MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 12 z 17 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 11 | 12 | 13 ... 15 | 16 | 17 ] - Skocz do strony

Str 12 z 17

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

__lenka

Post #1 Ocena: 0

2018-01-19 21:39:46 (6 lat temu)

__lenka

Posty: n/a

Konto usunięte

Tata Krzyśka w domu, wszystko dobrze uff..
Dzięki *FLOWER*
la-terra-del-pudding

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

__lenka

Post #2 Ocena: 0

2018-01-19 23:07:28 (6 lat temu)

__lenka

Posty: n/a

Konto usunięte

W poniedziałek Krzysiek był w konsulacie w sprawie paszportowej.
Miałam do niego pojechać, aby się z nim spotkać i mu pomóc, ale rano okazało sie, że mam inne ważne dla mnie spotkanie i plany się pokrzyżowały.
Byłam spokojna, bo przecież to polski konsulat, więc odpada już problem tłumacza.
Byłam pewna, że otrzyma pomoc urzędnika, o którą nawet w oficjalnym liście, który na jego prośbę mu napisałam, o to poprosił (np. w wypełnieniu formularza drukowanymi literami).
Napisał, że będzie z angielskim opiekunem, ale poprosił o pomoc polskiego urzędnika. On miał indywidualnie umówione spotkanie.

I wiecie jak było? Jak ja usłyszałam to najpierw się wściekłam a potem rozpłakałam, że Krzysiek musiał tego doświadczyć i że nie mogłam tam być.
Krzysiek mi powiedział, że konsulat w minimalnym stopniu jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich, nie było miejsca na jego wózek elektryczny, nie mógł wszędzie dojechać, tam gdzie każdy z nas może podejść, aby załatwić wszystkie formalności.

Jak przyjechał, to ochroniarz mu powiedział, tu są formularze, tam kasa, tam się czeka, itd. i go zostawił. Z Krzyśkiem była angielska opiekunka, ale on sam był zdezorientowany, nie wszędzie mógł wjechać, a nigdzie nie było żadnych tabliczek z informacjami, strzałek, itd. w żadnym języku.
Urzędnik był za szybą.
Krzysiek nie mogł być twarzą do urzędnika, bo wtedy był za daleko, mikrofon jest tuż przy szybie. Musiał ustawić swój wózek bokiem i wygiąć się na tyle ile mógł, aby móc porozmawiać i być słyszany. Wyobrażacie to sobie, w przypadku osoby niepełnosprawnej, sparaliżowanej?!
A urzędnik widząc to dalej był za szybą.

Co najciekawsze, w listopadzie zanim dla Krzyśka napisałam podanie do konsulatu, zadzwoniłam na infolinie ze strony konsulatu w Londynie,
i tu uwaga, bo mnie to bardzo zdziwiło, zostałam połączona
z Warszawą.
Wyjaśniłam urzędniczce sytuacje, na szczegóły nie mogła odpowiedzieć, bo nie pracuje ona w londyńskim konsulacie!,
ale wspomniała, że w niektórych przypadkach konsul może przyjechać do petenta, jak i również, w niektórych przypadkach, aby było komfortowo, to spotkanie w konsulacie może odbyć się w osobnej sali.

Kto pomógł Krzyśkowi?
Bardzo przemiły Pan czekający w kolejce. Powiedział mu po kolei co i jak, kazał nie brać numerka tylko jechać do okienka, a potem wypełnił dla niego formularze.
I Krzysiek się ogólnie martwi, bo jest raczej pewien, że przez niego temu Panu mineła jego kolej, jego numer do okienka.

I co najważniejsze Krzyś chce bardzo bardzo podziękować za pomoc.
Chce założyć nowy wątek i powiedziałam mu, że uzgodnie to z Ewą.

Może uda się go odnaleść na facebooku?
Ja nie mam niestety, czy ktoś ma jakiś pomysł?
la-terra-del-pudding

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #3 Ocena: 0

2018-01-19 23:38:32 (6 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Niemiej rzecz się nadaje do rozpowszechnienia jeszcze bardziej. Przeklejajcie ten post na FB.
Chamstwo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

andyopole

Post #4 Ocena: 0

2018-01-20 02:25:26 (6 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Niby się poprawia ale wiele panstwowych urzędów wciąż istnieje dla siebie nie dla ludzi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

boszka8

Post #5 Ocena: 0

2018-01-20 15:43:23 (6 lat temu)

boszka8

Posty: 2302

Kobieta

Z nami od: 08-08-2014

Skąd: londyn

Lenkabrak słów *DONT_KNOW* powinni się Krzysiem zająć tak jak kolej z podróżnym inwalidą
jeszcze pociąg nie dojechał na stację a obsługa z platformą czeka na peronie.To mnie się podoba bo ja za nimi hyc i do wagonu*THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #6 Ocena: 0

2018-01-20 16:02:20 (6 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2018-01-20 15:43:23, boszka8 napisał(a):
Lenkabrak słów *DONT_KNOW* powinni się Krzysiem zająć tak jak kolej z podróżnym inwalidą
jeszcze pociąg nie dojechał na stację a obsługa z platformą czeka na peronie.To mnie się podoba bo ja za nimi hyc i do wagonu*THUMBS UP*


U nas długo jeszcze tak nie będzie bo partia będąca u władzy, ustami swych światłych przedstawicieli orzekła że niepełnosprawni jako niepelnowartosciowi mają siedzieć w domu a nie szwendac się publicznie. Również niepełnosprawne dzieci mają się uczyć w domu zamiast psuć pejzaże szkolnych korytarzy po dereformie szkolnictwa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

boszka8

Post #7 Ocena: 0

2018-01-20 16:53:46 (6 lat temu)

boszka8

Posty: 2302

Kobieta

Z nami od: 08-08-2014

Skąd: londyn

Cytat:

2018-01-20 16:02:20, andyopole napisał(a):
Cytat:

2018-01-20 15:43:23, boszka8 napisał(a):
Lenkabrak słów *DONT_KNOW* powinni się Krzysiem zająć tak jak kolej z podróżnym inwalidą
jeszcze pociąg nie dojechał na stację a obsługa z platformą czeka na peronie.To mnie się podoba bo ja za nimi hyc i do wagonu*THUMBS UP*
Gdzie u nas???? w USA w PL???? bo ja kolej opisałam w Londynie i to jest fakt. Lubię też jak kierowca busa obniża próg to ja hyc z wózeczkiem pełen zakupów jest łatwiej niby nic a jak ułatwia życie

U nas długo jeszcze tak nie będzie bo partia będąca u władzy, ustami swych światłych przedstawicieli orzekła że niepełnosprawni jako niepelnowartosciowi mają siedzieć w domu a nie szwendac się publicznie. Również niepełnosprawne dzieci mają się uczyć w domu zamiast psuć pejzaże szkolnych korytarzy po dereformie szkolnictwa.
]Gdzie u nas???? w USA w PL???? bo ja kolej opisałam w Londynie i to jest fakt. Lubię też jak kierowca busa obniża próg to ja hyc z wózeczkiem pełen zakupów jest łatwiej niby nic a jak ułatwia życie*THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #8 Ocena: 0

2018-01-20 17:01:20 (6 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2018-01-20 16:53:46, boszka8 napisał(a):
Cytat:

2018-01-20 16:02:20, andyopole napisał(a):
Cytat:

2018-01-20 15:43:23, boszka8 napisał(a):
Lenkabrak słów *DONT_KNOW* powinni się Krzysiem zająć tak jak kolej z podróżnym inwalidą
jeszcze pociąg nie dojechał na stację a obsługa z platformą czeka na peronie.To mnie się podoba bo ja za nimi hyc i do wagonu*THUMBS UP*
Gdzie u nas???? w USA w PL???? bo ja kolej opisałam w Londynie i to jest fakt. Lubię też jak kierowca busa obniża próg to ja hyc z wózeczkiem pełen zakupów jest łatwiej niby nic a jak ułatwia życie

U nas długo jeszcze tak nie będzie bo partia będąca u władzy, ustami swych światłych przedstawicieli orzekła że niepełnosprawni jako niepelnowartosciowi mają siedzieć w domu a nie szwendac się publicznie. Również niepełnosprawne dzieci mają się uczyć w domu zamiast psuć pejzaże szkolnych korytarzy po dereformie szkolnictwa.
]Gdzie u nas???? w USA w PL???? bo ja kolej opisałam w Londynie i to jest fakt. Lubię też jak kierowca busa obniża próg to ja hyc z wózeczkiem pełen zakupów jest łatwiej niby nic a jak ułatwia życie*THUMBS UP*


Dla mnie "u nas" zawsze będzie w Polsce!
UK czy USA, tak sobie tylko, żegluję. Bandera i port macierzysty niezmienne.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

boszka8

Post #9 Ocena: 0

2018-01-20 17:08:55 (6 lat temu)

boszka8

Posty: 2302

Kobieta

Z nami od: 08-08-2014

Skąd: londyn

Aaaa w PL to tam na nikogo się nie czeka a pociąg jedzie dalej.Może i konsulat w Londynie działa jakby był w PL :-( ??? Wielkie dzięki za pomoc tego pana że tam był :-)Powrotu do zdrowia dla taty Krzysia*FLOWER*

[ Ostatnio edytowany przez: boszka8 20-01-2018 17:11 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #10 Ocena: 0

2018-01-20 17:20:13 (6 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2018-01-20 17:08:55, boszka8 napisał(a):
Aaaa w PL to tam na nikogo się nie czeka a pociąg jedzie dalej.Może i konsulat w Londynie działa jakby był w PL :-( ??? Wielkie dzięki za pomoc tego pana że tam był :-)


Pamiętam że jakieś kilka (chyba) miesięcy temu była w Polsce głośna sprawa z niepełnosprawnym i pociągiem. Było umówione wcześniej, kto miał wiedzieć był powiadomiony a i tak guzik. Wszyscy to mieli w dupie

W 2016 roku byłem na weselu, brat Pana młodego na wózku. Wchodzimy do sali weselnej, czlowiek podjechal wozkiem do schodka, wszyscy go omijają i wchodza. Musiałem chłopów skrzyknąć żeby inwalide z wózkiem przez te przeszkodę przełożyć. Miałem okazję z nim później pogadać i napić się wódeczki Okazał się super gościem, inteligentnym, wykształconym czlowiekiem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 12 z 17 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 11 | 12 | 13 ... 15 | 16 | 17 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,