MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 62 z 63 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 61 | 62 | 63 ] - Skocz do strony

Str 62 z 63

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

karjo1

Post #1 Ocena: 0

2018-05-20 13:02:10 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Nie ma psow niealergizujacych, to trik handlarzy w ramach reklamy towaru.
Uczula nie tyle futro, co roztocza, wydzieliny i wydzieliny, naskorki.
Majac alergie na zwierze, unikalabym decyzji o przygarnieciu go do domu. Szkoda i rodziny i futra, szczegolnie, jesli alergikiem jest dziecko. Ani sie nie odizoluje zwierzaka ani dziecka, trudno by bylo decydowac sie na leki/kuracje odczulajace z nieznanym efektem.
W takiej sytuacji lepszym rozwiazaniem jest zaangazowanie sie w pomoc sasiedzka przy wyprowadzaniu psa/opiece na czas np. urlopu, wolontariat w schronisku itp.

Poza tym albo zwierze, albo pedanteria i kliniczna sterylnosc w domu. Kazdy domownik doklada sie do pewnego balaganu, a kazde zwierze bedzie zachowywalo sie jak zwierze, przyniesie piach, kurz, bloto, czasem zycie wewnetrzne/zewnetrzne, taki urok i sprzatanie 24h/doba moze przewazyc uroki nowego domownika.

Pudle sa swietne, inteligentne, wymagaja jak kazde pracy z czlowiekiem, szkolenia. Same sie nie wychowaja ;).
I kazde zwierze wymaga czasu (minimum 3-4h tylko dla psa, przynajmniej w pierwszych latach), srodkow finansowych (ubezpieczenie nie wszystko pokryje), uwzglednienia planow urlopowych pod katem pupila, lokalowych - nie wszedzie mozna miec zwierze.

Ogonow i uszu nie tnie sie juz od lat, jest zakazane w stowarzyszeniach psow rasowych; u kundelkow od zawsze byl to tylko paskudny kaprys opiekuna.


Boszka, potraficie zapewnic w razie czego dobry dom i opieke dozywotnia wszystkim potomkom swojego psa i ich potomkom, zapewnic, by nie trafily do schronow, w kiepskie rece, do labow, jako worki treningowe do walk psow, potraficie ocenic, czy nie wyjda powiklania genetyczne po skojarzeniu psow o nieznanym pochodzeniu, uniknac chorob przenoszonych droga plciowa, zapanowac nad psem swiadomym najsilniejszego popedu w czasie, gdy juz teraz nie panujecie nad jego zachowaniem, zapanujecie, by nigdy nie wyrwal sie i nie uciekl, nie wpadl pod auto, nie pogryzl z innymi psami, nie stanowil zagrozenia dla dzikich zwierzat?
Nikt z suka hodowlana nie bedzie zainteresowany kryciem psem w typie rasy, bez badan itp.
Ubezpieczenie tez potrafi odmowic realizacji, gdy pies nie ma ubezpieczenia jako zwierze hodowlane.
Dopoki psiak nie bedzie nauczony odwolywalnosci w 110%, nie bedzie ignorowal innych zwierzat i ludzi dookola, powinien byc na smyczy/lince treningowej i szkolony, szkolony, szkolny razem z opiekunami.
Nie moze podbiegac do kazdego, obszczekiwac, w Waszym obowiazku jest zapewnic spokoj innym. Ktos moze sie obawiac psow, inny moze miec psa nieakceptujacego innych psow, dziecko moze sie wystraszyc i zrobic sobie krzywde, duzo sie moze wydarzyc.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

nEUROn

Post #2 Ocena: 0

2018-05-20 18:19:00 (6 lat temu)

nEUROn

Posty: 3102

Mężczyzna

Z nami od: 09-10-2015

Skąd: UK

Jak bym widział swojego psa.

Obrazek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

violettaphotogr

Post #3 Ocena: 0

2018-05-20 21:02:13 (6 lat temu)

violettaphotography

Posty: 1563

Kobieta

Z nami od: 21-01-2014

Skąd: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
#Violujemy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #4 Ocena: 0

2018-05-20 21:31:04 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Violetta, to twoje?
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Marta2509

Post #5 Ocena: 0

2018-05-21 09:03:59 (6 lat temu)

Marta2509

Posty: 1769

Kobieta

Z nami od: 06-04-2016

Skąd: Kent

Cytat:

2018-05-18 16:20:41, Maverick-303 napisał(a):
Cytat:

2018-05-18 16:00:06, Marta2509 napisał(a):


Sama siebie cytuje :-] wracam z pracy do domu, mam nadzieje ze psiur dzisiaj bedzie spal. Jestem wykonczona, cala noc nie przespana *TIRED* Trzymajcie kciuki zeby sie juz 'zadomowil' bo inaczej oszaleje *ROFL* tup tup tup.


Nie możesz się dziwić. Psiak nie jest na swoim terenie i ma z tym problem. Inne zapachy, inni ludzie oraz najważniejsze otóż tęskni za swoimi. Pewnie kilka nocy będziesz miała nieprzespanych. Proponuje wziąć go na baardzo długi spacer wieczorem. Może jak się zmęczy to zaśnie na kilka godzin.



Nauczylam sie go 'obslugiwac', otoz lazil w kolko chyba dlatego bo nie mial nigdzie miekko zeby sie polozyc w sypialni, w swoim koszyku z jakiegos powodu nie chce w ogole ani spac ani lezec. Wzielam mu miekki dywanik z lazienki, polozylam kolo siebie, kolo lozka i tupanie sie skonczylo. Ja ide spac, on sie kladzie na dywanik i spi do rana.

Juz zapomnial chyba o wlascicielach, kolezanka mowila ze przez pierwsze dni moze nie jesc bo bedzie tesknil a on wszystko wpierdziela w sekunde.

Ciagle za mna lazi, mala przylepa :-] Fajnie miec psa, moze pomysle o swoim.
Jedyny problem z nim jest taki ze strasznie traci siersc, siersc jest po prostu wszedzie! A nie przyniosla nam szczotki.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #6 Ocena: 0

2018-05-21 09:40:58 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Marta, no widzisz jaki słodziak :-)

Ja nie przepadam za Russellami, właśnie ze względu na ich temperament. A wczoraj widziałam na własne oczy otyłego russella - biedny! wyglądał jak foczka :-o

Co do sierści, to zasada jest jedna - psy krótkowłose są bardziej uciążliwe w jej gubieniu i bałaganie niż psy długowłose. Z psa o dłuższej sierści łatwiej wyczesać niepotrzebne kłaki, krótkie wypadają wszędzie.

Ja mam plan na psa na starość - jak dożyję :-] ogólnie nie cierpię zapachu psów, są jakieś bezzapachowe? :-p
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Marta2509

Post #7 Ocena: 0

2018-05-21 09:54:27 (6 lat temu)

Marta2509

Posty: 1769

Kobieta

Z nami od: 06-04-2016

Skąd: Kent

Co do temperamentu to masz racje.
Wczoraj na spacerze rzucil sie na bogu winnego kota ktory sobie lezal w krzakach a pozniej zaatakowal ptaka ktory ewidetnie mial cos ze skrzydelkiem bo nie mogl odleciec, dobrze ze zdazylam psiura odciagnac.
Na spacerze ostatnio przyszedl go obwachac inny pies (ktory byl bez smyczy!, wiec poprsotu przylecial) to go obszczekal :D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #8 Ocena: 0

2018-05-21 10:21:14 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Cytat:

2018-05-20 18:19:00, nEUROn napisał(a):
Jak bym widział swojego psa.

Obrazek


haha dobre

mojej siostry pies np zawsze jak ona odkurza to leci do rury i ja atakuje ale bez wiekszej agresji komicznie to wyglada jak mu odkurzacz zasysa warge ogolnie kawal byka american bulldog

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 21-05-2018 10:22 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

boszka8

Post #9 Ocena: 0

2018-06-01 07:41:36 (6 lat temu)

boszka8

Posty: 2302

Kobieta

Z nami od: 08-08-2014

Skąd: londyn

Miesiąc minął jak psiunek jest z nami *THUMBS UP* chyba zadowolony *DONT_KNOW* bo my bardzo *DANCE* Nadal grzeczny,ułożony w domu nie rozrabia są godziny że jest mułowaty jak by był na psychotropach*PARDON*ale na spacerze to prawdziwy wulkan energii:-].Lubi biegi ,szukania ,tropienia i zabawy z panem i my też to lubimy .Nie lubimy jak podlatuje do innych psów i na zawołanie nie reaguje na 10 spotkań to na 5 przyjdzie. Jest zapisany do szkółki aby się podszkolił ale mamy jeszcze poczekać bo piesek z traumą a to jest tydzień w szkole bez pana:-( No to poczekamy.Co do zabiegu to nie rozmawiamy bo zaraz wojna w domu:-M]:-| a trzeba będzie podjąć odpowiednią decyzję . Jeśli pan twierdzi że to dobry reproduktor to proszę bardzo ale on nie wie że musi z papierami się uporać bo ja sobie nie wyobrażam chałtury domowej *STOP* Jak go papierologia przerazi to mam nadzieję że się podda:-D a tak to wszystko OK zobaczę jak w szkole sobie poradzi choć jest bardzo chętny do nauki ale jak będzie sam to nie wiem czy nie zaśnie na zajęciach :-] są też dochodzące ale godzinowo nie pasuje .Jak jest na spacerze to ja go widzę pracującego na lotnisku *ROFL* Jest to roczny pies i jeszcze w domu demolki nie zrobił choć zostaje sam ,nie nabrudził ani w dzień ani w nocy i zna swoje miejsce do spania *FLOWER* Co więcej mogę powiedzieć ???Poprostu jest kochany i dziękuję losowi że go do nas pokierował:-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #10 Ocena: 0

2018-06-01 11:33:43 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Macie fajnego, normalnego psiaka. Na spacerach sie wyzywa, a w domu kumuluje energie ;).

Powtorze sie, przez czas opanowania 110% odwolywalnosci, powinien biegac tylko na lince treningowej (5-10m), by dalo sie korygowac i egzekwowac kazde przywolanie. Wylamania niszcza komende, ucza psa, ze sam decyduje, kiedy zechce przyjsc. Do tego przywolanie na smaka, cos wyjatkowego, na poczatku dawane za kazdym razem, z czasem coraz rzadziej.
I nie ma co czekac na szkolke, tam szkola glownie opiekunow ;).

Co do tematu krycia, juz napisalam.
Moge tylko uzupelnic o kwestie ryzyka, jak pies zasmakuje, w czym rzecz, po pierwszym kryciu.
Moze sie zdarzyc wycie dzienno-nocne, bo gdzies wyczuje cieczkujaca panne, ucieczki i nasilony problem z odwolywalnoscia, agresje do innych psow ( i nie tylko), znaczenie w domu, wlacznie z ubraniami i domownikami, zwiekszone zapotrzebowanie na inne formy rozladowania energii.
Sama 'papierologia' nie wystarczy, trzeba sie wgryzc w genetyke, wiedze kynologiczna, powystawiac psa (zakladajac, ze ma udokumentowane kilka pokolen wstecz, z opisem specyfiki - wtedy mozna czesciowo przewidziec, co genetycznie niesie z soba), obejrzec suki, doinformowac sie pod katem doboru, badan weterynaryjnych, duzo tego jest,jesli chce sie to robic madrze.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 62 z 63 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 61 | 62 | 63 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,