MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Richmond

Post #1 Ocena: 0

2017-12-08 18:21:45 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jak ktos przebywa poza domem w ciagu dnia i wraca wieczorem, to storage heaters sa kiepskim rozwiazaniem. Ale chyba nie ma co dyskutowac co jest lepsze w tym przypadku, bo to wynajmowany lokal i szane na zmiany sa minimalne albo zadne.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #2 Ocena: 0

2017-12-08 20:12:43 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Gaz jest tańszy ale potrzebujesz go więcej żeby ogrzać mieszkanie. Przy ogrzewaniu na prąd storage heaters nagrzewają się w nocy na tańszej taryfie a oddają ciepło w dzień.


Nie, nie potrzebujesz więcej gazu. Sprawność kotłów kondensacyjnych to ok. 90% czyli spalona wartość kaloryczna gazu o energii 1 kWh oznacza 0.9kWh w grzejnikach. U mojego dostawcy 1 kWh prądu to 13.589p a równoważna ilośc gazu to 2.745p. Tutaj nie trzeba nawet magistra aby zauważyć co jest tańsze.
Po co mi piece akumulacyjne grzejące w dzień jak wtedy wszyscy są poza domem. Za to kiedy trzeba ciepła wieczorm to go nie ma bo piece jeszcze nie włączyły się na 2-giej taryfie. Do tego jak włączysz piec akumulacyjny to minie sporo czasu zanim będzie ciepły bo najpierw muszą się nagrzać cegły szamotowe które robią owe 'storage'. Ogrzewanie elektryczne w UK było dobre 20 lat temu gdy energia była bardzo tania. To także tanie rozwiązanie dla kiepskich miszkań na wynajm. Większość kosztów jest przerzucona na lokatora.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kubusandpuchate

Post #3 Ocena: 0

2017-12-08 20:24:53 (6 lat temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

Za £30 gazu na miesiąc to ja ogrzewam 4 bedrom teraced house, a nie mieszkanie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

admiralbibol

Post #4 Ocena: 0

2017-12-09 01:07:32 (6 lat temu)

admiralbibol

Posty: 2209

Mężczyzna

Z nami od: 29-03-2015

Skąd: Warszawa

A to co zostaje z tych 3 dyszek inwestujesz, po 3 miesiacach masz juz pewnie ze 2 stowki.

Kazdy grzejnik na prad ma dokladnie te sama sprawnosc - 100 % wiec ile pradu wezmie tyle ciepla odda, czy to bedzie farelka za 10 funtow czy piec za 3 stowki, tutaj chciejstwo nie daje immunitetu na prawa fizyki :)
Kazdy donosik na moj avatar daje hemoroida lewakowi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tonieinna

Post #5 Ocena: 0

2017-12-09 15:57:31 (6 lat temu)

tonieinna

Posty: 40

Kobieta

Z nami od: 29-10-2009

Skąd: Londyn

Cytat:

2017-12-08 20:12:43, AgentOrange napisał(a):
Cytat:

Gaz jest tańszy ale potrzebujesz go więcej żeby ogrzać mieszkanie. Przy ogrzewaniu na prąd storage heaters nagrzewają się w nocy na tańszej taryfie a oddają ciepło w dzień.


Nie, nie potrzebujesz więcej gazu. Sprawność kotłów kondensacyjnych to ok. 90% czyli spalona wartość kaloryczna gazu o energii 1 kWh oznacza 0.9kWh w grzejnikach. U mojego dostawcy 1 kWh prądu to 13.589p a równoważna ilośc gazu to 2.745p. Tutaj nie trzeba nawet magistra aby zauważyć co jest tańsze.
Po co mi piece akumulacyjne grzejące w dzień jak wtedy wszyscy są poza domem. Za to kiedy trzeba ciepła wieczorm to go nie ma bo piece jeszcze nie włączyły się na 2-giej taryfie. Do tego jak włączysz piec akumulacyjny to minie sporo czasu zanim będzie ciepły bo najpierw muszą się nagrzać cegły szamotowe które robią owe 'storage'. Ogrzewanie elektryczne w UK było dobre 20 lat temu gdy energia była bardzo tania. To także tanie rozwiązanie dla kiepskich miszkań na wynajm. Większość kosztów jest przerzucona na lokatora.



Widać ze nie masz pojęcia o czym mówisz. Najpierw poczytaj jak to działa a później się wypowiadaj.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

hants

Post #6 Ocena: 0

2017-12-09 16:12:01 (6 lat temu)

hants

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Solent

A skąd ta agresja? Kolega bardzo dobrze porównał koszty. Gaz jest tańszy i mniej upierdliwy w codziennej eksploatacji, a oszczędności przeznacza się na ...zakup nowego bojlera co 10 lat. Storage heaters to wg mnie jakaś kompletna porażka z bezsensownie dużą bezwładnością cieplną.
Chcieć to znaczy móc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

tonieinna

Post #7 Ocena: 0

2017-12-09 16:17:45 (6 lat temu)

tonieinna

Posty: 40

Kobieta

Z nami od: 29-10-2009

Skąd: Londyn

Cytat:

2017-12-09 16:12:01, hants napisał(a):
A skąd ta agresja? Kolega bardzo dobrze porównał koszty. Gaz jest tańszy i mniej upierdliwy w codziennej eksploatacji, a oszczędności przeznacza się na ...zakup nowego bojlera co 10 lat. Storage heaters to wg mnie jakaś kompletna porażka z bezsensownie dużą bezwładnością cieplną.


Nie ma agresji. Odesłałam kolegę najpierw do lektury nim zacznie się wypowiadać nie znając tematu :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,