MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

POMOC DLA SEBASTIANA ZE STWARDNIENIEM ROZSIANYM

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Postów: 77

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

EFKAKONEFKA33

Post #1 Ocena: 0

2018-07-13 12:55:10 (6 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Sebastiana poznałam poprzez program Sprawa dla reportera.( Był wtedy bezdomny i walczył o mieszkanie ) Wiem, ze to bardzo ciepły, skromny człowiek, który nie prosi o pomoc, jeśli naprawdę nie zmusza go do tego sytuacja. Jakiś czas temu napisał do mnie email.

Witaj

W końcu się odważyłem do Ciebie napisać w tej sprawie...
Bardzo proszę Ciebie o pomoc w przeprowadzeniu zbiórki na skuter elektryczny dla mnie. W tej chwili mogę przejść na własnych nogach od 30 do 50 metrów. Poruszam się o dwóch kulach.

Taki skuter zmieniłby bardzo jakość mojego życia i wyciągał by mnie z dzieckiem z domu. Mieszkam w Warszawie już 13 lat. Jest wiele miejsc w które po prostu nie dotarłem. Skuter pozwoliłby mi na większą samodzielność. No i mógłbym trochę więcej czasu spędzać z synem. O nowym takim to nawet nie marzę bo jest poza zasięgiem. Znalazłem taki używany za 5 i pół tysiąca zł.

Czuję że powoli wycofuje się z życia, ze względu na brak możliwości poruszania, a jest jeszcze tyle rzeczy które mógłbym zrobić gdybym był trochę bardziej aktywny. Nie musiałbym prosić ciągle kogoś o pomoc. Jednocześnie mam świadomość że masz swoje sprawy...

Rozumiem, że możesz nie chcieć bądź nie móc się tym zająć więc nie krępuj się odmówić.
Moim marzeniem jest pojechać z synem do Bałtowa, to jest park dinozaurów, 40 hektarów.
Byliśmy raz ale był to bardzo nieudany wyjazd bo trzeba było mnie pchać na pożyczonym wózku i byłem tylko kłopotem na tej wyprawie...
To byłby cud ale w sumie Cuda się zdarzają.

Skuter

skuter


Sebastian ma 44 lata. Od 21 lat cierpi na formę Stwardnienia Rozsianego, na którą choruje 10 % ludzi i praktycznie nie ma leków, które pozwoliłyby poprawić jego stan zdrowia. Nawet takich, które czasowo mogłyby odwlec postępowanie tej choroby.


Obrazek

Skuter mocno zwiększyłby poczucie samodzielności a także sprawności. Dzięki większemu zasięgowi, mógłby z synem swobodnie poruszać się po sklepach, parkach, placach zabaw. Znów odzyskałby kontrolę nad własnym życiem.

Jest jeszcze młodym człowiekiem, który chętnie służy pomocą innym i angażuje się w działania społeczne (jeszcze do niedawna wolontariusz w Polskim Towarzystwie Stwardnienia Rozsianego oddział warszawski (PTSR), wolontariusz w Hospicjum Caritas. Mógłby jeszcze wiele dobrego zrobić dla innych a przede wszystkim dla swojego syna. Jego syn bardzo przeżywa chorobę ojca, bardzo trudno czasami patrzeć, jak ten ośmioletni chłopiec musi mierzyć się z sytuacjami, które mogą przerosnąć dorosłego. Dla niego jest jeszcze zbyt wcześnie by sprawował opiekę nad swoim ojcem a w tej chwili do tego sytuacja zmierza.

W ciągu piętnastu ostatnich lat z prężnego, wysportowanego człowieka, pełnego nadziei i pasji stał się osobą niepełnosprawną, która samodzielnie nie jest w stanie przejść pięćdziesięciu metrów. Jest to choroba postępująca i nieuleczalna. Większa mobilność to dostęp do rehabilitacji, która została jako jedyny sposób na dłuższą sprawność, czy do realizacji pasji. Od czterech lat śpiewa , chodzi na lekcje śpiewu.
(Śpiewa utwory z musicali: Jesus Christ Superstar, Notre Dame de Paris, i wielu innych)
Niestety przez chorobę coraz ciężej mu na te lekcje dotrzeć.


Posiada znaczny stopień niepełnosprawności; Jego dochody pozwalają tylko i wyłącznie na wegetację. Wydatki przerastają dochody. Na dofinansowanie na skuter z PFRON nie ma co liczyć. Jego sytuacja bytowa pozostawia wiele do życzenia. Gdyby nie pomoc jaką ma z ośrodka opieki społecznej i okazyjnie od znajomych nie miałby co jeść.

Mieszka sam, co przy takiej niepełnosprawności jest sporą trudnością. Ma regularny kontakt z synem, który mieszka z mamą ( nie są razem ). Ma 20 letnie auto, które może zawieźć w odpowiednie miejsce. Utrzymanie auta i naprawy tez swoje kosztują. Dzięki samochodowi co prawda dojedzie z synem do wybranego miejsca. Niemniej, jak wysiądzie z auta, syn nie weźmie go na barana i nie będzie nosił, bo on może przejść 50 m.

Jest całkowicie niezdolny do podjęcia zatrudnienia. Nie pobiera renty.
Mimo braku renty nie poddaje się i korzysta z pomocy miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej. O rentę nie może się ubiegać, bo jak napisał :

Sebastian : Kiedyś wziąłem dotacje na rozwój firmy która prowadziłem. Niestety zachorowałem i do dzisiaj mam komorników. Zasiłek stały nie podlega ściąganiu komorniczemu, renta socjalna tak. To jest mój wybór że nie mam renty socjalnej ponieważ część z niej odbierałby mi komornik. Jestem w trakcie procedury umorzeniowej. Przesłanek jest sporo stan zdrowia opis sytuacji z OPS...

Z uwagi na trudna sytuacje finansowa oraz zdrowotna ośrodek popiera starania Sebastiana o umorzenie zadłużenia. ( To potwierdzenie jest w załączonych dokumentach )
Z uwagi na ciężka sytuacje materialna korzysta z pomocy w formie zasiłków celowych, z przeznaczeniem na zaspokojenie niezbędnych potrzeb bytowych. Nie posiada osób bliskich, które mogłyby go wesprzeć pomocą finansowa.


W moim posiadaniu są dokumenty załączone przez Sebastiana:
1. Opinia dotycząca sytuacji materialno bytowej Sebastiana ( Ośrodek pomocy społecznej )
2. Potwierdzenie niepełnosprawności
3. Dokumenty ze szpitala.



W przeliczeniu na funty koszt takiego skutera to 1150 Wiem, ze sporo, ale może znajda się osoby, które chciałyby pomóc Sebastianowi.


Wpłat można dokonywać na mój paypal koneffka1@googlemail.com



Pierwsza wpłata jest ode mnie


20 f - Efkakonefka


Nie wiem jak potoczy się zbiórka i ile uda nam się zebrać. Bardzo chciałabym mu pomóc Może wspólnymi siłami uda się zebrać chociaż jakąś część tej sumy.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #2 Ocena: 0

2018-07-13 19:00:30 (6 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

20 f +
10 f Minicab
10 f Misia13
-----------------------------
40 f

dziękuje bardzo

Mam tez dwie wpłaty pending od Andypolo i A.M. Zapiszę je dopiero jak zostaną zaksięgowane na moim pp.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

littleflower

Post #3 Ocena: 0

2018-07-13 22:05:51 (6 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Mam kolezanke z klasy z ta choroba wiec wiem co nieco ile kosztuje ja zeby kazdego ranka wstac z lozka. Maly grosik odemnie poszedl
"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

EFKAKONEFKA33

Post #4 Ocena: 0

2018-07-15 11:54:47 (6 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Wrzucam zdjęcia Sebastiana z rehabilitacji, zachęcając jednocześnie do dalszych wpłat.

Obrazek

Obrazek


40 f +
10 f Vlade
--------
50 f

Dziękuję


Te trzy wpłaty na sumę 60 f mam cały czas pending.


Mój paypal koneffka1@googlemail.com


Jeśli nie macie paypala, można wpłacać pieniądze na moje konto ( dane na priv )
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #5 Ocena: 0

2018-07-15 21:13:16 (6 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

50 f +
10 f Aquarius
10 f Fisolka
----------------------------
70 f

Dziękuję
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #6 Ocena: 0

2018-07-16 07:47:47 (6 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Jedna z wpłat zmieniła status z pending na complete, dlatego dopisuję.

70 f +
20 f A.M
--------------------
90 f


Dziękuję

Przypominam mój paypal koneffka1@googlemail.com
Można tez wpłacać na konto bankowe ( dane na priv )
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #7 Ocena: 0

2018-07-16 13:32:23 (6 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

90 f +
10 f Emilka
------------------------
100 f

*KISSING*
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #8 Ocena: 0

2018-07-16 16:19:46 (6 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

100 f +
20 f Irma
----------------------
120 f


*FLOWER*
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #9 Ocena: 0

2018-07-16 18:05:02 (6 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

120 f +
5 f M.P
---------------------
125 f

Dziekuje
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #10 Ocena: 0

2018-07-16 21:36:28 (6 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

125 f +
10 f Jolantina
---------------------------
135 f

*KISSING*
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,