MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 211 z 296 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 210 | 211 | 212 ... 294 | 295 | 296 ] - Skocz do strony

Str 211 z 296

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

andyopole

Post #1 Ocena: 0

2020-01-20 21:42:12 (4 lata temu)

andyopole

Posty: 12803

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2020-01-20 21:39:26, keramczak napisał(a):
Zrobiłem sobie taki mały kompostownik na odpady kuchenne i zastanawiam się czy zrobi się bez dodawania tego "kompost makera" z wilko czy nie?


Zrobi, niech sie tylko robaczki dowiedza ze jest cos do wciagniecia jednym a wypuszczenia drugim koncem to bedziesz mial taki kompost ze tylko chleb smarowac. *YAHOO*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2020-01-21 00:51:53 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Da sie bez dodatkow, ja miałam kompostownik i jakby nie padalce ktore się z pobliskiego lasku wprowadziły, to dalej miałabym.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

fugazi

Post #3 Ocena: 0

2020-03-14 22:47:28 (4 lata temu)

fugazi

Posty: 2001

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2016

Skąd: l



Odrobina słońca i od razu pobudka w ogrodzie. *DANCE*


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek






Rodzice przysłali nam w kopercie kilka pędów czarnego bzu z polskiej działeczki.

Operacja zaszczepienia czarnego bzu na drzewku białego bzu, przebiegła raczej pomyślnie. Pełna amatorszczyzna, plus instruktaż z YT.
Czy pacjent wytrzyma, czas pokaże. Póki co, posklejany taśmą, wygląda jak inwalida wojenny.
Jak się przyjmą, powstanie piękny, dwukolorowy krzak bzu z obfitymi kwiatami i zapachem nie z tej ziemi.

Obrazek


Obrazek




Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2020-03-22 11:53:51 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Idę trawę kosić chyba, bo piękna pogoda, i jak nas zupełnie w domach zamkną, to sawanna będzie w parę tygodni... żeby się tylko do kosiarki dokonała w szopce...

Ja spróbuje zaszczepić bez w lecie na wiśni, ciekawe czy się przyjmie. Jest też takie małe drzewko, jakaś samosiejka która staram się co roku wycinać i nie poddaje się, to na niej też zaszczepić spróbuję, jak już rośnie to może na coś się przyda.

PS dodam, że nawet w ogrodzie będę, odizolowana od ludzi, uroki ślepej uliczki i prowincji, a sąsiedzi na z obserwacji widzę siedzą w domach raczej. Muszą, bo się z wielkich miast turyści zjeżdżają...:-M]
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2020-03-22 14:11:58 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28852

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Fugazi, co to za iglak kwitnący na czerwono?
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #6 Ocena: 0

2020-03-22 15:04:12 (4 lata temu)

andyopole

Posty: 12803

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2020-03-22 11:53:51, Adacymru napisał(a):
Idę trawę kosić chyba, bo piękna pogoda, i jak nas zupełnie w domach zamkną, to sawanna będzie w parę tygodni... żeby się tylko do kosiarki dokonała w szopce...

Ja spróbuje zaszczepić bez w lecie na wiśni, ciekawe czy się przyjmie. Jest też takie małe drzewko, jakaś samosiejka która staram się co roku wycinać i nie poddaje się, to na niej też zaszczepić spróbuję, jak już rośnie to może na coś się przyda.

PS dodam, że nawet w ogrodzie będę, odizolowana od ludzi, uroki ślepej uliczki i prowincji, a sąsiedzi na z obserwacji widzę siedzą w domach raczej. Muszą, bo się z wielkich miast turyści zjeżdżają...:-M]


Ja kosze trawę od lutego, wczoraj też. Na dzis zaplanowalem zalozenie folii na stelaż, niech juz sie ziemia grzeje. Ale. Wczoraj była piękna pogoda a dziś są chmury. Mam nadzieję że deszcz, który zapowiadano na jutro mi nie przeszkodzi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

fugazi

Post #7 Ocena: 0

2020-03-22 17:48:56 (4 lata temu)

fugazi

Posty: 2001

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2016

Skąd: l

U nas trawokoszenie byo w tamtym tygodniu. Jesienią deszcze nas wyprzedziły i musiała zostać długa na zimę.

Dziś też dzień ogrodowy. Pracowaliśmy we troje: żonka, ja i Daisy. Ta ostatnia chyba miała najlepszą radochę.
W końcu udało się jej wyciągnąć swoich ludzi na trochę dłuższą zabawę.

Obrazek



Odpoczynek w nowym cieniu. Przecież jeszcze wczoraj nie rosła tu żadna choinka.

Obrazek





Cytat:

2020-03-22 14:11:58, Richmond napisał(a):
Fugazi, co to za iglak kwitnący na czerwono?


Net podpowiada, że to grevillea juniperina. Fajny krzak, pozostaje zielony cały rok. Kwiatki też ma chyba non stop. Nie czuję żeby jakoś specjalnie pachniał, ale latem przyciąga rzesze pszczół i trzmieli. Siedzą na nim i brzęczą do nocy. Nasz ma coś koło pięciu lat i urósł na 3 metry. Kupiony w Osterley Garden Centre.



Filmik na 202 stronie tego tematu.





[ Ostatnio edytowany przez: fugazi 22-03-2020 17:57 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #8 Ocena: 0

2020-03-22 21:07:15 (4 lata temu)

andyopole

Posty: 12803

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Z tym zachmurzenie rano to była zmyłka. Nie chciało mi się wylezc spod pierzyny. Nie było chmur jeno mgła, która zapowiada zazwyczaj piękną pogodę.

A więc, "postawiłem sobie szklarnieeee, szklarnieeeee aaalbo...."

Nie, nie, tylko jedną. Niech się ziemia nagrzewa.

ObrazekObrazek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Adacymru

Post #9 Ocena: 0

2020-03-22 21:17:06 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Trawę skosiłam, nie była zbyt wysoka, bo zwykle później pierwsze koszenia, zapomniałam że w ubiegłym roku kupiłam odżywkę do trawnika. Jutro rozsypie, jak nie będzie padało. Teraz jak nie ma jak wychodzić, to pogoda się piękna zrobiła. Mchu dużo jest, chyba na jesień posypie zakazem, jak się nie polepszy sytuacja.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #10 Ocena: 0

2020-03-22 21:24:57 (4 lata temu)

andyopole

Posty: 12803

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2020-03-22 21:17:06, Adacymru napisał(a):
Trawę skosiłam, nie była zbyt wysoka, bo zwykle później pierwsze koszenia, zapomniałam że w ubiegłym roku kupiłam odżywkę do trawnika. Jutro rozsypie, jak nie będzie padało. Teraz jak nie ma jak wychodzić, to pogoda się piękna zrobiła. Mchu dużo jest, chyba na jesień posypie zakazem, jak się nie polepszy sytuacja.


Posyp teraz, mech zniknie. Do jesieni za bardzo się rozpleni i zniszczy trawę. A nawóz sieje się właśnie przed deszczem żeby się ładnie rozpuścił i wsiąkł w glebę.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 211 z 296 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 210 | 211 | 212 ... 294 | 295 | 296 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,