MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Kilka pytań w kwestii przeprowadzki

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ememe

Post #1 Ocena: 0

2019-01-31 16:55:17 (5 lat temu)

ememe

Posty: 8

Z nami od: 31-01-2019

dzień dobry na samym początku chciałbym przeprosić za brak interpunkcji aczkolwiek nie jestem elokwentny :)
ok a więc zamierzam się przeprowadzić do UK jeszcze przed Brexitem
i chciałbym zapytać o kilka rzeczy
(mam 18 lat) nie posiadam najlepszej sytuacji finansowej więc na początku chciałbym wynająć tylko pokój i tutaj nasuwa mi się pierwsze pytanie ile zazwyczaj wynosi kaucja w przypadku wynajmowania tylko jednego pokoju?wiem że w przypadku wynajmowania studio czy po prostu mieszkania na własną rękę to wynosi on 2x wysokość miesięcznego czynszu ale czy jest tak samo w tym przypadku?
jakie będę potrzebował dokumenty aby wynająć pokój czy jest potrzebny NIN?
czy bez ninu mógłbym się podjąć part time job w McDonald?
może i jest to banalne pytanie ale jak wygląda mieszkanie z roommate`ami? w co powinienem się zaopatrzyć oprócz własnych kubków/sztućców
przepraszam iż post jest mało czytelny oraz za takie banalne pytania ale jestem w tym temacie kompletnie zielony/różowy? eh zapomniałem jak się mówi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2019-01-31 17:58:28 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Wynajem pokoju, to z reguly tydzien, dwa do miesiaca depozytu, platnego z gory wraz z oplata za pierwszy okres najmu.

Jakie dokumenty masz na mysli do wynajmu? Na pewno paszport i nr konta sie przydadza.
Mozna zaczac prace bez NIN. Uzyskanie NIN, to kwestia kilku/kilkunastu dni miedzy umowieniem spotkania i spotkaniem, a nastepnie otrzymaniem listu z potwierdzeniem.
O jezyk i szkole, doswiadczenie, certyfikaty, swiadectwa tez moga pytac ;).

Co do mieszkania w wynajetym pokoju, wszystko, co niezbedne do zycia, jest w Twojej gestii. Od koldry/spiwora, recznikow, garnka, talerza, jedzenia, ubran, chemii do wygody w postaci laptopa, tabletu itp.

Cala wypowiedz dosc niechlujna, interpunkcja, poczatek zdan mala litera, wyglada na brak szacunku do siebie i forumowiczow.
Po polsku jest ladne okreslenie 'sublokator'.
Na przyszlosc moze jednak warto sie przylozyc odrobine do prezentacji...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ememe

Post #3 Ocena: 0

2019-01-31 18:01:21 (5 lat temu)

ememe

Posty: 8

Z nami od: 31-01-2019

na samym początku przeprosiłem za brak interpunkcji
dziękuje za informację

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ememe

Post #4 Ocena: 0

2019-01-31 18:06:10 (5 lat temu)

ememe

Posty: 8

Z nami od: 31-01-2019

mieszkam od 3 lat w Niemczech
i nie będę ukrywał iż mój język polski jest okropny
dlatego jeśli mam używać błędnej interpunkcji stwierdziłem iż wcale jej nie użyje

może to był bład
mimo wszystko na początku postu przeprosiłem za to goni mnie czas i strasznie się stresuje

a stres i pośpiech to słaby doradca

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2019-01-31 18:11:23 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Przejrzyj forum 'Jade do UK', znajdziesz odpowiedz chyba na wszystkie biezace pytania.

Co do intepunkcji, przynajmniej wielka litera na poczatku zdania i kropka na koncu (chyba w wiekszosci jezykow).

A pospiech i panika rzadko kiedy sluza przemyslanym decyzjom.
Nie zapominaj, ze nie tylko pokoj bedzie do oplacenia na poczatku.
A prace mozna miec od reki, albo znacznie pozniej. Na wyplate tez przyjdzie poczekac minimum tydzien, dwa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ememe

Post #6 Ocena: 0

2019-01-31 18:21:46 (5 lat temu)

ememe

Posty: 8

Z nami od: 31-01-2019

Chciałbym się jeszcze zapytać na co zwracać uwagę aby nie natknąć się na oszusta?
Wiele osób odradzało mi szukania pokoju na gumtree

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darraj

Post #7 Ocena: 0

2019-01-31 18:24:25 (5 lat temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Źle się dzieje w królestwie Złotej Pani(A.Merkel jakby kto pytał) skoro młodzi Polacy chcą emigrować do UK. To już drugi, a może nie?:-] Jakoś, takoś się skojarzyło z tym tematem.
"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZosiaS

Post #8 Ocena: 0

2019-01-31 19:50:56 (5 lat temu)

ZosiaS

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-01-31 16:55:17, ememe napisał(a):
dzień dobry na samym początku chciałbym przeprosić za brak interpunkcji aczkolwiek nie jestem elokwentny :)


Nie przejmuj się, mamy doświadczenie, nie tylko Ty masz ten problem.


[ Ostatnio edytowany przez: ZosiaS 31-01-2019 19:51 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #9 Ocena: 0

2019-02-01 01:48:37 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Jak wynajmiesz pokój u Polaków , to zazwyczaj chcą tydzień z góry plus tydzień lub dwa tygodnie depozytu. Zazwyczaj podstawowe rzeczy w kuchni typu garnki czy naczynia są ogólnodostępne , ze środkami czystości to kwestia dogadania , czy wspólnie kupujecie czy każdy osobno. Na pokoju zazwyczaj jest łóżko , jakaś szafka czy szafa , zazwyczaj musisz mieć swoją pościel , chociaż nie zawsze , ale chyba zawsze lepiej wydać te kilkadziesiąt funtów w Primarku na nową niż spać po kimś . Bynajmniej tak jest w Londynie z tym co napisałem . Co do dokumentów to mogą poprosić o dowód czy paszport by spisać dane na wszelki wypadek .

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 01-02-2019 01:49 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,