje ubezpieczenie na zycie jest tansze, a kwota ubezpieczenia nieporownywalna.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Cookies

Post #10 Ocena: 0

2013-08-06 18:32:59 (11 lat temu)

Cookies

Posty: 2522

Kobieta

Z nami od: 16-06-2013

Skąd: Loughborough

Ja mam ubezpieczenie z animal friends I jestem bardzo zadowolona na prawde moge polecic pieniadze przelewaja ekspresowo wszystko bezproblemowo :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,