MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wentylacja w kuchni czy macie i jaką

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 11

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

mela1984

Post #1 Ocena: 0

2020-02-25 13:32:22 (4 lata temu)

mela1984

Posty: 211

Kobieta

Z nami od: 21-08-2013

Skąd: uk

Witam,planuję remont kuchni której okno i drzwi wychodzą na konserwatory, a konserwatory przerobić na jadalnię.Kuchnia nie posiada żadnej wentylacji,tylko otwieranie okna.Czy macie w swoich domach jakieś kratki wentylacyjne?
przy okazji gdzie kupić meble do kuchni, w miarę tanio,fotki mile widziane:D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #2 Ocena: 0

2020-02-25 14:12:34 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Kratki są mad oknami w domu, w szklarni u mnie nie ma.
Meble na wymiar zamawiałam w Polsce.
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #3 Ocena: 0

2020-02-25 14:35:35 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

to mialaby byc jadalnia caloroczna ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2020-02-25 18:00:14 (4 lata temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Odprowadzenie z pochlaniacza/okapu otworem na zewnatrz na scianie szczytowej?
Skoro remont, to moze da sie poustawiac urzadzenia tak, by kuchenka stala przy scianie zewnetrznej (zakladam, ze przynajmniej jedna taka jest na cala kuchnie)?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mela1984

Post #5 Ocena: 0

2020-02-25 22:58:27 (4 lata temu)

mela1984

Posty: 211

Kobieta

Z nami od: 21-08-2013

Skąd: uk

Jadalnia miałaby być całoroczna.Klopot polega na tym że kuchenka nie może stać na ścianie zewnętrznej,od wejścia na prosto jest okno i drzwi do konserwatory.po lewej stronie kuchenka przy ścianie przylegające do salonu.Po prawej ściana dzielące od sąsiadów.W kuchni nie ma żadnej wentylacji,trzeba otwierać okno do tego pomieszczenia zwanego szumnie konserwatory 😀latem nie ma problemu.Zimą para tam spływa po ścianach i oknie i w sumie nieprzydatne pomieszczenie bo zimno,okna pojedyncze,scianki cienkie i dach z plastiku.Chcialabym dać okna podwójne,dach solidniejszy z oknem dachowym,oraz jakąś podłogę.teraz
jest beton przykryty linoleum.
Nie wiem na ile mogę sobie pozwolić bez zezwoleń.Sąsiad anglik,były pracownik concilu twierdzi że nie potrzebuję na takie rozmiary pozwolenia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #6 Ocena: 0

2020-02-25 23:19:30 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Planujesz to ogrzewać? Jeżeli jest mocno przeszklone to może być ciężko gdyby to miało być całoroczne to najlepiej byłoby się pozbyć okna w kuchni i drzwi od salonu

Jeżeli masz sąsiada od strony kuchenki i nie można pociągnąć wentylacji w tą stronę to może okap z filtrami który nie potrzebuje odprowadzania powietrza
Sa takie chyba : P

Słabo to widzę trochę z tym grzaniem :)
Tak z czystej ciekawości to latem przez te konserwatory nie ma czasami sauny w salonie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mela1984

Post #7 Ocena: 0

2020-02-26 14:24:56 (4 lata temu)

mela1984

Posty: 211

Kobieta

Z nami od: 21-08-2013

Skąd: uk

Cytat:

2020-02-25 23:19:30, cris82 napisał(a):
Planujesz to ogrzewać? Jeżeli jest mocno przeszklone to może być ciężko gdyby to miało być całoroczne to najlepiej byłoby się pozbyć okna w kuchni i drzwi od salonu

Jeżeli masz sąsiada od strony kuchenki i nie można pociągnąć wentylacji w tą stronę to może okap z filtrami który nie potrzebuje odprowadzania powietrza
Sa takie chyba : P

Słabo to widzę trochę z tym grzaniem :)
Tak z czystej ciekawości to latem przez te konserwatory nie ma czasami sauny w salonie?


Planuję zamontować kaloryfer,nie przylega to do salonu tylko do kuchni,więc w salonie jest chłód :D to wygląda tak: Dom szeregowy,z tyłu od kuchni na podwórku było pomieszczenie gospodarcze na przeciw drzwi od kuchni,byli właściciele połączyli to z z kuchnią, jedna sciana to duże rozsuwane okno,położyli plastikowy falowany dach i regipsy do muru sąsiada *ROFL*no i to się szumnie nazywa konserwatory,tylko w zimie służy za graciarnię,bo tam jak w lodówce,a latem ukrop dopóki słonce nie przejdzie za dom :D
Bardzo by mi to pasowało na jadalnię,bo przylega do kuchni i wyjście na podwórko jest,pomieszczenie jakieś 3,5 na 4

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #8 Ocena: 0

2020-02-26 14:35:10 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

wkej fotkr napisz do fugazi-ego on sie zna na takich przebudowach jak malo kto tutaj na pewno cos ci doradzi

sam grzejnik a nawet dwa moze byc niewystarczajacy zeby to ogrzwac bez narazenia sie na wysokie rachunki...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #9 Ocena: +2

2020-02-26 14:54:07 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-02-25 23:19:30, cris82 napisał(a):

Tak z czystej ciekawości to latem przez te konserwatory nie ma czasami sauny w salonie?


Ja mam szklarnię dobudowaną do salonu - strona ogrodu południowa - cały dzień słońce.
W salonie nie ma sauny w lecie - jest sauna w szklarni, w salonie są zasłony lekkie i dają cień, szklarnia ma otwarte przeważnie okna i drzwi dla kota i jest wtedy przyjemnie. Za to w zimie jak jest słońce to po otwarciu drzwi między szklarnią a salonem pozyskuje się ciepło na cały dom :-) Jak nie ma słońca w zimie, drzwi zamknięte wystarczą a dochodzi super ochrona przed wiatrem :-)

Obrazek
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sqlserver

Post #10 Ocena: 0

2020-02-26 15:23:57 (4 lata temu)

sqlserver

Posty: 4355

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 07-01-2019

Skąd: yorkshire

jeżeli to nie ściana szczytowa to najłatwiej przebić się przez sufit.
jeżeli nie masz pietra w tym miejscu to zainstaluj taki odpowietrzacz dachowy a jak masz piętro to pod podłoga puść rurę do najbliższej szczytowej ściany.
brzmi strasznie ale to 30 minut pracy, przewiercenie się przez sufit i/lub ścianę nie będzie problemem a unikniesz zabudowywania rury

jeżeli w zimie tam jest jak w lodowce to musisz się liczyć z tym ze będziesz grzała ogródek a to more cie zaboleć przy płaceniu za gaz

[ Ostatnio edytowany przez: sqlserver 26-02-2020 15:28 ]

moje wpisy to artystyczny performance, dyskutując wyrażasz zgodę na udział w happeningu, który po przez użycie nadużycia ma skłonić do myślenia artysta nie ponosi odpowiedzialności za nadinterpretacje głoszonych tez

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,