MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

KONKURS: MOJE WAKACJE

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

EFKAKONEFKA33

Post #1 Ocena: 0

2017-07-28 21:24:07 (4 tygodnie temu)

EFKAKONEFKA33

Kobieta

Moderator

Z nami od: 30-04-2009

Lato, lato, lato czeka
Razem z latem czeka rzeka
Razem z rzeką czeka las
A tu ciągle nie ma nas

Lato, lato, nie płacz czasem
Czekaj z rzeką, czekaj z lasem
W lesie schowaj dla nas chłodny cień
Przyjedziemy lada dzień

Już za parę dni, za dni parę
Weźmiesz plecak swój i gitarę

Mam nadzieje, ze wielu z Was juz udalo sie choc troche skorzystac z lata i sezonu urlopowego. Ci, ktorzy tego nie zrobili rezerwowac urlopy!!! Pakowac plecaki i w droge.Nie zapomnijcie przy tym aparatow zeby popstrykac foty
Te foty i wspomnienia, ktore przywieziecie se soba moga Wam sie bardzo przydac w konkursie jaki dla Was mamy :-)

Pod zdjeciem znajdziecie informacje co trzeba zrobic aby wziac udzial a konkursie i zdobyc atrakcyjne nagrody :-)

Obrazek

Regulamin konkursu MOJE WAKACJE

1. Sponsorem konkursu MOJE WAKACJE jest firma PaczkidoPolski
PACZKI DO POLSKI

2. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie osoby zrejestrowane na forum.

3. Konkurs trwa od 28 lipca do 15 września.

4. Konkurs odbywa się na forum w bieżącym wątku MOJE WAKACJE.

5. Aby wziąć udział w konkursie należy w wątku konkursowym opublikować post na temat wakacyjnego wyjazdu, który miał miejsce w 2017 lub 2016 roku. Miejsce wyjazdu – każdy kraj na świecie, łącznie z Wielką Brytanią i Polską. Jedna osoba może opublikować maksymalnie trzy posty. W każdym wpisie powinny się znaleźć:

- co najmniej pięć zdjęć z wakacji, maksymalnie osiem – tematyka dowolna, mogą to być miejsca z wakacyjnego wyjazdu, krajobrazy, zabytki, rozrywka, lokalne jedzenie itp.

- opis wyjazdu, czyli gdzie i kiedy, w ile osób, czy był to wyjazd z biurem podróży czy samodzielnie zorganizowany. Plus praktyczne informacje, np. sposób podróżowania w danym miejscu (samochód, transport lokalny), ceny na miejscu (jeśli inne państwo niż Wielka Brytania), informacje o lokalnej kuchni, ciekawych miejscach do zwiedzania oraz inne praktyczne wskazówki przydatne dla osób, które chciałyby tam wyjechać. I obowiązkowo o Waszych wrażeniach – plusy i minusy wakacyjnego wyjazdu!

6. Najciekawszy a zarazem najlepszy post o wakacjach wyłonią forumowicze. Od 16 do 20 września każdy forumowicz zarejestrowany przed rozpoczęciem konkursu (28 lipca) będzie mógł oddać jeden głos na najciekawszy wpis w wątku konkursowym. Głosy można będzie oddać w wątku, który otworzymy po opublikowaniu wszystkich postów konkursowych, tj. 16 września.

7. Nagrody w konkursie ufundował sponsor - firma PaczkidoPolski

PACZKI DO POLSKI
. Są to vouchery One4All
One4All gift cards

1 miejsce – 150 funtów
2 miejsce – 50 funtów
3 miejsce – 25 funtów

Ponadto zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymają kod uprawniający do jednorazowej darmowej wysyłki paczki na trasie UK-PL lub PL-UK.

Uwaga :jedna osoba może wygrać tylko jedną nagrodę. Oznacza to, że jeśli jedna osoba otrzyma głosy uprawniające ją do dwóch nagród, wybiera jedną, a następna przypada kolejnej osobie z największą liczbą głosów.

Posty muszą być zgodne z regulaminem naszego forum
Regulamin

8. Publikacja postu konkursowego oznacza automatyczną akceptację tego regulaminu oraz zgodę na wykorzystanie wpisów wraz z fotografiami do publikacji w portalu MOJA WYSPA i na Fanepage MOJA WYSPA

Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosic Was do zabawy i zyczyc powodzenia *THUMBS UP*

Ps. Dla tych co maja problem z wklejaniem zdjec na forum dolaczam pomocnego linka

Instrukcja wklejania zdjec
Jesli jednak nadal bedziecie miec problemy zgloscie sie do mnie na priv , postaram sie pomoc
Na scianie jej sypialni widac krzyz lecz ona i tak skonczy potepiona ,bowiem jakis zniewalajacy obraz noca zaplonal w jej myslach i pomiedzy jej udami zlamany bolem czlowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

andypolo

Post #2 Ocena: +1

2017-07-30 20:14:55 (3 tygodnie temu)

andypolo

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Zachęcony wysokością głównej nagrody i ośmielony przez dobrą wróżkę tego forum zdecydowałem sie wziąć udział w konkursie.

Ostatnie, czerwcowe wakację spędziłem na greckiej wyspie Skiathos położonej w archipelagu Sporades na morzu Egejskim. Słynie ona z pięknych plaż oraz z tego, że był tu (jak i na pobliskiej wyspie Skopelos) kręcony film „Mamma Mia”. Wczasy wykupiliśmy w biurze Thomas Cook, w hotelu Muses w Koukounaries, urokliwym regionie wyspy. Przed hotelem rozciąga się rezerwat przyrody z jeziorkiem, a za nim wyłania się spośród drzew iglastych piękna plaża Koukounaries. Tu też znajduje się końcowy przystanek jedynej na wyspie linii autobusowej (bilet 4 euro). Do Skiathos także można dostać sie taksówką (już od 12 euro) lub z plaży taksówką wodną (za 10 euro na osobę) Na prawo od hotelu, za wzgórzem położona jest plaża Banana i oddzielona od niej skalnym cyplem plaża nudystów Little Banana. Dalej plaża Agia Eleni. Wszystkie te plaże położone są nie dalej niż 1 km od hotelu. Do eksploracji plaż najlepiej nadają się quady (ceny od 110 euro za tydzień), gdyż większość dróg na wyspie to wąskie drogi nieutwardzone ze stromymi podjazdami/zjazdami. Tylko plaże położone od Koukounaries do miasta Skiathos (południowa część wyspy) są skomercjalizowane. Na Skiathos koniecznie trzeba zwiedzić Kastro (są to ruiny zamku, domostw i kościółków usytuowane na klifowym półwyspie), a także poszwędać się wąskimi, stromymi uliczkami miejscowości Skiathos za dnia jak i po zmierzchu. Polecam odwiedzić plażę Lalaria (dostępna tylko od morza), miasteczko Skopelos i kapliczkę na skale Mamma Mia (na wyspie Skopelos). Dzienna wycieczka statkiem do tych miejsc kosztuje 30 euro na osobę (w cenie posiłek i napoje). Fajną alternatywą na zwiedzanie plaż i pobliskich wysepek jest wypożyczenie łodzi motorowej. Koszt to 70-90 euro na dzień + ok 30 euro za paliwo.
Ceny posiłków w restauracjach wahają się 7-15 euro, sałatki typu grecka, cesarska 5-7 euro. Wszystkie porcje duże. Warto zamówić jako czekadełko Tzatziki z pitą/bagietką lub lokalne pieczywko z oliwą. W Koukounaries godna polecenia jest restauracja Under The Pine Tree specjalizująca się w kebabach i gyrosach. Jest tu tanio, smacznie i przyjemnie (gyros, suvlaki w picie 2.50 -3.50 euro, a jako danie 5-6 euro) i The Big Bad Wolf. W wielu restauracyjkach właściciel przed podaniem rachunku przynosi darmowy poczęstunek w postaci deseru, nalewki, owoców. Ceny napojów: kawa (2 euro), kawa frappe (2.50 euro), piwo Mythos (2-3 euro), koktaile alkoholowe (5-6 euro). Naszym obowiazkowym przystankiem w Skiathos było Foodie Cafe znajdujące się w połowie głównej ulicy/deptaku Papadiamanti (pogodny właściciel dobre przekąski. Do każdej kawy daje butelkę wody, a do kazdego piwa miseczkę czipsów). Metaxa 7* (1litr) na lotnisku kosztowała 19 euro.
Wypożyczalnia samochodów, motorów i quadów Mustang jest chyba najtańszą na wyspie. Może nie mają najnowszego sprzętu ale można dużo utargować. Główna siedziba mieści się w Skiathos w górnej części ulicy Papadiamanti. Mają też filię w Koukounaries. Ceny wypożyczenia sprzętu wodnego: Skuter wodny, narty wodne (30 euro za 15 min).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej informacji w linku poniżej.
Skiathos, Skopelos i Mamma Mia

[ Ostatnio edytowany przez: andypolo 30-07-2017 20:17 ]

"Never argue with an idiot. They'll only drag you down to their level and beat you with experience"

Do góry stronyOffline

EFKAKONEFKA33

Post #3 Ocena: 0

2017-07-30 20:24:27 (3 tygodnie temu)

EFKAKONEFKA33

Kobieta

Moderator

Cytat:

2017-07-30 20:14:55, andypolo napisał(a):
....i ośmielony przez dobrą wróżkę tego forum zdecydowałem sie wziąć udział w konkursie.

*ROFL*
Nie moglam sie powstrzymac

Super *THUMBS UP* Zycze powodzenia
Czekamy na innych *THUMBS UP*
Na scianie jej sypialni widac krzyz lecz ona i tak skonczy potepiona ,bowiem jakis zniewalajacy obraz noca zaplonal w jej myslach i pomiedzy jej udami zlamany bolem czlowiek.

Do góry stronyOffline

Strona WWW

Kasia_red

Post #4 Ocena: 0

2017-08-01 09:28:14 (3 tygodnie temu)

Kasia_red

Kobieta

Moderator

Z nami od: 10-07-2009

WOW, Andy! *FLOWER* My planujemy podróż na Skiathos za rok latem, żeby poobserwować samoloty. Ponoć są tam dobre warunki dla spotterów - bardzo krótki pas startowy i samoloty lądują tuż nad plażą.

PS. Potem usunę ten post, bo nie jest konkursowy :-)

Nie wchodź w dyskusję z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem

Do góry stronyOffline

Strona WWW

EFKAKONEFKA33

Post #5 Ocena: 0

2017-08-06 18:45:18 (2 tygodnie temu)

EFKAKONEFKA33

Kobieta

Moderator

Tak moze wieczorkiem przypomne Wam o konkursie :-)

Do góry stronyOffline

Strona WWW

andypolo

Post #6 Ocena: 0

2017-08-15 15:48:03 (tydzień temu)

andypolo

Mężczyzna

Widzę, że nie ma chętnych do wzięcia udziału w konkursie. Już czyję zapach mamony. Czemu by i nie zgarnąć drugiej nagrody.

Teneryfa, Puerto de Santiago koniec lata 2016, dwie pary.

Puerto de Santiago - małe, urokliwe miasteczko położone u podnóża Los Gigantos. Skaliste wybrzeże i brak plaż (tylko jedna czarna Playa de Arena), dlatego to jest miejsce raczej dla osób szukających bazy wypadowej do eksploaracji wyspy.

Miejsca do odwiedzenia:
Playa Abama – piękna złotopiaszczysta plaża położona w małej zatoczce przy hotelu Abama. Można zjechać autem na samą plażę, aby zostawić rzeczy ale pojazd trzeba odstawić na górny parking (ok 1km)
El Puertito – piaskowo-kamienista plaża położona w urokliwej zatoczce.
Polecam wybrać sie na spacerek (1200 metrów, odpowiednie obuwie) ścieżką w lewo, aby odkryć piękną dużą, piaszczystą, dziką plażę Playa de Diego Hernandez. Plaża otoczona jest wzgórzami, a zejście/wejście od strony południowej jest przy pomocy lin. Na wzgórzach można spotkać koczowników mieszkających w grotach i szałasach zbudowanych z materiałów wyrzuconych przez ocean, a na plaży opalają się tekstylni jak i nudyści.
Playa El Duque – duża, piaszczysta, skomercjalizowana plaża idealna dla rodzin z dziećmi.
Dla zwolenników dużych fal polecam Playa de Medano i Playa de La Tejita położone u podnuża góry Roja.
Maska – malownicza wioska położona w górach. Dojazd minibusem ze zorganizowaną wycieczką, taksówką (25 euro z Los Gigantes, Puerto de Santiago) lub własny transport (wyzwanie dla kierowców). Dla wędrowców polecam 3-4 godzinny spacer w dół wąwozem Barranco de Masca do czarnej, kamienistej plaży Maska. Stąd odpływają taksówki wodne do Los Gigantes (10 euro za osobę). Bilety najlepiej kupić u góry w Masce.
W północnej części Teneryfy polecam odwiedzić miejscowości Garachico (spacer uliczkami miasteczka przenosi nas w XVII wiek) i Icod de los Vinos (XVI wieczne miasteczko słynące z produkcji win i tysiącletniego drzewa smoczego).
Posiadającym swój transport polecam przejazd przez środek wyspy, park narodowy Teide zatrzymując się przy wyznaczonych punktach widokowych (mirador). Bilet powrotny kolejką linową na El Teide (najwyższy szczyt Hiszpanii 3718 metrów n.p.m) to wydatek 27 euro. Wybierając się na wulkan należy zabrać ciepłe okrycie, gdyż bywa tam zimno. U góry są dwa punkty widokowe oddalone kilkaset metrów od stacji kolejki. Wejście do krateru wymaga wcześniejszej rezerwacji.
Siam Park – chyba największy w europie park wodny ze zjeżdżalniami, ślizgawkami, basenem ze sztucznymi falami i plażą, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Dzienny pobyt to koszt 30 euro.
Na pewno wrócę jeszczę na Teneryfę, gdyż zwiedziłem tylko jej część. Zostało jeszcze wiele miejsc do odkrycia przeze mnie.

Obrazek
Puerto de Santiago i Los Gigantes

Obrazek
Los Gigantes, port

Obrazek
Maska

Obrazek
Playa de Arena

Obrazek
Playa el Duque

Obrazek
Puerto de Santiago, naturalny basen

Obrazek
El Teide, górna stacja kolejki linowej

Obrazek
Narodowy Park Teide

[ Ostatnio edytowany przez: andypolo 15-08-2017 16:12 ]

"Never argue with an idiot. They'll only drag you down to their level and beat you with experience"

Do góry stronyOffline

zosiasamosia

Post #7 Ocena: 0

2017-08-15 16:18:50 (tydzień temu)

zosiasamosia

Kobieta

Z nami od: 24-08-2012

Tam zaraz nie ma chętnych... Niektórzy mieli takie wakacje, że nie kwalifikują się do konkursu. I nie mam tu na myśli żadnych hulanek i swawoli... 😜
Mądrość nie po­lega na spry­cie, ale na umiejętności ob­sta­wania przy praw­dach oczy­wis­tych. Ten przet­rwa, kto wyb­rał świad­cze­nie praw­dom oczy­wis­tym. Kto wyb­rał chwi­lową iluzję, by na niej za­robić, ten prze­minie wraz z iluzją. J. S. Tischner

Do góry stronyOffline

Strona WWW

EFKAKONEFKA33

Post #8 Ocena: 0

2017-08-15 16:22:34 (tydzień temu)

EFKAKONEFKA33

Kobieta

Moderator

Andy idz na całość 😊 i zgarnij trzy *THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Strona WWW

SweetLiar

Post #9 Ocena: 0

2017-08-15 16:37:19 (tydzień temu)

SweetLiar

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Niby Ibiza taka imprezowa wyspa, ale jak ktoś chce tylko odpocząć bez balangowania to też spokojnie da radę. Nie robiłam wielu zdjeć, a jeśli już to telefonem dlatego nie są tak dobre jak w profesjonalnym sprzęcie.
Pogoda jak na maj była idealna nie za gorąco, nie za zimno jedynie woda mogłaby być nieco cieplejsza.
Ibiza nie urzekła mnie do tego stopnia co Mallorka, ale raczej na pewno jeszcze tam wrócę bo przyznam, że czuję lekki niedosyt. Zresztą chyba cała Hiszpania taki pozostawia. Naprawdę przemili ludzie, pomocni, pogodni, uśmiechnięci w naturalny i niewymuszony sposób, do tego ich pyszne jedzenie, pogoda, widoki, to wszystko razem sprawia, że tym razem też super odpoczeliśmy.
Nie zabrakło wina przy zachodach słońca, ale bez dzikich imprez (chyba się powoli starzejemy).

Ibizo nadlatujemy

Obrazek

Komu kapelusz?

Obrazek

Obrazek

Hiszpańska szynka

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Głupszemu trzeba ustąpić.

Do góry stronyOffline

andypolo

Post #10 Ocena: 0

2017-08-15 17:27:26 (tydzień temu)

andypolo

Mężczyzna

Brawo Sweetliar! Cieszę się, że mam konkurencję. Jakoś podzielimy się tymi nagrodami. Na przykład ja wezmę pierwsze dwie, a ty trzecią. :-]

Moje zdjęcia też robiłem telefonem.

A tak poza konkursem wrzucam filmik z YT (nie mój) z widokiem na Puerto de Santiago, Teneryfa.

[ Ostatnio edytowany przez: andypolo 15-08-2017 17:28 ]

Do góry stronyOffline

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ceny od £9.68 za paczkę UK-Polska-UK

Paczki do Polski - Najniższa cena, solidny serwis od drzwi do drzwi, ubezpieczenie w cenie

• Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,