MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Co na mszyce?

 

Postów: 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

dzieckowemgle

Post #1 Ocena: 0

2018-05-27 15:13:33 (6 lat temu)

dzieckowemgle

Posty: 471

Mężczyzna

Z nami od: 15-05-2008

Skąd: suffolk

Mam w ogrodku mlode drzewo czeresni (3 lata) niczym do tej pory nie pryskane/nawozone. Mnostwo mszycy na lisciach sie pojawilo. Czym to potraktowac? Najlepiej poprosze link do produktu na amazonie albe ewentualnie w jakim b&q. Cos prostego do uzycia, nie mam aktualnie czesu na nauke pielegnacji drzew.

Z gory dzieki.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla

Post #2 Ocena: 0

2018-05-27 15:22:35 (6 lat temu)

ZlotaPerla

Posty: n/a

Konto usunięte

Naturalna "gnojówka" z pokrzyw, niestety niedostępna online ;-) ale zanim paczka przyjdzie to i pokrzywy dojdą.

Simple, pokrzyw kępa, zalewamy wodą pokrzywy w szczelnym pojemniku, może być słoik, ale w ciemnym pomieszczeniu. Odczekać tydzień i stosować w rozcieńczeniu 1 (gnojówka) x 10 (woda) - działanie multi - na mszyce, oraz jako nawóz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dzieckowemgle

Post #3 Ocena: 0

2018-05-27 15:27:35 (6 lat temu)

dzieckowemgle

Posty: 471

Mężczyzna

Z nami od: 15-05-2008

Skąd: suffolk

Cytat:

2018-05-27 15:22:35, ZlotaPerla napisał(a):
Naturalna "gnojówka" z pokrzyw, niestety niedostępna online ;-) ale zanim paczka przyjdzie to i pokrzywy dojdą.

Simple, pokrzyw kępa, zalewamy wodą pokrzywy w szczelnym pojemniku, może być słoik, ale w ciemnym pomieszczeniu. Odczekać tydzień i stosować w rozcieńczeniu 1 (gnojówka) x 10 (woda) - działanie multi - na mszyce, oraz jako nawóz.


Dzieki

A pryskac tym czy podlewac? Pokrzywy tez mam w ogrodku to sprobuje z checia. I jakie proporcje wody i pokrzyw?

[ Ostatnio edytowany przez: dzieckowemgle 27-05-2018 15:34 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #4 Ocena: 0

2018-05-27 15:32:04 (6 lat temu)

andyopole

Posty: 12803

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

My sprzedajemy w Polsce preparat o nazwie GC Mite Złożony z różnych ekstraktów, oleju czosnkowego, gozdzikowego, z nasion bawełny. Coś tam jeszcze ale nie chce mnie się z łóżka wylazować. Całkowicie naturalny, żadnych, nawet syntetycznych dodatkow. Bardzo ładnie pachnie. Gdy widzę atak mszyc czy innych np. Przędziorkow, opryskuje liście i mam spokój na min. 2-3 tygodnie. Działa tak że insektom zamulają się paszcze. *YAHOO*

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

ZlotaPerla

Post #5 Ocena: 0

2018-05-27 15:34:01 (6 lat temu)

ZlotaPerla

Posty: n/a

Konto usunięte

Pokrzywy na gnojówkę zalewasz wodą, tak żeby były utopione w jakimś pojemniku, nie istotne proporcje, istotne, żeby one się w tej wodzie no niestety zepsuły, nie będzie to ładnie pachnieć - potem trzeba pilnować proporcji, bo jest to silny środek i stosować tylko 1 część gnojówki na 10 części wody. Jeżeli na mszyce to spryskujesz okolice (może być w większym rozcieńczeniu), jak na nawóz to do ziemi :-)

www.zielonyogrodek.pl/gnojowka-i-wyciag-z-pokrzywy-przygotowanie-i-zastosowanie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #6 Ocena: 0

2018-05-27 15:38:36 (6 lat temu)

andyopole

Posty: 12803

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2018-05-27 15:27:35, dzieckowemgle napisał(a):
Cytat:

2018-05-27 15:22:35, ZlotaPerla napisał(a):
Naturalna "gnojówka" z pokrzyw, niestety niedostępna online ;-) ale zanim paczka przyjdzie to i pokrzywy dojdą.

Simple, pokrzyw kępa, zalewamy wodą pokrzywy w szczelnym pojemniku, może być słoik, ale w ciemnym pomieszczeniu. Odczekać tydzień i stosować w rozcieńczeniu 1 (gnojówka) x 10 (woda) - działanie multi - na mszyce, oraz jako nawóz.


Dzieki

A pryskac tym czy podlewac? Pokrzywy tez mam w ogrodku to sprobuje z checia. I jakie proporcje wody i pokrzyw?

[ Ostatnio edytowany przez: <i>dzieckowemgle</i> 27-05-2018 15:34 ]




Dla palacych: można wykruszyć pety i zalać wodą jak herbatę a później spryskać liscie. Wiadomo nie od dziś że nikotyna zabija. Niestety, preparat nie pachnie pięknie. *YAHOO*

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

andyopole

Post #7 Ocena: 0

2018-05-27 15:42:45 (6 lat temu)

andyopole

Posty: 12803

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2018-05-27 15:34:01, ZlotaPerla napisał(a):
Pokrzywy na gnojówkę zalewasz wodą, tak żeby były utopione w jakimś pojemniku, nie istotne proporcje, istotne, żeby one się w tej wodzie no niestety zepsuły, nie będzie to ładnie pachnieć - potem trzeba pilnować proporcji, bo jest to silny środek i stosować tylko 1 część gnojówki na 10 części wody. Jeżeli na mszyce to spryskujesz okolice (może być w większym rozcieńczeniu), jak na nawóz to do ziemi :-)

www.zielonyogrodek.pl/gnojowka-i-wyciag-z-pokrzywy-przygotowanie-i-zastosowanie


Podobnie można zrobić z lodygami z czosnku, które zazwyczaj wyrzucamy. Tylko kto dziś hoduje czosnek w ogródku. Ja mam troszkę, przywiozłem sobie główkę od Mamy i wsadziłem jesienią ale jeszcze szkoda wyrywać. *STOP*

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

gosian

Post #8 Ocena: 0

2018-05-27 19:09:22 (6 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Ząbki czosnku rozgniecionego zalac woda i pryskac drzewko. Niestety nie pamietam proporcji. Poszukaj w necie. Metoda sprawdzona.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,