MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 17 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 15 | 16 | 17 ] - Skocz do strony

Postów: 162

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

__lenka

Post #1 Ocena: 0

2014-08-01 16:16:32 (10 lat temu)

__lenka

Posty: n/a

Konto usunięte

Krzysia poznaliście z wątku Bogdana i zorganizowaliśmy dla niego niezapomniane 40-ste urodziny.

Dzisiaj napisze o odwiedzinach z 17 lipca.
Krzycha co roku odwiedzają rodzice i bardzo chcieliśmy się poznać.

Justynka z narzeczonym (na potrzeby MW pod kryptonimem Zorro :-X ), zaoferowali mi transport, zwłaszcza, że planowali wyjazd do chłopaków właśnie w wakacje.

Ale nie tylko na transporcie się skończyło! Korzystając z pieknej pogody zaproponowali, że zrobią kolejnego niespodziankowego grila.

Tak więc, Krzyś z rodzicami i Bogdan wiedzieli tylko, że przyjeżdżamy :-D

Byliśmy wszyscy pod ogromnym wrażeniem organizacji i zaangażowania Justynki i Zorra - pomyśleli o wszystkim, samochód był cały zapakowany, wzieli nawet ze sobą namiot ogrodowy.
Były kiełbaski i kaszanka z sałatką z ziołami, przekąski, chłodne napoje, arbuz na deser, etc - w ilości na dwa dni.


Ogromne podziekowania dla Was za ten niesamowity dzień!! *FLOWER*

To był bardzo gorący, słoneczny dzień, patio było "gorącą patelnią", tak wieć zapytaliśmy się Margaret czy możemy rozłożyć się pod drzewem - nie było żadnego problemu.
Tak więc w cieniu kasztanowca rozkoszowaliśmy się orzeźwiającym wiaterkiem.


Krzyś z rodzicami

Obrazek


Zorro przy ruszcie.
(pozwoliłam sobie ucharakteryzować go nie co hi hi...
mam nadzieję, że tak jak i wy, też będzie pod wrażeniem *IN LOVE* )

Obrazek


W tym czasie Justynka przygotowywała sałatkę

Obrazek

Obrazek


I wspólne zdjątka:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
la-terra-del-pudding

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

__lenka

Post #2 Ocena: 0

2014-08-01 17:31:45 (10 lat temu)

__lenka

Posty: n/a

Konto usunięte

Także mam dobrą wiadomość - Krzyś jesienią bedzie miał 2 tygodniowy pobyt na oddziale rehabilitacyjnym w Stoke Mendeville Hospital - Spinal Injury Centre *THUMBS UP*

Nie znamy jeszcze konkretnej daty, jest kilkumiesięczna kolejka.

Nie wiem czy pamiętacie, ale w maju Krzyś miał w tym szpitalu wizyte kontrolną.
Ja też tam wtedy z nim byłam, tyle, ze pojechałam tam pociagiem.

Niestety ośrodek zamówił karetkę na złą godzinę i Krzyś nie dojechał na wyznaczoną godzinę na wizyte z fizjoerapeutką.
Ponieważ ja już tam na niego czekałam - wyjaśniłam całą sytuacje i fizjoterapeutka zgodziła się zobaczyć na chwile z Krzychem, jednak nie była to pełna wizyta.

Tak więc w trakcie tego 2 tyg. pobytu Krzysiek będzie miał pełny "assessment" i wtedy też będzie poruszana kwestia pionizatora (do wyboru są 2) , czy są jakieś możliwości dofinansowania -
między innymi Mrs Ann Robinson z organizacji Aspire odwiedzi wtedy Krzysia.
la-terra-del-pudding

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

__lenka

Post #3 Ocena: 0

2014-08-01 17:34:23 (10 lat temu)

__lenka

Posty: n/a

Konto usunięte

Przepraszam was, ale musze już kończyć, nie dam więcej rady.

Jest jeszcze mnóstwo informacji, które chce wam napisać, ale bardzo prosze o wyrozumialość i cierpliwość.

Dziekuje *KISSING*
la-terra-del-pudding

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

WiedzmaPlePle

Post #4 Ocena: 0

2014-08-01 19:13:51 (10 lat temu)

WiedzmaPlePle

Posty: 666

Kobieta

Z nami od: 21-04-2014

Skąd: Srodziemie

Nie ma sprawy. Mamy czas. Poczekamy; )

Przyjemna rodzinna wizytka, w te upaly. Ladne zdjatka.

; )
W czasie wojny milcza prawa!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

__lenka

Post #5 Ocena: 0

2014-08-09 19:26:56 (10 lat temu)

__lenka

Posty: n/a

Konto usunięte

Witam :)
Dziekuje za wasza wyrozumiałość i cierpliwość do mnie.
Tak to jest jak niepełnosprawna fizycznie osoba (mam już 2 oficjalne diagnozy, które są wymienione w Disability Act)pomaga innym ;)

A teraz, co by chronologię zachować.. (Krzychu "prostuj" prosze jak coś nie tegez ;)

.. w tym szpitalu jest punkt informacyjny największej organizacji charytatywnej Spinal Injury Association. Ulotki, poradniki, ksiazki i wolontariusz - osoba również na wózku inwalidzkim z powodu urazu kręgosłupa.
Niestety w tym dniu, w którym byliśmy tam z Krzysiem, bardzo sympatyczna pani mogla poświęcić mi tylko kilka minut, bo miala zebranie. Przepraszała mnie kilka razy.

cdn. Przepraszam, pisze z telefonu i wlaśnie musze już wysiąść z autobusu. Dopisze dzis lub jutro, bo w poniedzialek wylatuje do Polski.
la-terra-del-pudding

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

__lenka

Post #6 Ocena: 0

2014-08-09 22:59:26 (10 lat temu)

__lenka

Posty: n/a

Konto usunięte

cd.

..i zasugerowała abym zadzwoniła na ich infolinie.
Wzięłam wszystkie możliwe bezpłatne broszury i poradniki i kilka dni później zadzwoniłam do tej organizacji.

Chciałam się dowiedzieć czy w okolicy, w której mieszka Krzysiek (i Bogdan - w lutym jak dzwoniłam do organizacji Brain Injury nie uzyskałam własciwie żadnych przydatnych informacji)
są miejsca bez barier architektonicznych, oferujące osobom niepełnosprawnym bezpłatne zajecia ruchowe czy rehabilitacje lub/też związane z sportem, hobby.

Dowiedziałam się z jednej z broszur, że można porozmawiać przez telefon lub też spotkać się z mentorem - wolontariuszem, który jest z danej okolicy i także jest w "podobnej" sytuacji (uraz kręgosłupa/ porusza się na wózku inwalidzkim).

Mentor może pomóc w uzyskaniu różnych informacji, np. o świadczeniach pieniężnych dla osób niepełnosprawnych, zadzwonić w imieniu danej osoby w różnych sprawach, etc...
czy po prostu, tak zwyczajnie porozmawiać.

Poproszono mnie o moje dane i obiecano mi pomóc uzyskać te informacje i zapewniono, że ktoś z tej organizacji na pewno sie skontaktuje.
la-terra-del-pudding

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

inka144

Post #7 Ocena: 0

2014-08-09 23:30:17 (10 lat temu)

inka144

Posty: 768

Kobieta

Z nami od: 09-02-2011

Skąd: Melksham

*THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

__lenka

Post #8 Ocena: 0

2014-08-10 01:57:01 (10 lat temu)

__lenka

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2014-08-09 23:30:17, inka144 napisał(a):
*THUMBS UP*


Dziekuje :-)

Aleeeeeee...
To jeszcze nie koniec dobrych wiadomości :-D
la-terra-del-pudding

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

__lenka

Post #9 Ocena: 0

2014-08-10 02:14:22 (10 lat temu)

__lenka

Posty: n/a

Konto usunięte

3 tygodnie później otrzymałam email:
(wklejam, bo może te informacje okażą się przydatne dla kogoś z was lub waszych bliskich lub znajomych)

JXXX SXXXXXXX jXXX.sXXX@spinal.co.uk
Attachments Jun 5

to me

Images are not displayed. Display images below - Always display images from jXXX.sXXX@spinal.co.uk

Hello Marlena

Thank you for your call to SIA Advice Line – and I do apologise for the delay in getting back to you.

I attach a list of some rehabilitation centres in the country that we know about or have been recommended by SIA members. As more and more neuro and rehab centres open in the UK, it is difficult for us be aware of them all.

I have now contacted our Peer Support worker in your area and hopefully she will ring you soon.

2 good websites to search for Day Centres, groups, clubs and other organisations which support people with disabilities are below – both sites contain a lot of information so it may take time to find actually what you are looking for.

Gumtree - www.gumtree.com/london

Ableize - www.ableize.com

Also your local council website will contain a lot of useful information.

2 other charities which support people with spinal cord injury are:

- Back Up - www.backuptrust.org.uk - they offer a mentoring service

Krzyś mi mówił o tej organizacji - miał między innymi dzieki nim trening z poruszania się wózkiem inwalidzkim. Pokazał mi też filmik o ich działalności, brał w nim udział !!


- Aspire - www.aspire.org.uk

Z tą organizacją również się skontaktowałam w imieniu Krzysia. Szczegóły napisze w kolejnych postach.


I do hope the above information proves useful but please do not hesitate to contact us again if we can be of further assistance.

Best wishes
JXXXXX



JXXXX XXXXXXX

Advice Line Officer | Spinal Injuries Association
Tel: 0845 678 6633

SIA House, 2 Trueman Place, Oldbrook, Milton Keynes MK6 2HH
Switchboard 0845 678 6633 | Freephone Advice Line 0800 980 0501 | Fax 0845 070 6911
Registered Charity No 1054097 | Registered Company No 1054097

[ Ostatnio edytowany przez: __lenka 10-08-2014 02:49 ]

la-terra-del-pudding

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

__lenka

Post #10 Ocena: 0

2014-08-10 04:09:02 (10 lat temu)

__lenka

Posty: n/a

Konto usunięte

Bardzo prosze Moderatora o pomoc - niestety nie zdążyłam przed upływem 1 godziny do końca zedytować ostatniego postu (musiałam zmieniać wszystkie linki na klikane i usunąć podkreślenia).

Bardzo proszę o zmienienie 2 linków, bo sprawdziłam, że tylko te 2 się nie otwierają:

1. Przy informacji o Royal Free Hospital, proszę zmienić na ten www.royalfreehospital.nhs.uk

2. Przy St Georges Healthcare NHS Trust, proszę zmienić na ten www.stgeorges.nhs.uk

Z góry bardzo ślicznie dziękuje *FLOWER*

Edit:
I te emotikonki usunąć, bo ja ich tam nie wstawiałam (pewnie ten sam ciąg liter/znaków, itp)

Dziekuje! :-*

[ Ostatnio edytowany przez: __lenka 10-08-2014 04:14 ]

la-terra-del-pudding

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 17 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 15 | 16 | 17 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,