MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Rosliny Domowe

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 11 z 14 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 10 | 11 | 12 | 13 | 14 ] - Skocz do strony

Str 11 z 14

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2011-06-25 17:22:38 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kociefraszki

Post #2 Ocena: 0

2011-06-25 17:33:53 (13 lat temu)

kociefraszki

Posty: 4551

Kobieta

Z nami od: 24-03-2011

Skąd: Keadby

Chyba nie bardzo - spathiphyllum nie przepada za bezposrednim sloncem. Daj na polnocne, lub jesli na poludniowe to z boku przy oknie. Nie na parapet.

Utopilam fuksje. Jestem wielka. NIe dalam jej rady w kraju przez kilka lat, tu wystarczyly mi 3 miesiace. Ketmia tez sie nie czuje rewelacyjnie, ale chyba trafilam co jej nie gra.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

albert35

Post #3 Ocena: 0

2011-07-03 11:14:18 (13 lat temu)

albert35

Posty: 137

Mężczyzna

Z nami od: 27-10-2010

Skąd: ashton-under-lyne

ma ktos pomysl jak przygotowac ziemie dla bananowca? wyczytałem ze
"Stosować należy ziemię torfową o odczynie Ph 5-6, ziemię ciężką, gliniastą, piasek w stosunku 3:1:1" w zeszlym roku jak przesadzalem banana to cos tam pomieszalem na oko i chyba bylo w miare dobrze bo ładnie rośnie, na tyle ładnie ze muszę go przesadzic w cos sporo wiekszego i tu jest dylemat w co ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2011-11-03 23:19:08 (12 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Czy moze ktos widzial gdzies, albo wie jak bezpiecznie zrobic taka donice z palikiem zeby bluszcza posadzic?

Obrazek

Cos takiego, tylko, ze ja mam takie bluszcze, ktore juz mi sie w pokojach nie mieszcza, a dopiero na wiosne przesadzalam. One maja po 5 metrow odgalezienia, kilka z jednej donicy (za pare miesiecy, nie wyjde z pokoju, bo bedzie juz zupelna dzungla :-]).

Na obrazkach widze male doniczki, i nawet teraz znalazlam, gdzie mozna takie paliki kupic, ale jak to umocowac, zeby pod ciezarem galezi, nie fiknelo co chwile na bok?
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

elizaglasgow

Post #5 Ocena: 0

2011-11-03 23:24:03 (12 lat temu)

elizaglasgow

Posty: 973

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 05-09-2009

Skąd: glasgow

Usmiejesz sie...Rozebralam drapak dla kota dla takiego palika.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #6 Ocena: 0

2011-11-03 23:31:46 (12 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Znalazlam strone, gdzie mozna kupic 1.2m za 5 funtow, a 1.5 metra za 6 funtow. Jak przesadze je, poucinam, to bylyby ok, ale ja mam takie zdrowe, i z takimi zywymi odcieniami galezie po 5 metrow, ze szkoda mi ich ciac teraz. A na 1.5m nie utrzyma tego za nic.

Inna sprawa, ze chcialam prezent zrobic komus kto potrzebuje wlasnie stojace kwiaty pokojowe, ale ten palik na 1.5 metra to bylby jak miniaturka w ich wiktorianskich pokojach. Taki na 2.5 metra to juz byloby cos.

Jutro zadzwonie do tego sklepu, ktory znalazlam, moze zrobia wiekszy, wtedy moglabym te moje najwieksze w calosci przesadzic i opatulic wokolo takiego palika. To bylaby imponujaca sprawa.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Gabo72

Post #7 Ocena: 0

2011-11-03 23:55:24 (12 lat temu)

Gabo72

Posty: 203

Kobieta

Z nami od: 25-03-2011

Skąd: Hayes

użyj ceramicznej donicy.Wtedy najwyższy palik nie fiknie.
A cała tajemnica tego palika to rurka pcw opleciona sznurkiem.Więc można zrobić samemu.
Opcja druga to obłożyć suchym mchem i umocować sznurkiem.Ale nie widziałam tu w sprzadaży mchu :)
Ale to wersja jeśli nie będziesz mogła kupić właściwego rozmiaru.W Polsce były osiągalne.Ba całe stelaże były.Więc tu też coś znajdziesz :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #8 Ocena: 0

2011-11-03 23:59:50 (12 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Te co znalazlam sa oplecione kokosowym jakims sznurkiem, ktory dodatkowo przewodzi wilgoc z donicy, zeby pnacza sie w ten palik wplataly/wrastaly.

Chyba masz racje, ze musze uzyc ciezszej donicy, zeby podstawa byla stabilna, tylko mysle jak ten palik zabezpieczyc, zeby go nie przeginalo na boki.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Gabo72

Post #9 Ocena: 0

2011-11-04 00:30:14 (12 lat temu)

Gabo72

Posty: 203

Kobieta

Z nami od: 25-03-2011

Skąd: Hayes

dokładnie to kokosowy sznurek.Widziałam tu taki chyba w Ikea.
więc potrzebujesz pomocnika :)
Potem wsypujesz na dno ziemię,potem na środek wstawiasz palik (jak najgłębiej),potem dookoła korzenie rośliny i ziemia do pełna.Jeśli donica będzie duża i ciężka nic się nie przewróci.
Niejeden taki "kwiatuszek" sadziłam.
A jak nie jesteś pewna tej stabilności to użyj dwóch palików w jednej donicy.Np wyższy i niższy lekko po bokach i wtedy ciężar rośliny rozłoży się na dwie strony.A ciekawie wygląda.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2011-12-21 12:54:14 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 11 z 14 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 10 | 11 | 12 | 13 | 14 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,