MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Odpady po jedzieniu

« poprzednia strona

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 3 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Marta2509

Post #1 Ocena: 0

2016-09-01 12:50:15 (8 lat temu)

Marta2509

Posty: 1769

Kobieta

Z nami od: 06-04-2016

Skąd: Kent

U mnie sa 4 rozne kosze w domu.
Mam niebieska reklamowke na papier i karton
Mam biala reklamowke na inny recykling, plastik itd. I te dwie sa od councilu, tzw wielorazowe.
Te dwie wystawiam przed dom, wysypuja z nich co maja wysypac i oddaja.
Trzeci kosz mam na odpadki z jedzenia i ogrodowy, tzw kompost, i tam albo moge wrzucac luzem albo w compostible woreczkach albo w gazecie. Tych woreczkow nie dostaje od councilu, musze sama kupowac.
Mam tez zwykly kosz z czarnym workiem na wszytsko co nie jest do recyklingu i nie jest odpadkiem z jedzenia.

Zbieraja zawsze w piatki, kiedys mialam wolne i przyuwazylam ze po te smieci przyjezdzaja 4 rozne smieciary...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NoNickname

Post #2 Ocena: 0

2016-09-02 00:19:13 (8 lat temu)

NoNickname

Posty: 1997

Kobieta

Z nami od: 10-02-2011

Skąd: *

Wrzucanie resztek jedzenia do kanalizacji, to zaproszenie szczura do stołu.
To tylko kwestia czasu, jak przez muszlę klozetową wpadnie do domu w odwiedziny i dopiero będzie problem.
Szczur jak poczuje jedzenie potrafi wejść nawet po pionowej rurze, żeby się do niego dostać, a pozbyć się go potem to dopiero walka z wiatrakami.
A w Anglii ich populacja ciągle rośnie i są praktycznie wszędzie.

Mieszkałam kiedyś na Actonie, gdzie szczury biegały w biały dzień i kompletnie niczego się nie bały.
Sąsiadka Hinduska codziennie wyrzucała jakieś resztki, miały być dla gołębi, a zżerały to szczury.

Pewnego ranka zniknął mi kotlet, którego wieczorem nie schowałam do lodówki. Podejrzewałam, że to robota szczura, ale nie bardzo wiedziałam, którędy dostał się do domu.
Wieczorem wysypałam mąką podłogę w kuchni i odcinek korytarza do łazienki.
Rano zobaczyłam ślady szczura biegnące z toalety do kuchni.
Okazało się, że wychodził przez muszlę na wyżerkę, a potem spokojnie sobie wracał tą samą drogą, a wszystko przez to, że dziewczyna mieszkająca w pokoju obok zwabiła go do naszego domu wyrzucając jedzenie do kanalizacji.

Mój sąsiad Anglik, dwa miesiące temu, z przerażeniem poinformował mnie, że w jego muszli klozetowej siedział dużych rozmiarów szczur, który na jego widok nagle zanurkował i zniknął w kanalizacji.
Oni też wrzucali resztki jedzenia do toalety.
No i efekt jest taki, że teraz nawet boją się tam wejść.





Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #3 Ocena: 0

2016-09-02 05:39:26 (8 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Na to chyba wystarczy wlać całego domestos blicz do toalety i po sprawie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #4 Ocena: 0

2016-09-02 09:18:23 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

przecież do kanalizacji trafia nie tylko kupa :>
Resztki jedzenia wpadają też przez zlew i lecą do tej samej dziury co kibel.

Jak szczury mają co jeść w okolicy, a jest tak gdy obok są restauracje itd to nic nie pomoże bo mają gniazda i tak będą chodzić.

Ja na razie ściągam koty z całej okolicy bo jadam bardzo dużo ryb, czeęsto nawet 2 razy dziennie :)) np wczoraj rano tuńczyka z puszki, a wieczorem po pracy szybko grillowałem sobie świeżego łososia. Woda płynąca ze zlewu im pachnie :> Generalnie też mi włażą do domu i to na bezczelnego, jak sie nie ruszę koło biurka to potrafi wejść z ogrodu i przejść koło mnie. ale jak drgnę to spitala :-]

Tak czy inaczej mógłbym i w ten sposób pozbywac się jedzenia, ale obawiam się że wkrótce miałbym koty z całego hrabstwa :-]:-]
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Capricorn

Post #5 Ocena: 0

2016-09-02 18:15:30 (8 lat temu)

Capricorn

Posty: 1203

Kobieta

Z nami od: 05-02-2012

Skąd: South East

Panicznie boję się szczuròw. Teraz będę 2x sprawdzać muszlę toaletową zanim pęcherz opróżnię 😲😲

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kinga77

Post #6 Ocena: 0

2016-09-02 23:25:32 (8 lat temu)

kinga77

Posty: 1783

Kobieta

Z nami od: 04-08-2008

Skąd: UK

U nas plynie rzeczka,a w niej kaczki,no to kaczkom tez mozna wyrzucic odpadki.

Co do gryzoni,jak sa kury,to i tez szczury.
Zjadaja po kurach resztki i wynosza jajka.
Wtedy trza im dac amu :) I karmic do skutku.U nas poszlo dwa razy po dziesiec kilo trutki I na razie spokoj.Mozna tez wezwac ludzi z coucilu do deratyzacji.

A moje kury jak juz mnie widza przez okno w to tylko stoja pod siatka I czekaja na cos z kuchni.Jak sypne im ziarenek to im malo i patrza tez za resztkami :)Tak nauczone i co im zrobic,ale odwdzieczaja sie za to pieknie jajcami.Na dodate kazde jest inne,niebieskie,zielone,biale,bezowe I dwa male od malych kurek.

Mozna tez postarac sie o dzialke I rozpoczac wlasna produkcje kompostu.

A tak najlatwiej no to chyba pakowac odpadki w odpowiednie worki.A jak jest upal to resztki surowego miesa zamrazac i wyrzucac do kosza dopiero w dniu wywozu smieci.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NoNickname

Post #7 Ocena: 0

2016-09-03 00:30:50 (8 lat temu)

NoNickname

Posty: 1997

Kobieta

Z nami od: 10-02-2011

Skąd: *

Cytat:

2016-09-02 05:39:26, Wielim napisał(a):

Na to chyba wystarczy wlać całego domestos blicz do toalety i po sprawie



Domestos dla ogoniastego to coś więcej niż Black Oudh dla faceta... nie dość, że zapewni fajny zapach, to przy okazji wytępi wszystkie żerujące na nim pasożyty, i ta niespotykana czystość futerka, przyciągnie do niego rzesze kandydatek gotowych na płodzenie z nim ślicznych ogoniasto-futrzastych maluszków :-]

A tak na poważnie, to chyba w rurze musiałby być wyłącznie domestos, żeby szczur do niej nie wlazł, a może nawet i on by mu nie przeszkadzał, bo skoro szczury potrafią przeżyć wybuch bomby jądrowej to co może im zrobić zwykły blich (?)

Bardzo ciekawy tekst na temat szczurów jest tutaj


Cytat:

2016-09-02 09:18:23, krakn napisał(a):

przecież do kanalizacji trafia nie tylko kupa :>
Resztki jedzenia wpadają też przez zlew i lecą do tej samej dziury co kibel.



Masz rację, ale jest chyba różnica między umyciem talerza po obiedzie, a opróżnianiem garnków z resztek niezjedzonego obiadu do kanalizacji (?)

Tak z ciekawości przeczytałam parę wypowiedzi osób, które zawodowo zajmują się likwidowaniem szczurów i oto fragment jednej z nich :

„Wiele razy proszono go do mieszkań na parterze, żeby wygonił stamtąd szczury. Gnieździły się w piwnicach, buszowały po rurach kanalizacyjnych. Sudoł długo się zastanawiał, co je przyciąga. - Okazało się, że resztki z obiadów wyrzucane do muszli klozetowej - tłumaczy. - Podchodziły zawsze popołudniami, kiedy gospodyni myła naczynia i pozbywała się resztek jedzenia. I doskonale wiedziały, kiedy będzie to robić.”

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radek0

Post #8 Ocena: 0

2016-10-12 10:50:17 (8 lat temu)

radek0

Posty: 16

Mężczyzna

Z nami od: 12-10-2016

Skąd: Londyn

Cytat:

2016-09-01 03:05:47, kinga77 napisał(a):
Ja mam kury :)

Kury są najlepsze na tego typu odpady, tylko gdzie je w mieście znaleźć :-] ?

[ Ostatnio edytowany przez: radek0 12-10-2016 10:51 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,