MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Okna z Polski a certyfikat FENSA

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 21

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Grzegrzolka

Post #1 Ocena: 0

2018-01-20 16:47:44 (6 lat temu)

Grzegrzolka

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 20-01-2018

Skąd: UK

Witam.

Mam oto taki problem.

3 Lata temu rozpocząłem wymianę stolarki otworowej w moim domu.
Okna i drzwi wejściowe zakupione u autoryzowanego dealera w Polsce (Vetrex V90+ , Stolpaw FAV 34)
Przetransportowane na własny koszt do UK i zamontowane samemu z dbałością o szczegóły.

Cała dokumentacja zebrana tj. dowody zakupu , faktury , specyfikacja zamówienia , naklejki poducenta umieszczone na szybach i framugach okiennych zostały odklejone i zachowane .
Aby na przyszłość było łatwiej udowodnić wysoką jakość produktu , pochodzenie i zgodność z normami europejskimi.

A teraz aby uniknąć problemów z odsprzedażą domu lub nie mieć bólu głowy w sytuacji gdy robi się remortgage ( też prawnicy z banku mogą zaoytać o stosowny certyfikat) jak taki certfikat załatwić?

Według Building Regulations potrzebować będę jeden z poniższych certyfikatów :

-BM Trada Certification Limited

-the British Standards Institution

-CERTASS Limited(naklejki na oknach posaidają znak towarowy CE)

-Network VEKA Limited

Tylko jak teraz to zrobić ? :)


Przed zakupem rozeznałem się z czym mogę mieć problem już tutaj w UK i zdbałem aby były one zgodne z poniższymi:
- odpowiedni współczynik przenikalności cieplnej
- wyjście ewakuacyjne na wypadek pożaru
- bezpieczna szyba lub oklejona filią antywłamaniową tzw.szyba P4 itp.

Niby ja nie widzę aby ktokolwiem mógł mi się przyczepić ,że coś jest zrobione wbrew ponującym tu normą, ( no poza brakiem certyfikatu ) który teraz chce załatwić .

Kolega podpowiada aby , spróbować zadzwonić do jakiejś polskiej firmu od okien w UK ze stosownymi uprawnieniami do wydawania certyfikatów i poprosić (oczywiście odpłatnie) o sprawdzenie porawności montażu , dokumentacji i wystawienie certyfikatu .

Albo znaleść jakiegoś inspektora budowlanego , który takiej kontroli mógłby dokonać .

Co Wy na to ?

Tylu Polaków jes w UK ,że jak sądzę nie tylko ja o tym teraz myślę.

Macie jakiś pomyśł jak to ugryźć ? Jak "wyprostować" papiery :)

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #2 Ocena: 0

2018-01-20 17:36:18 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

certyfikat na okna po co to komu myslisz ze przy zakupie chaty ktos w ogole na to spojrzy? raczej beda patrzec zeby szpar w ramach nie bylo a nue jakis bezsensowny certyfikat
ktory ja osobiscie posiadam a uwazam ze sie nadaje wiadomo gdzie bo jaka byla szczelnosc okien to tez lepiej zostawic bez komentarza : )

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 20-01-2018 17:37 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #3 Ocena: 0

2018-01-20 17:53:57 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Prawnicy wnikali przy zakupie, my tez rzucilismy okiem na papiery zmian w domu.
Pozostaje podzwonic po firmach i u nich bezposrednio sie dowiadywac.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #4 Ocena: 0

2018-01-20 17:57:19 (6 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-01-20 17:36:18, cris82 napisał(a):
certyfikat na okna po co to komu myslisz ze przy zakupie chaty ktos w ogole na to spojrzy? raczej beda patrzec zeby szpar w ramach nie bylo a nue jakis bezsensowny certyfikat


Spojrzy spojrzy. Jak kupowaliśmy mieszkanie to sprzedający musiał zdobyć cert bo tez nie miał. Nie wiem czy takie sa procedury, ale prawnicy doszli do porozumienia, ze obie strony pokryją koszty uzyskania cert FENSA. Nie robiliśmy o to problemu, bo wyszło po £150 czy jakos tak.

Nie wiem jak sie o ten FENSA ubiegać, ale w procesie sprzedaży samo wyjdzie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Grzegrzolka

Post #5 Ocena: 0

2018-01-20 18:37:18 (6 lat temu)

Grzegrzolka

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 20-01-2018

Skąd: UK

O certyfikat z pewnością może zapytać prawnik banku jeżeli będzieś wnioskować o kredyt hipoteczny lub prawnik osoby kupującej . Raczej nikłe szanse ,że będzie to ważne dla samego kupującego , no chyba że jest bardzo zorientowany w takich sprawach.
Pytam na zaś . bo teraz mam czas to załatwić raz na zawsze .
Ktoś z Was musiał przez podobną procedurę przejść ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #6 Ocena: 0

2018-01-20 19:10:52 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

jak jest zorientowany to tym bardziej nie bedzie go to interesowac : )okna ktore wstawiane mielismy w pl 20 lat temu sa dzisiaj jak nowki
a w anglii jak chodze po roznych znajomych to az mi szczeka opada ze mozna produkowac takie buble i jeszcze brac za to pieniadze
: )

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 20-01-2018 19:56 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

littleflower

Post #7 Ocena: 0

2020-01-01 19:58:55 (4 lata temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

hejka

czy ktos zamawial okna z tutaj od polskiego przedstawiciela i mial te certyficaty ?

Jaki jest mniej wiecej koszt montazu okna np 4 czesciowe ( jedno duze okno po srodku z malutkim na gorze uchylanym i dwoam po bokach otwieranych)

czeka mnie wymiana wszystkich okien w domu i zastanawiam sie nad firma a takze ma jaka sume musze sie przygotowac

Musze takze wymienic drzwi wejsciowe i w srodku - gdyby ktos ostatnio robil i placil za mozntaz to chetnie bym sie tez dowiedziala jaki koszt

z gory dziekuje
"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

daavid

Post #8 Ocena: 0

2020-01-03 17:24:59 (4 lata temu)

daavid

Posty: 5711

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Nikt Ci sumy nie poda bez wymiarów. Polecam zadzwonić do firmy która się tym zajmuje. Osobiście polecam okna drewniane bo to zupelnie inna klasa. No chyba, że liczysz się z tym, że niedługo odsprzedaż komuś dom. W UK raczej okna drewniane nikogo nie ruszają....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #9 Ocena: 0

2020-01-03 18:46:36 (4 lata temu)

andyopole

Posty: 12803

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2020-01-01 19:58:55, littleflower napisał(a):
hejka

czy ktos zamawial okna z tutaj od polskiego przedstawiciela i mial te certyficaty ?

Jaki jest mniej wiecej koszt montazu okna np 4 czesciowe ( jedno duze okno po srodku z malutkim na gorze uchylanym i dwoam po bokach otwieranych)

czeka mnie wymiana wszystkich okien w domu i zastanawiam sie nad firma a takze ma jaka sume musze sie przygotowac

Musze takze wymienic drzwi wejsciowe i w srodku - gdyby ktos ostatnio robil i placil za mozntaz to chetnie bym sie tez dowiedziala jaki koszt

z gory dziekuje


Moge Ci podrzucić adres do polskiej firmy, która u mnie montowana okna jesienią. Podadzą Ci ceny okien. Każda klamka, każde rozwiązanie konstrukcyjne okna kosztuje inaczej. Nikt Ci tutaj ceny nie określi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

daavid

Post #10 Ocena: 0

2020-01-04 13:00:17 (4 lata temu)

daavid

Posty: 5711

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Tak ad vocem tych certyfikatów. Jeśli ktoś myśli, że oznaczają jakiś standard to jest w błędzie. Znaczy to tylko tyle, że firma wywaliła trochę pieniędxy, często niemało i zapłaciła innej firmie, która miała możliwość wystawić taki certyfikat. Może to być istotne dla urzędu, ale niekoniecznie. Długo siedziałem w tej branży i wiem, że to ściema za duże pieniądze.
Osobiście sprawdziłbym opinie o oknach na rynku plus rzetelność firmy montującej.
Zorientowałbym się też czy nie lepiej sprowadzić okna na własną rękę.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,