MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jakie mam opcje?Przyszły bezdomny

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 19

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

rockafan

Post #1 Ocena: 0

2019-01-08 22:28:33 (5 lat temu)

rockafan

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 08-01-2019

Skąd: londyn

Eh na samym początku chciałbym przeprosić ale sam nie wiem od czego zacząć więc post może być trochę nieczytelny.
Urodziłem się jak i wychowałem w Polsce.W wieku 15 lat wyjechałem z mamą do Niemiec z powodów finansowych. Nie podobała mi się ta decyzja ale jak się domyślacie za dużo nie miałem do powiedzenia.Na początku starałem się zaadaptować tutaj, integrować się z ludzmi.Jednak bardzo szybko bo po roku zaczęły się problemy.Zapuściłem się strasznie stałem się leniwy.Siedziałem tylko w pokoju i słuchałem muyzki.Nie byłem ani trochę produktywny.Porzuciłem szkołę gdyż mój mindset był taki że wolę popełnić samobójstwo niż układać sobie życie w Niemczech.Teraz mam 18 lat i chciałbym wrócić do życia.Edukować się i pracować.Problem jednak w tym że nie mogę zrobić tego w Niemczech,mieszkanie tutaj mnie wręcz zabija.WIem że zapewne wielu ludzi uzna to za głupie ale nie jestem w stanie tego wyjaśnić.Zawsze chciałem żyć w kraju anglojęzycznym(jest mi to obojętne czy US czy UK jednak Uk jest bardziej realne).Na drodze stoi jednak to iż pochodzę z bardzo biednej rodziny i nie mam środków aby się przeprowadzić tam.Czy mam jakieś możliwośći na otrzymanie pomocy?Może jakaś fundacja?Również zapomniałem dodać iż za 3 tygodnie nie będę miał gdzie mieszkać.Moim celem jest wrócić do edukacji i jeśli będzie trzeba to również pracować w McDonald na 2czy 3/4 etatu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2019-01-08 22:51:58 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Masz opcje pracowac nawet na 2 etaty, masz opcje wybrac sobie i oplacic nauke, jesli jej pragniesz.
Masz opcje wyjechac do UK czy do Stanow. Ale bedac doroslym, planujac emigracje, robisz to na wlasny rachunek.
Zapewne nikt nie trzyma na sile w Niemczech, mozna wybrac sie do Polski, po sasiedzku i tam popracowac, by sie utrzymac.
Zakladam, ze masz rodzine, znajomych, byc moze wspomoga przez chwile, do pierwszej wyplaty i wynajecia pokoju.
W Pl obecnie jest mozliwosc bezplatnej nauki w trybie zaocznym, przygotowujacej do matury.
Dostep do netu jest, pozostaje poszukac rozwiazan.
Od pracy wypadaloby zaczac.
Niestety zasilki mlodym, w pelni sprawnym i leniwym nie przysluguja.
Jezyk? Angielski, niemiecki?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rockafan

Post #3 Ocena: 0

2019-01-08 23:40:10 (5 lat temu)

rockafan

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 08-01-2019

Skąd: londyn

nie chciałbym wracać do Polski
jeśli mógłbym to wybrałbym się do US/UK bo to moje marzenie( tak wiem że ameryka wcale nie jest taka piękna na jaką ją malują ale tutaj chodzi głównie o język angielski,który kocham)
mam rodzinę ale nie mogę liczyć na ich pomoc niestety nawet jeśli by chcieli
umiem jeżyk angielski na dobrym poziomie
pozostaje poszukać rozwiązań jednak problem w tym żę ja nawet nie wiem gdzie
sam nie wiem czy nazwałbym się w pełni sprawnym gdyż mam poważną wadę kręgosłupa ale no niepełnosprawny nie jestem
jeśli mam opcję pracować i spłacić naukę to chętnie ją wybiorę
tylko od czego zacząć?
aktualnie mam tylko 600 zł czyli co najwyżej starczy mi na bilet do UK

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rockafan

Post #4 Ocena: 0

2019-01-08 23:47:13 (5 lat temu)

rockafan

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 08-01-2019

Skąd: londyn

a więc skupmy się na Uk
co musiałbym zrobić aby tam się dostać zamieszkać,pracować i edukować na boku.
Jakie miasto powinienem brać pod uwagę?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #5 Ocena: 0

2019-01-09 11:24:10 (5 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Czy mi się wydaje czy to kolejny troll?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #6 Ocena: -1

2019-01-09 12:16:34 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-01-09 11:24:10, AgentOrange napisał(a):
Czy mi się wydaje czy to kolejny troll?


Bystrzacha :-]
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rockafan

Post #7 Ocena: 0

2019-01-09 16:06:50 (5 lat temu)

rockafan

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 08-01-2019

Skąd: londyn

na jakiej podstawie wydaje Ci się że jest to troll? " :D "
natomiast cieszę się że są ludzie których moja sytuacja bawi
możecie boostować sobie ego

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #8 Ocena: 0

2019-01-09 18:24:20 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Niekoniecznie troll. Moze byc dzieciak, ktorego rodzinie znudzilo sie utrzymywanie mlodego gniewnego, co ani do szkoly ani do pracy sie nie garnie, w domu tez moze byc roznie ;).
Skupiajac sie na UK, mozesz w obecnym miejscu popracowac, odlozyc nieco wiecej niz wspomniana wyzej kwota.
A potem 'sky is the limit', przyjazd, hotel/hostel/pokoj do wynajecia, praca, formalnosci i wybor sciezki edukacji, zycie na wlasny rachunek, zgodnie ze swoimi oczekiwaniami.
Skoro angielski znany, to wyszukanie informacji w internecie nie sprawi problemu.
Nawet po polsku jest caly dzial Jade do UK.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rockafan

Post #9 Ocena: 0

2019-01-09 18:48:15 (5 lat temu)

rockafan

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 08-01-2019

Skąd: londyn

Podoba mi się twoje ocenianie po pozorach kolego
nie znasz mojej sytuacji ale jesteś pierwszy aby nazwać mnie leniwym gówniarzem
coś w tym jest ze najgorszy to jest polak na obczyznie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #10 Ocena: 0

2019-01-09 18:56:38 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Czyzbym przypadkiem trafila w sedno?


Nie oceniam, sam wspomniales:
Cytat:

2019-01-08 22:28:33, rockafan napisał(a):
Eh na samym początku chciałbym przeprosić ale sam nie wiem od czego zacząć więc post może być trochę nieczytelny.
Urodziłem się jak i wychowałem w Polsce.W wieku 15 lat wyjechałem z mamą do Niemiec z powodów finansowych. Nie podobała mi się ta decyzja ale jak się domyślacie za dużo nie miałem do powiedzenia.Na początku starałem się zaadaptować tutaj, integrować się z ludzmi.Jednak bardzo szybko bo po roku zaczęły się problemy.Zapuściłem się strasznie stałem się leniwy.Siedziałem tylko w pokoju i słuchałem muyzki.Nie byłem ani trochę produktywny.Porzuciłem szkołę.

Moim celem jest wrócić do edukacji i jeśli będzie trzeba to również pracować w McDonald na 2czy 3/4 etatu.

A podejscie, ze mlody, zdrowy oczekuje pomocy socjalnej zamiast zapracowania na realizacje marzen, jak nazwac?
A wspomnienie, ze popracujesz nawet az na 3/4 etatu i nawet w McDonaldzie, jak nazwac?
Na razie nie masz nic, szkoly, zaplecza finansowego, doswiadczenia, okres ochronny dla nastolatkow sie skonczyl i wlasciwie pozostaje sie cieszyc, jesli McDonald przygarnie na start.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,