MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

KONKURS WAKACYJNY 2020 - WYNIKI

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 12

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

EFKAKONEFKA33

Post #1 Ocena: 0

2020-09-12 19:29:02 (4 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Od dziś do 19 września tj sobota trwa głosowanie.
20 września tj niedziela nastąpi ogłoszenie wyników


Najlepsze prace wyłonią forumowicze.
Głosujecie na 3 prace w dwóch kategoriach i przyznajecie im odpowiednio 3, 2 lub 1 punkt. Na każdą kategorie głosujecie osobno.

Przykładowo praca nr 1 - 3 pkt, 2 - 2 pkt, 3 - 1 pkt.
Swoje glosy wysyłacie na priv do mnie
Nie można głosować na siebie. Tylko głosy przesłane na priv będą akceptowane.

Nagrody w konkursie ufundował sponsor - firma Paczki do Polski
Są to vouchery One4All lub Amazon
One 4 all

Uwaga:jedna osoba może wygrać tylko jedną nagrodę. Oznacza to, że jeśli jedna osoba otrzyma głosy uprawniające ją do dwóch nagród, wybiera jedną, a następna przypada kolejnej osobie z największą liczbą głosów.

KATEGORIA1

PRACA NR 1 - Misia13
Obrazek

PRACA NR 2 - Misia13
Obrazek

PRACA NR 3 - Misia13
Obrazek


PRACA NR 4 - Basieńka 76
Obrazek


PRACA NR 5 - Andypolo
Obrazek



PRACA NR 6 - Maria13
Obrazek


PRACA NR 7 - VingaSandemo
Obrazek

PRACA NR 8 - VingaSandemo
Obrazek


PRACA NR 9 - VingaSandemo
Obrazek


PRACA NR 10- Andypolo
Obrazek


PRACA NR 11 - Dolcevita
Obrazek


Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #2 Ocena: 0

2020-09-12 19:34:19 (4 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

KATEGORIA 2

PRACA NR 1A - RemigiuszC
Wszystkie zdjęcia są zrobione w mieście Hel a dokładniej na Bulwarze Nadmorskim im. Profesora Kazimierza Demela[/b]

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Moje najlepsze wakacje. Chociaż wielu z Was wie, że to nie tylko wakacje, ale i ciągłe zbieranie funduszy na leczenie moich oczu. Jednak chyba kwalifikuje się jako temat wakacyjny.
Miasto Hel. Z mojej strony mogę polecić. Dlaczego? Jeżeli wybierzemy dobry nocleg - mamy praktycznie blisko do każdego miejsca (plaża, sklepy, restauracje, latarnia morska i inne atrakcje). Do nieco bardziej oddalonych miejsc można dojechać meleksem za kilka złotych, lub zrobić sobie wycieczkę "miastoznawczą". Oczywiście w dzień Hel tętni życiem i trudno o spokój, ale nawet w takie dni można znaleźć ustronne miejsce, aby leniuchować na piachu do woli.
Jeżeli ktoś potrzebuje więcej atrakcji - zawsze coś się znajdzie. Można wsiąść na jeden ze statków i wyruszyć w godzinny rejs. Dla bardziej odważnych - proponuję "motorówkę śmierci" - tak ją nazwałem, ponieważ przejażdżka nią wyzwala produkcję adrenaliny na wysokim poziomie.

Ja oczywiście skupiałem się na Bulwarze Nadmorkim im. Prof. Kazimierza Demela. Tam mam "swoją" miejscówkę do grania. Bardzo lubię to miejsce i mam do niego wielki sentyment. Nie tylko dlatego, iż spotkałem się z przychylnością Urzędu Miasta, ale miło jest wrócić do miejsca, w którym ludzie mnie pamiętają. Klimatycznie robi się wieczorem, kiedy już wszyscy najedzeni, wychlupani w morzu, spaleni przez słońce, przechadzają się tam i z powrotem. Przepięknie też wygląda zachód słońca okraszony szumem morskich fal. Coś dla całuśnych romantyków. Jeżeli chodzi o knajpki z jedzeniem - trzeba uważać. Czasem lepiej dołożyć kilka złotych i zjeść świeżo i smacznie, niż tanio i ... no właśnie. Dla fanów szybkiego jedzenia - polecam kebab niedaleko zejścia na Bulwar Nadmorski - duże porcje, świeże i smaczne (ja po znajomości miałem zawsze dołożone od serca), więc chyba nie jestem aż takim ostatnim muzykiem (haha).

Może się kiedyś spotkamy w tym miejscu...

PRACA NR 2A - Basieńka76
Kolobrzeg

Obrazek

W tym miejscu nie sposób jest się nudzić! Bez względu na to czy jest się miłośnikiem plażowania, aktywnego wypoczynku, oglądania zabytków Kołobrzeg pozwala na realizację każdego z wyżej wymienionych sposobów spędzania wolnego czasu. Jest wyjątkowym połączeniem tego co daje natura z tym, co stworzył sam człowiek.

PRACA NR 3A - Basieńka76

Brighton

Obrazek

Miasto pełne niespodzianek! Nie znam ludzi obojętnych na to miasto.Osobiscie urzeka mnie klimat wąskich uliczek pachnących kawą

PRACA NR 4A - Basieńka76

Malaga

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Warto wybrac się do tego miejsca na więcej niż jeden dzień.Piękne zabytki,urokliwe plaże,smaczne jedzenie.To miasto wydało mi się i zwyczajne, i niezwykłe jednocześnie.Jeszcze wrócę do tego miejsca.....


PRACA NR 5A - Dominikana36

Obrazek
Bangkok ok 2 w nocy

Obrazek
Ayutthaya

Obrazek
Słynny most na rzece Kwai

Obrazek
White Temple

Obrazek
Leśne zwierzaki

TAJLANDIA
Moj ulubiony kierunek wyjazdowy-Tajlandia. Moze nie najbardziej orginalny, ekscytujacy czy egzotyczny ale bardzo znajomy i bardzo odlegly w obecnym klimacie.

O Tajlandi ksiazki mozna pisac wiec polece te miejsca ze zdjec.
1. Bangkok- miasto, ktore sie kocha lub nienawidzi, ktore nigdy nie spi i gdzie silne wplywy zachodnoioeuropejskie w glownych dzielnicach mieszaja sie z tradycjami azjatyckimi na lokalnych targowiskach i w biedniejszych czesciach. To Grand Palace- jedyne takie miejsce na swiecie, tysiace temples i miejsc kultu religijnego. To tez swiatowa stolica prostytucji. To raj kulinarny i porazka estetyczna. Brud, smrod i smog, rudery i piekne parki i budowle historyczne. Bogactwo, przepych i skrajna nedza. Miasto kontrastow, ktore jest nie tylko jedna z najbardziej znanych azjatyckich stolic ale dla mnie tez "stanem umyslu".
2. Ayutthaya-park archeologiczny, z ktorym w skali swiatowej moze rownac sie jedynie Ankor Wat i niektore temple Birmy.
3.Most na Kwai-jest wiele piekniejszych mostow, rzek i miejsc ale to na tym moscie wazyly sie losy swiata. Wspanialy kawal historii, do tego cmentarz japonski i muzeum wojny, miejsce kultu zarowno dla Japonczykow jak i Tajow.
4.White Temple- symbol sztuki wspolczesnej, mozna dyskutowac nad walorami estetycznymi i wartoscia artystyczna ale wrazenie robi potezne.
5. Natura- jezdzac bocznymi drogami po Golden Triangle nalezy uwazac na lokalne zwierzaki :)

Polecam bardzo jak tylko bedzie to mozliwe. Chociaz obawiam sie, ze Azja, ktora znamy juz sie skonczyla...Bo Azja to ludzie, przede wszystkim ludzie. Ale nawet jesli klimat zniknie to miejsca warte zobaczenia zostana.

PRACA NR 6A - Maria13

Seven Sisters, polecam kredowobiałe klify odcinają się pionowymi ścianami od morza. Czy lśnią w słońcu, czy toną we mgle, emanują dostojnym pięknem. Najwyższy wznosi się na 164 metry i zwabil nas i urzekł.

Obrazek

PRACA NR 7A - Maria13
Iguazu Falls, Jest to autentyczny cud natury. Wodospady rozpościerają się na szerokość kilku kilometrów i robią ogromne wrażenie. Warto oglądać od strony brazylijskiej i od strony argentyńskiej. Specjalne platformy, podesty i schody pozwalają dotrzeć do najciekawszych miejsc jak np. Garganta del Diablo (Gardziel Diabła).

Obrazek


PRACA NR 8A - Hiniaka
Zdjęcie zostało zrobione w miejscowości Davos w Szwajcarii, w wakacje 2019 (na fotce mój partner :)). Piękne widoki i cudowny, bajkowy klimat, bardzo polecam na lokalizację wakacyjną! Warto jednak znać język niemiecki, bez tego można się nie dogadać ;)

Obrazek


PRACA NR 9A - VingaSandemo
Wakacyjnych Wspomien Czar....
Austria wakacje 2019.
Majestatyczne gory, krystalicznie czyste jeziora, urokliwe miasteczka, malownicze alpejskie laki, widoki zapierajace dech w piersiach.
Do tego zestawu dorzuce piekna pogode,smaczne jedzenie oraz zyczliwych ludzi,coz chciec wiecej...
Nawet niemiecki brzmi mniej twardo.;-) bez problemu mozna porozumiec sie w jezyku angielskim.Obrazek

Pojezierze Salzburskie. Jezioro Wolfgangsee, w dole miasteczko St.Wolfgang.
Obrazek
Urokliwe miasteczko Hallstatt.
Obrazek
W drodze na Kitzsteinhorn. Widok na Kaprun.
Obrazek
Kitzsteinhorn,zabawa na sniegu latem.;-)
Obrazek
Malowniczy wodospad Sigmund-Thun-Klamm.

PRACA NR 10A - Andypolo

Moim ulubionym miejscem na wakacje są wyspy greckie.

Skiathos i Skopelos położone na morzu egejskim to dwie małe wyspy z pięknymi plażami w zasięgu ręki. Drogi w większości są tu piaszczyste, a malownicze plaże trudno dostępne dla samochodów. Dlatego też niewielu turystów zapuszcza się w najpiękniejsze miejsca wysp.
Tu był kręcony film Mamma Mia.

Obrazek

Obrazek


Corfu, Kefelonia i Zakynthos to wyspy położone na morzu jońskim. Są to piękne, zielone wyspy z kolorowymi plażami i turkusową wodą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek



PRACA NR 11A - Kalusia
Tegoroczne wakacje spędziliśmy w Kornwalii, w okolicy Lizard Point.
Tamtejsze krajobrazy i plaże należą do najładniejszych w UK.
Kornwalia urzekła nas ogromem pięknych widoków, lazurową wodą, lokalnymi przysmakami (cornish pasty - polecamy!).
I tak poniżej mamy widok z klifu pomiędzy plażami Kynance Cove i Pentreath Beach.
Obrazek

Tutaj plaża Kynance Cove z bliższej odległości. Jedna z najpiękniejszych i najbardziej popularnych w tamtym rejonie:
Obrazek

A tutaj ciekawy efekt, gdy mgła idąca od morza zaczęła okrywać plażę (także Kynance Cove):
Obrazek

Poniżej Lizard Point, najbardziej wysunięta na południe lądowa część Wielkiej Brytanii - widok z klifu.
Obrazek

Ciekawą opcją na jednodniową wycieczkę może być Falmouth (z zamkiem Pendennis i najstarszą piekarnią z lokalnymi wyrobami cornish pasty), skąd później można popłynąć promem na drugą stronę zatoki do St. Mawes i tam zwiedzić kolejną atrakcję (zamek St. Mawes).
Wszystko to okraszone pięknymi widokami.
Poniżej zamek St. Mawes.
Obrazek


PRACA NR 12A - Wilki2
Wspomnienia wakacyjne mam i ja .Niestety jeszcze nie z tego roku.


Jedna z ulubionych miejscówek to okolice włoskich jezior Garda i Como. Połączenie tafli jeziora z otaczającymi stokami gór to dla mnie idealny zestaw. Piękne widokowe drogi dookoła, górskie serpentyny i masa klimatycznych miasteczek i malowniczych wiosek. Do tego to co dla mnie ważne masa tras rowerowych o różnym stopniu trudności. Osobiście preferuje późną wiosnę lub wczesną jesień ponieważ nie znoszę tłumów i upałów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek



PRACA NR 13A - Wilki2
Zostały mi jeszcze do przekroczenia limitu 2 zdjecia. Dodam więc Gruzję i wspomnienia z rowerowego wypadu . Polecam, polecam za krajobrazy, za życzliwych ludzi, za niezapomniane smaki. Polecam Tibilisi ze swoją mieszanką nowoczesności i tych zapomnianych zakamarków. Polecam jednak bardziej te poza miejskie rejony gdzie jeszcze można poczuć prawdziwe gruzińskie klimaty.

Obrazek

Obrazek

Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #3 Ocena: 0

2020-09-14 08:07:35 (4 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Zaczynamy głosowanie
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #4 Ocena: 0

2020-09-18 21:09:56 (4 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Pozwolę sobie przypomnieć o głosowaniu.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #5 Ocena: 0

2020-09-19 07:12:47 (4 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Ostatni dzień głosowania. Jutro wyniki mogą być dopiero póxnym wiczorem.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #6 Ocena: 0

2020-09-20 21:37:38 (4 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

W pierwszej kolejności oddane przez Was głosy.


[quote]Dnia 09/14/2020 09:06:47, andypolo napisał(a):
Kategoria 1
3pkt - praca 11
2pkt - praca 9
1pkt - praca 6

Kategoria 2
3pkt - praca 1A
2pkt - praca 11A
1pkt - praca 9A [/quote]

[quote]Dnia 09/15/2020 15:19:00, dolcevita napisał(a):
Witam
Moje typy to:
Kategoria 1
Zdjęcie nr 5 - 3pkt, zdjęcie nr 10 - 2pkt, zdjęcie nr 9 - 1pkt
Kategoria 2
Praca nr 1A- 3pkt, praca nr 5A - 2pkt, praca nr 9A - 1pkt
Pozdrawiam [/quote]

[quote]Dnia 09/15/2020 19:55:15, b-Londynka napisał(a):
Hej, przesylam moje glosy na konkursy:

Konkurs pierwszy:

3pkt - praca 10
2pkt - praca 5
1pkt - praca 11

Konkurs drugi - A:

3pkt - praca 1A
2pkt - praca 9A
1pkt - praca 10A

Dziekuje,

Aga [/quote]

[quote]Dnia 09/16/2020 10:08:37, kalusia napisał(a):
Cześć Ewa,

Podaję swoje głosy w konkursie:

Kategoria 1:
Praca nr 5 - 3 pkt.
Praca nr 11 - 2 pkt.
Praca nr 10 - 1 pkt.

Kategoria 2:
Praca nr 10A - 3 pkt.
Praca nr 3A - 2 pkt.
Praca nr 1A - 1pkt.

Pozdrawiam,

Karolina
[/quote]

[quote]Dnia 09/18/2020 19:29:44, VingaSandemo napisał(a):
Dobry wieczor, nie bylo mi latwo z wyborem prac w konkursie wakacyjnym ale trzeba dokonac wyboru a wiec;
Kategoria1; praca nr 10 - 3 pkt
praca nr 11 - 2 pkt
praca nr 6 - 1 pkt

Kategoria2; praca nr 13A - 3 pkt
praca nr 7A - 2 pkt
praca nr 1A - 1 pkt
Pozdrawiam uczestnikow konkursu i redakcje.


[/quote]

[quote]Dnia 09/18/2020 23:06:39, SweetLiar napisał(a):
Praca 1A - 3pkt
Praca 7A - 2pkt
Praca 10A - 1pkt [/quote]

[quote]Dnia 09/18/2020 23:49:08, fugazi napisał(a):


5 3pkt
8 2pkt
10 1pkt


13A 3pkt
10A 2pkt
9A 1pkt



[/quote]

[quote]Dnia 09/19/2020 08:29:10, cris82 napisał(a):
czesc

Praca Nr5-3pkt,Nr7-2pkt,Nr11-1pkt
Praca 4A-3pkt,9A-1pkt,10A-2pkt

pozdrawiam:) [/quote]

[quote]Dnia 09/19/2020 22:09:31, karjo1 napisał(a):
Kategoria 1
praca 7 - 3pkt.
praca 11 - 2pkt.
praca 5 -1pkt.

Kategoria 2
praca 5A - 3pkt.
praca 11A -2pkt.
praca 12A - 1pkt.

Pozdrawiam
k. [/quote]

[quote]Dnia 09/19/2020 19:35:45, Adacymru napisał(a):
kategoria 1
4 - 3 punkty
6 - 2 punkty
7 - 1 punkt [/quote]

[quote]Dnia 09/19/2020 19:38:39, Adacymru napisał(a):
Kategoria 2
1A -3 punkty
4A - 2 punkty
11A- 1 punkt [/quote]

[quote]Dnia 09/19/2020 20:33:41, Wilki2 napisał(a):
Praca nr 8 - 3
Praca nr 10 - 2
Praca nr 11 -1

Praca nr 9A - 3
Praca nr 1A - 2
Praca nr 10A -1
[/quote]

[quote]Dnia 09/19/2020 22:10:11, RemigiuszC napisał(a):
Praca nr 9 - 3
Praca nr 10 - 2
Praca nr 11 -1

Praca nr 5A - 3
Praca nr 7A - 2
Praca nr 9A -1
[/quote]

Efkowe
Praca nr 11 - 3pkt
Praca nr 9 - 2 pkt
Praca nr 6 - 1 pkt

Praca nr 9A - 3 pkt
Praca nr 7A - 2 pkt
Praca nr 1A - 1 pkt



WYNIKI
KATEGORIA 1

1 miejsce - praca nr 11 - Dolcevita 16 pkt - 50 f

2 miejsce - praca nr 15 - Andypolo 15 pkt - 25 f

3 miejsce - praca nr 10 - Andypolo - 14 pkt


Zgodnie z tym zapisem
Uwaga:jedna osoba może wygrać tylko jedną nagrodę. Oznacza to, że jeśli jedna osoba otrzyma głosy uprawniające ją do dwóch nagród, wybiera jedną, a następna przypada kolejnej osobie z największą liczbą głosów.

3 miejsce - praca nr 9 - Vingasandemo 8 pkt - 10 f



KATEGORIA 2

1 miejsce - praca nr 1A - RemigiuszC 20 pkt - 50f

2 miejsce - praca nr 9A - Vingasandemo 13 pkt - 25 f

3 miejsce - praca nr 10A - Andypolo 10 pkt - 10 f


Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratuluję. Dziekuję za udział w konkursie i za oddane przez Was głosy. Nagrodami zajmę sie na dniach.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #7 Ocena: 0

2020-09-20 22:23:50 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Gratulacje *FLOWER*
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #8 Ocena: 0

2020-09-21 19:12:53 (4 lata temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Bardzo dziękuję za głosy. Gratulacje dla zwycięzców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Maria13

Post #9 Ocena: 0

2020-09-25 13:03:49 (4 lata temu)

Maria13

Posty: 871

Kobieta

Z nami od: 30-05-2017

Skąd: Staines

Gratulacje dla zwycięzców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

VingaSandemo

Post #10 Ocena: 0

2020-09-25 20:03:54 (4 lata temu)

VingaSandemo

Posty: 535

Kobieta

Z nami od: 21-01-2014

Skąd: Kraina Lodu

DZiekuje bardzo za glosy oddane na moje prace.
Gratulacje dla zwyciezcow i pozdrawiam serdecznie uczestnikow konkursu.
Tegoroczne wakacje byly chyba najbardziej oczekiwane od czasow dziecinstwa.Polecam miejscowki ktore zaprezentowalam w kategorii1; zdjecie nr 7 Invermoriston Falls,Szkocja
zdjecie nr 8 Loch Ness widok z przystani w Fort Augustus
zdjecie nr 9 plaza Glyfada,Korfu
A mnie zaciekawilo zdjecie nr 10, gdzie to piekne miejsce Andypolo?
Blis­kość jest w dzi­siej­szych cza­sach tak rzad­ka, że aż magiczna.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,