MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wykończenie schodów - najpierw rozpoznanie

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Dawidpappa

Post #1 Ocena: 0

2020-04-12 19:05:00 (4 lata temu)

Dawidpappa

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 12-04-2020

Skąd: Plymouth

Dziękuję za odpowiedzi. Te nakładki fajna opcja tylko wydaje mi się że strasznie droga? To mnie wyjdzie ok 500-600 funtów lekko z tego co widzę, A myślę, że za tyle to dostane już jakieś deski, ale może i się mylę. Dziękuję jeszcze raz tak czy inaczej :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #2 Ocena: 0

2020-04-12 20:22:37 (4 lata temu)

andyopole

Posty: 12798

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2020-04-12 19:05:00, Dawidpappa napisał(a):
Dziękuję za odpowiedzi. Te nakładki fajna opcja tylko wydaje mi się że strasznie droga? To mnie wyjdzie ok 500-600 funtów lekko z tego co widzę, A myślę, że za tyle to dostane już jakieś deski, ale może i się mylę. Dziękuję jeszcze raz tak czy inaczej :)


500-600£ to drogo? Nie pamietam cen w UK, niewykluczone że porządne drewno, nadające się na schody może być jeszcze droższe. Poza tym, trzeba je jeszcze poddać obróbce a nie wyglądasz mi na takiego co ma w domu coś wiecej niż młotek i śrubokręt. Poza tym drewno też trzeba pomalować a szkoda robić to za pomocą olejnej farby w kolorze jasny orzech.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Post #3 Ocena: 0

2020-04-12 21:42:30 (4 lata temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dawidpappa

Post #4 Ocena: 0

2020-04-12 22:03:16 (4 lata temu)

Dawidpappa

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 12-04-2020

Skąd: Plymouth

Nie rozumiem dlaczego przekonanie ze mam dwie lewe ręce ;) myśle ze spokojnie poradziłbym sobie z docinaniem na pile stołowej albo ukosnicy. Nie mam po prostu żadnego doświadczenia ze schodami i nie wiedziałem z czym mam do czynienia. Szczerze powiedziawszy bardzo podoba mi sie opcja powyżej Czyli deska z której robię stopnie. Mam ważne pytanie. Bardziej pochylam sie ku opcji drewniane stopnie oraz podstopnie pomalowane na biało, czy w takim wypadku one tez musza, czy raczej powinny buc z drewna? Czy moge użyć czegoś drewnopodobnego?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #5 Ocena: 0

2020-04-12 22:35:29 (4 lata temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Ja proponuję ci kupić używane deski scaffoldingowe. Można kupić 4,80 metrową za ok £10. Możesz z tego zroboć całe schody lub tylko stopnie (wtedy wystarczą ci 3 deski), a czoła np z paneli podłogowych lub z płyty. Jest to tania inwestycja ale pracochłonna. Troszkę jest szlifowania. Deski scaffoldingowe muszą być co najmniej 22cm szerokości. Jak szersze to nie trzeba ścinać nosków starych stopni. Przycięte, wyszlifowane, polakierowane (użyć twardego, najlepiej matowego lakieru do podłóg) deski scaffoldingowe położyć na stare stopnie.
Należy pamiętać, że deski scaffoldingowe są z drewna sosnowego czyli miękkiego ale dobrze wykonane schody
na pewno dobrych kilka lat ci posłużą.

[ Ostatnio edytowany przez: andypolo 12-04-2020 22:37 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dawidpappa

Post #6 Ocena: 0

2020-04-12 22:47:11 (4 lata temu)

Dawidpappa

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 12-04-2020

Skąd: Plymouth

A dlaczego musze wtedy położyć je na starych stopniach? Raczej wolałbym te płyty zastąpić nowymi stopniami ze względu na to ze na piętrze zrobiłby mi się spory próg. Czy to dlatego że to jest miękkie drewno?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #7 Ocena: 0

2020-04-12 23:00:33 (4 lata temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Nie musisz kłaść na starych stopniach. Możesz zdemontować stare jeśli nie będzie żadnych problemów. Sam musisz sprawdzić jak jest u ciebie. Fajnie też te deski scaffoldingowe prezentują się jako parapety wewnętrzne.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,