MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

POMOC DLA MAMY ADRIANA

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 14

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

EFKAKONEFKA33

Post #1 Ocena: 0

2020-10-05 11:16:51 (4 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Obrazek

Wszyscy z Was pamiętają Adriana, któremu przez kilka lat pomagaliśmy na forum. Tydzien temu Adrian zakończył swoją walkę, po długiej, wykańczającej chorobie. Tym razem chodzi o jego mamę, Izę. Mamę, która poświęciła 25 lat swojego zycia przy opiece nad chorym synem. Była przy nim 24/7. Miałam mozliwosć ich kiedyś odwiedzić i widac było z jaką miłością i zaangażowaniem Iza opiekuje sie chłopcem.

Adrian otrzymywał jedynie rente socjalną oraz zasilek pielegnacyjny, w związku z czym jego mama nie otrzymała zasilku pogrzebowego. Aby pochować syna musiala dopożyczyć pieniądze do tych otrzymanych od nas na pogrzeb, by mogła godnie pochować Adriana.

Iza mieszka z mamą, która jest chora i która również wymaga opieki. Mama otrzymuje skromną emeryturę, której częśc przeznaczana jest na leki.
Niestety Iza po smierci syna została bez środków do życia. Przez lata opieki nad Adrianem niestety nie udało sie nic zaoszczędzić i odłożyć na tzw czarną godzinę, bo już wtedy cięzko było im związac koniec z końcem. Renta socjalna oraz zasilek pielegnacyjny na Adriana nie wystarczały na pokrycie codziennych wydatków na jego leczenie.


Może udałoby sie pomóc Izie choć na okres dwóch miesięcy, aby mogla przeżyć do momentu kiedy uda sie jej ogarnąć papierologię i otrzymać jakąś pomoc od opieki społecznej czy tez rozejrzeć się za praca. Wiadomo tu też może być cięzko, bo latami była przy synu i nie ma doświadczenia w staraniu się o pracę.
Jak jest ktoś z miasta Poznań i miałby wiadomości o pracy, gdzie takie walory jak opieka nad chorym, sumienność i życzliwość sa potrzebne, to dajcie proszę znać.

Potrzebne są pieniądze na opłaty za mieszkanie czy rachunki plus jakieś pieniądze na żywność
Ufam, że znajdą się ludzie, którzy zrozumieją jej trudną sytuację i będą chcieli pomóc w tym początkowym i najtrudniejszym emocjonalnie czasie po stracie najbliższej osoby i sensie dotychczasowego życia.

Kwota jaką chciałabym zebrac to 350 funtow. Wpłat można dokonywac na mój paypal koneffka1@googlemail.com


Na chwilę obecna mamy
22.17 z poprzedniej akcji +
20.00 Adacymru
20.00 f Wilki2
--------------------------
62.17 f
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #2 Ocena: 0

2020-10-05 12:38:44 (4 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

62.17 f +
7.83 f G. N-D
10.00 f Madzia. S
20.00 f D.Z
20.00 f Vlade
20.00 f B.S
----
140 f

Dziekuje
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #3 Ocena: 0

2020-10-05 14:46:10 (4 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

140 f +
10 f Kaputzin
5 f W.O
----
155 f

Dziekuje.

Szukam informacji, czy Iza nie została wprowadzona w błąd przez firmę pogrzebową, która załątwia sprawy w jej imieniu. Chodzi mi o należność zasiłku pogrzebowego, który zdaniem firmy sie nie należy, jeśli pobierała rentę socjalną. Ma ktos może jakies doświadczenie? Próbuję się dodzwonic do ZUS ale bez rezultatu jak na razie. Szkoda by było, żeby te pieniądze przepadły, jeśli sie jednak należą.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #4 Ocena: 0

2020-10-05 16:14:42 (4 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Cześć Ewa. To jest forma celowego wprowadzenia w błąd. Zasiłek pogrzebowy należy się po śmierci osoby pobierającej rentę socjalną w wysokości 4 tysięcy złotych.. bieżąca informacja -

zasiłek pogrzebowy ZUS

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 05-10-2020 16:15 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Izabela1975

Post #5 Ocena: 0

2020-10-05 16:34:59 (4 lata temu)

Izabela1975

Posty: n/a

Konto usunięte

Witam dziękuje bardzo za pomoc ale jest mi bardzo przykro, mało że mam teraz żałobe bo straciłam jedyne dziecko to muszę cały czas pisac i tłumaczyć Ewie pisałam że nie należy mi sie zasiłek pogrzebowy po synie z renty socjalnej ponieważ on nie był jedynym żywicielem rodziny, i otrzymywałam ja zasiłki z opieki społecznej na syna taki jest teraz przepis. Proszę te pieniądze z zbiórki przeznaczyć na inny cel jeśli tak ma to wyglądac ja już dość jestem znerwicowana. Te osoby które wyszukują takie strony niech najpierw dobrze się zastanowią i zadzwonią spytają a nie z neta wyszukują.
Czasami jeden uśmiech, jedno dobre słowo są więcej warte niż góra złota, gdyż w swej szczerości i niezwykłej prostocie potrafią ożywić serce drugiego człowieka, który na nie od wieków już czeka...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Maria13

Post #6 Ocena: 0

2020-10-05 16:55:23 (4 lata temu)

Maria13

Posty: 871

Kobieta

Z nami od: 30-05-2017

Skąd: Staines

pani Izo wyrazy wspolczucia, sciskam przesylam £10. Zbiorka powinna byc przeznaczona na pomoc dla pani, tak uwazam moim skromnym zdaniem,:-*.

[ Ostatnio edytowany przez: Maria13 05-10-2020 16:56 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #7 Ocena: 0

2020-10-05 17:32:38 (4 lata temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Myślę, że nikt nie chciał Ciebie urazić. Każdy kto myśli o Was, robi to szczerze i z sympati. Utrata kogoś zawsze boli. Bardzo mi przykro.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

vlade

Post #8 Ocena: 0

2020-10-05 20:53:04 (4 lata temu)

vlade

Posty: 330

Mężczyzna

Z nami od: 01-04-2006

Ja myślę że dobrze że Ewa się pyta bo jest możliwość że Cię oszukali. Znasz ją nie od dziś, i wspierała Cię przez dlugi czas, więc przypisywanie jej złych intencji jest chyba bezpodstawne.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Maria13

Post #9 Ocena: 0

2020-10-05 21:53:50 (4 lata temu)

Maria13

Posty: 871

Kobieta

Z nami od: 30-05-2017

Skąd: Staines

Ewa zawsze prowadzi zbiórki bardzo rzetelnie i wielki szacun za jej pomoc!Ewa jest Aniołem*FLOWER*

[ Ostatnio edytowany przez: Maria13 05-10-2020 21:58 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #10 Ocena: 0

2020-10-06 01:12:14 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Ja też odebrałam post @Kanonier tak, że to firma pogrzebowa wprowadza w błąd i jestem pewna, że chciał tym linkiem jedynie pomóc.


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,