MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zbiórka na przewiezienie ciała Krzysia do Polski.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Str 2 z 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

zosiasamosia

Post #1 Ocena: 0

2018-04-11 17:28:15 (6 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-04-11 16:56:33, Capricorn napisał(a):
Wolą Krzysia jest kremacja, ale być może nie sprecyzował, gdzie ona się ma odbyć. A w Polsce przecież są najbliżsi, którzy nie mogli w ostatnich dniach życia Krzysia być z nim. Być może będą chcieli po raz ostatni na niego spojrzeć i trzeba tę decyzję uszanować.
Przechodziliśmy z mężem przez podobny proces sprowadzając ciało jego brata do Polski. Zapytaliśmy tylko moich teściów, jakie jest ich życzenie, czy kremacja tu, czy transport ciała ich syna do Polski. Wybrali tę drugą opcję, a my o nic więcej nie pytaliśmy, tylko powiedzieliśmy, że tak się stanie. Jest to kosztowne, ale nam również wtedy pomogli znajomi, przyjaciele i obcy ludzie, resztę dołożyliśmy z własnych oszczędności.
Wierzę, że uda się Krzysia sprowadzić do Polski z pomocą forumowiczów.


Pochowalimy w styczniu Tate. Wiem co czuje najblizsza rodzina Krzysztofa. I absolutnie nie jest moja intencja dzialac wbrew rodzinie i ostatniej woli Krzysztofa. Taka juz jestem - praktyczna.

Ostatnie pozegnanie, nie wiem jak mialoby wygladac w tej sytuacji, bo teraz nie otwiera sie trumny w kosciele. Tata zmarl w szpitalu i mozna bylo sie z nim w szpitalu w kostnicy pozegnac, nie byo innej opcji.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #2 Ocena: 0

2018-04-11 18:11:46 (6 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

145 f +
10 f Werdew
---------------------
155 f

*FLOWER*
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #3 Ocena: 0

2018-04-11 21:17:27 (6 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Podsumowanie mojej rozmowy z ciocią Krzysia.

Pierwotnie była opcja skorzystania z usług jednej z firm pogrzebowych w UK, która zajęłaby się przewozem ciała Krzysia do Polski( koszt 1000 f ) i tam na miejscu miała być przeprowadzona kremacja, pochówek urny, uroczystości pogrzebowe, kwiaty i stypa.

Wczoraj jednak po dokładnym sprawdzeniu firmy okazało się, że nie jest to najlepsza opcja, ze względu na niski standard ich usług. Stąd pewnie tak niska cena. Rzetelne, rekomendowane firmy biorą za ta usługę ok 2000 funtów.

Wolą Krzysia, było zostać skremowanym. Jutro jego ciocia ma jeszcze sprawdzić jedną firmę ze swojego miejsca zamieszkania. Jak już będzie miała informacje, mam zadzwonić ponowie i wtedy jeśli cena byłaby przystępna, być może ta firma zajmie się przewozem.

Pewne jest to, że Krzysiu chciał być skremowany i tak się stanie. Natomiast wolą rodziców jest by cały obrządek, czyli spalenie ciała, godne pożegnanie i wszystkie uroczystości z tym związane odbyły się w Polsce. Dlatego zależy im na tym, żeby ciało Krzysia zostało dostarczone do Polski. To był ich jedyny syn. Syn, który doznał wypadku i przez swoja niepełnosprawność i pobyt w ośrodku nie mógł się z nimi widywać zbyt często. Chcieliby móc uczestniczyć w kremacji swojego jedynego dziecka, by choc w taki sposób się z nim pożegnać.

Nadal szukamy firmy, która mogłaby się tym zająć. Na chwilę obecną nie da rady podać ostatecznego kosztorysu. Podanie przybliżonej kwoty, jaka będzie potrzebna odbędzie się w ciągu najbliższych dni. ( może tygodnia )

Oczywiście będę na bieżąco informować, jeśli zostaną podjęte ostateczne decyzje i będę mieć więcej szczegółów.

Zbiórka jest dobrowolna. Jeśli ktoś uważa, że chce się dołączyć to zapraszam do wpłat. Proszę jednak również o uszanowanie uczuć rodziców i ich woli jak ma być pochowany ich syn. Nie ma nacisku, żeby uzbierać całą kwotę. Każdy zebrany grosz i tak będzie odciążeniem dla jego bliskich.

Jeśli chodzi o zasiłek pogrzebowy w Polsce i rentę dla dziewczynek, to te informacje dopiero uda się uzyskać za jakiś czas. Jak ciocia uzyska akt zgonu ponownie wybierze się do ZUS-u żeby dowiedzieć się czy przepracowane lata Krzysia i składki dają podstawę do uzyskania świadczenia.

Niemniej pewne jest jak wspomniałam wcześniej, że nawet jeśli zostanie im przyznany zasiłek pogrzebowy w UK i tak nie pokryje on wszystkich kosztów związanych z przewiezieniem ciała i pochówkiem.


155 f +
40 f _lenka & i.
---------

195 f

Dziękuje za dotychczasowe wpłaty.

Dla przypomnienia mój paypal koneffka1@googlemail.com
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #4 Ocena: 0

2018-04-11 21:39:17 (6 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

195 f +
5 f Radzik77
--------------------------
200 f

Dziękuję
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Capricorn

Post #5 Ocena: 0

2018-04-11 21:53:31 (6 lat temu)

Capricorn

Posty: 1203

Kobieta

Z nami od: 05-02-2012

Skąd: South East

Cytat:

2018-04-11 21:17:27, EFKAKONEFKA33 napisał(a):
Podsumowanie mojej rozmowy z ciocią Krzysia.

Pierwotnie była opcja skorzystania z usług jednej z firm pogrzebowych w UK, która zajęłaby się przewozem ciała Krzysia do Polski( koszt 1000 f ) i tam na miejscu miała być przeprowadzona kremacja, pochówek urny, uroczystości pogrzebowe, kwiaty i stypa.

Wczoraj jednak po dokładnym sprawdzeniu firmy okazało się, że nie jest to najlepsza opcja, ze względu na niski standard ich usług. Stąd pewnie tak niska cena. Rzetelne, rekomendowane firmy biorą za ta usługę ok 2000 funtów.

Wolą Krzysia, było zostać skremowanym. Jutro jego ciocia ma jeszcze sprawdzić jedną firmę ze swojego miejsca zamieszkania.



Właśnie ta cena £1000 jakaś niska mi się wydawała, bo my 9 lat temu coś ok £2000 zapłaciliśmy.
Jeśli mogę ze swojego doświadczenia coś doradzić, to firma pogrzebowa nie musi być z okolic Krzysia rodziny. My znaleźliśmy firmę oddaloną od ponad 300km od miejsca, z którego pochodzimy w Polsce. Jeśli trzeba, to mogę poszukać danych firmy. Zajęli się bardzo fachowo wszystkim, w cenę wliczony garnitur, koszula, buty itp dla zmarłego.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #6 Ocena: 0

2018-04-11 23:17:10 (6 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-04-11 21:53:31, Capricorn napisał(a):
. Jeśli trzeba, to mogę poszukać danych firmy. Zajęli się bardzo fachowo wszystkim, w cenę wliczony garnitur, koszula, buty itp dla zmarłego.


Jeśli możesz to poszukaj. *FLOWER*


200 f +
20 f Iza1967
10 f K.D
-----------------------
230 f


Dziękuję
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #7 Ocena: 0

2018-04-12 08:36:55 (6 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

230 f +
10 f Matt96
-----------------------
240 f

Dziekuje
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #8 Ocena: 0

2018-04-12 11:59:03 (6 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

240 f +
10 f Severance
------------------------
250 f
Dziekuje
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Capricorn

Post #9 Ocena: 0

2018-04-12 14:52:22 (6 lat temu)

Capricorn

Posty: 1203

Kobieta

Z nami od: 05-02-2012

Skąd: South East

Cytat:

2018-04-11 23:17:10, EFKAKONEFKA33 napisał(a):
Cytat:

2018-04-11 21:53:31, Capricorn napisał(a):
. Jeśli trzeba, to mogę poszukać danych firmy. Zajęli się bardzo fachowo wszystkim, w cenę wliczony garnitur, koszula, buty itp dla zmarłego.


Jeśli możesz to poszukaj. *FLOWER*

Dziękuję



Wysłałam ci PW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #10 Ocena: 0

2018-04-12 15:15:57 (6 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

250 f +
10 f For Krzysztof,it’s from Daniela Alina Darent Valley Hospital
--------------------------------------------------------------
260 f


*FLOWER*


Capricron dziekuje za priv
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,