MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Begonie i inne cebulkowe kiedy wykopujecie cebulki

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

mela1984

Post #1 Ocena: 0

2019-11-04 08:25:25 (5 lat temu)

mela1984

Posty: 211

Kobieta

Z nami od: 21-08-2013

Skąd: uk

Posadziłam pierwszy raz begonie cebulkowe,kwitły przecudnie,chciałabym zabezpieczyć przed zimą,ale nie wiem kiedy je wykopać i kiedy posadzić? czy wiosną,czy jeszcze przed zimą.Poradźcie proszę,jak to Wy robicie? :D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2019-11-04 19:08:19 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Aż z ciekawości zaglądałam do tematu, bo ja swoje zostawiam w ogrodzie w donicach. Przeżyły i kwitły na nowo.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #3 Ocena: 0

2019-11-04 20:26:16 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Mam klimat zblizony temperaturowo do angielskiego I nie wykopuje takich kwiatkow na zime.
Ewentualnie jesli masz obawy to nagarnij na te miejsca gdzie one rosna opadajacych liszci. Powinno wystarczyc.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2019-11-04 20:42:28 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Z polskiej strony:

Cytat:
Co zrobić z begoniami na zimę

Begonie bulwiaste są roślinami wrażliwymi na niską temperaturę. W naszych warunkach klimatycznych begonie nie mogą przezimować na zewnątrz. Dlatego po pierwszych przymrozkach należy begonie wyjąć z pojemników, obsypać ostrożnie z podłoża i przyciąć ich części nadziemne (łodygi) na wysokości około 2 cm nad bulwą. Bulwy następnie należy oczyścić, usunąć wszystkie chore i uszkodzone mechanicznie, a następnie przesuszyć. Bulwy begonii układa się w ażurowych skrzynkach i przesypuje torfem lub piaskiem i przez zimę przechowuje się w suchym pomieszczeniu, w którym temperatura wynosi od 3 do 10 stopni Celsjusza. W pomieszczeniu tym nie musi być dostępu światła.
Tak przechowywane bulwy begonii można wysadzać do doniczek w lutym lub marcu – sadzi się na głębokość 5–8 cm. Posadzone w doniczkach bulwy należy przenieść do widnego pomieszczenia, w którym temperatura wynosi około 18 stopni Celsjusza. W takich warunkach z bulwy wyrosną nowe rośliny. Na zewnątrz begonie można wynieść dopiero pod koniec maja.


moze nawet sprobuje z jednej donicy powyciagac i dac im odpoczac w zimie. tylko szkoda mi jeszcze ucinac, bo jest cala kopula kwiatow. Poczekam jak przestana kwitnac.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #5 Ocena: 0

2019-11-04 23:27:56 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2019-11-04 20:42:28, Adacymru napisał(a):
Z polskiej strony:

Cytat:
Co zrobić z begoniami na zimę

Begonie bulwiaste są roślinami wrażliwymi na niską temperaturę. W naszych warunkach klimatycznych begonie nie mogą przezimować na zewnątrz. Dlatego po pierwszych przymrozkach należy begonie wyjąć z pojemników, obsypać ostrożnie z podłoża i przyciąć ich części nadziemne (łodygi) na wysokości około 2 cm nad bulwą. Bulwy następnie należy oczyścić, usunąć wszystkie chore i uszkodzone mechanicznie, a następnie przesuszyć. Bulwy begonii układa się w ażurowych skrzynkach i przesypuje torfem lub piaskiem i przez zimę przechowuje się w suchym pomieszczeniu, w którym temperatura wynosi od 3 do 10 stopni Celsjusza. W pomieszczeniu tym nie musi być dostępu światła.
Tak przechowywane bulwy begonii można wysadzać do doniczek w lutym lub marcu – sadzi się na głębokość 5–8 cm. Posadzone w doniczkach bulwy należy przenieść do widnego pomieszczenia, w którym temperatura wynosi około 18 stopni Celsjusza. W takich warunkach z bulwy wyrosną nowe rośliny. Na zewnątrz begonie można wynieść dopiero pod koniec maja.


moze nawet sprobuje z jednej donicy powyciagac i dac im odpoczac w zimie. tylko szkoda mi jeszcze ucinac, bo jest cala kopula kwiatow. Poczekam jak przestana kwitnac.


Ten cytat dotyczy polskiego klimatu.
W Polsce rury wodociągowe muszą być zakopane na głębokość 100 do 120 cm w zaleznosci od regionu Polski. U mnie minimalna głębokość to 30 cm.
To daje wyobrażenie o różnicach klimatycznych.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

mela1984

Post #6 Ocena: 0

2019-11-06 09:54:34 (5 lat temu)

mela1984

Posty: 211

Kobieta

Z nami od: 21-08-2013

Skąd: uk

Cytat:

2019-11-04 19:08:19, Adacymru napisał(a):
Aż z ciekawości zaglądałam do tematu, bo ja swoje zostawiam w ogrodzie w donicach. Przeżyły i kwitły na nowo.


Właśnie zastanawiam się,bo dwa lata temu umarzła mi hortensja i fuksja,dopiero tego lata odżyły,były wtedy mrozy,begonie jeszcze kwitną,lilje też mam.Może jednak wykopię,w razie mroźnej zimy:D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mela1984

Post #7 Ocena: 0

2020-04-10 03:34:00 (4 lata temu)

mela1984

Posty: 211

Kobieta

Z nami od: 21-08-2013

Skąd: uk

Potrzebuję jakiś środek na malutkie białe larwy,które znalazłam w ziemi w doniczkach na dworze,może znacie jakiś tutejszy środek

Drugą sprawa to coś przy płocie zrobiło sobie kilka dziur.Wyglada to na chomika.Obawiam się że będzie podgryzal plony.Czym to przeploszyc?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #8 Ocena: 0

2020-04-10 04:31:37 (4 lata temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2020-04-10 03:34:00, mela1984 napisał(a):
Potrzebuję jakiś środek na malutkie białe larwy,które znalazłam w ziemi w doniczkach na dworze,może znacie jakiś tutejszy środek

Drugą sprawa to coś przy płocie zrobiło sobie kilka dziur.Wyglada to na chomika.Obawiam się że będzie podgryzal plony.Czym to przeploszyc?


Wykrusz tytoń z kilku papierosów, zalej wrzątkiem i podaj roślinki tą "herbatką". Powinno pomoc.
Jeśli nie palisz to pozbieraj trochę petow np na przystanku.:-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

karjo1

Post #9 Ocena: 0

2020-04-10 10:30:58 (4 lata temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Cytat:

2020-04-10 03:34:00, mela1984 napisał(a):
Potrzebuję jakiś środek na malutkie białe larwy,które znalazłam w ziemi w doniczkach na dworze,może znacie jakiś tutejszy środek

Drugą sprawa to coś przy płocie zrobiło sobie kilka dziur.Wyglada to na chomika.Obawiam się że będzie podgryzal plony.Czym to przeploszyc?

Chomik to raczej malo prawdopodobny :).
Predzej bym obstawiala wiewiory. Pozostaje osloniecie siatka grzadek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,