MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Czyszczenie wykładziny dywanowej - jaką maszyną i czym?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 28

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Heloiza

Post #1 Ocena: 0

2017-09-20 11:55:33 (7 lat temu)

Heloiza

Posty: 91

Kobieta

Z nami od: 14-05-2015

Skąd: MK

Mam w domu (który wynajmuję) nieszczęsny carpet. Carpet jest obecnie w kolorze jasny krem, mozliwe, że kiedyś był biały. Carpat ma ze 6 lat może trochę więcej, przed nami w domu mieszkali ludzie z dwoma kotami i dzieckiem lat 2.
Carpet jest w stanie co najmniej złym, mimo regularnego odkurzania i czyszczenia domowymi środkami. Problem jest taki, że ma on dłuższe włosie ok 2 cm i jest bardzo gęsty. W wielu miejscach sfilcowany. Na silę porozdzielałam te włókna i co tam zobaczyłam to się nie mieści w głowie, tyle czarnego i innego brudu, osadu, posklejanych włókien, czymś nie wiem czym. Landlord mówił nam, że czyścił go 5 razy i jego zdaniem jest czysty. ;<
Carpet ten mam we wszystkich miejscach domu z wyjątkiem łazienki i kuchni. Przedpokój też jest ucarpetowany i tam chyba wygląda najgorzej mimo, że kupiliśmy specjalne podkłady (takie przezroczyste).
Czy jest jakiś sposób na wyczyszczenie gruntowne takiej wykładziny?
Jeśli byśmy chcieli zmienić wykładzinę na panele to my ponosimy koszty, czy landlord czy może jakoś inaczej się to dzieli?

[ Ostatnio edytowany przez: Heloiza 20-09-2017 11:55 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #2 Ocena: 0

2017-09-20 13:05:08 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Jeśli byśmy chcieli zmienić wykładzinę na panele to my ponosimy koszty, czy landlord czy może jakoś inaczej się to dzieli?


Wszystko zalezy jak sie umowicie - ale watpie aby landlord placic za wymiane jak wszysto jest 'ok' :)
W wielu miejscach (bloki mieszkan) regulamin zabarania czego innego niz wykladzina (tlumienie dzwiekow).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Heloiza

Post #3 Ocena: 0

2017-09-20 13:15:11 (7 lat temu)

Heloiza

Posty: 91

Kobieta

Z nami od: 14-05-2015

Skąd: MK

Nie, nie, to jest domek nie blok. No tak, jego zdaniem jest ok, sam mówił, że dziecko wymiotowało wiele razy na ten carpet i dalo sie doczyscic. Oczywiscie jego zdaniem.

Ilosc plam, przebarwień, sfilcowania i czarnej obwódki przy ścianach raczej wskazuje na NIE ok;)))) Ale to nasze zdanie.

Moskitiery w oknach też montowaliśmy sami bo mamy w swoim domu w Polsce i jest to super rozwiązanie. Czyli moskitiery zostaną w tym domu jako dodatkowy element poprawiający jakość, za który płacimy my.

Landlord w swoim nowym domu ma podłogi drewniane. Jak sam powiedział, lepiej się sprawdzają ;) No cóż....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #4 Ocena: 0

2017-09-20 13:27:32 (7 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Doctor Rug już był? czy tylko jakieś takie domowe sposoby czyszczenia?
Bo jak ta wykładzin już była czyszczona profesjonalnie i nic to nie dało, to faktycznie już nic jej nie pomoże. A jak nie była czyszczona profesjonalnie, to chyb lepiej zainwestować w wynajęcie odkurzacza, albo ekipy zanim wymiana paneli w czyimś domu na swój koszt.
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Heloiza

Post #5 Ocena: 0

2017-09-20 13:36:00 (7 lat temu)

Heloiza

Posty: 91

Kobieta

Z nami od: 14-05-2015

Skąd: MK

Nie mam pojęcia czym on czyścił wykładzinę. Mówił, że ma jakąś maszynę do czyszczenia i jej używał, ale co to było to nie wiem.
Możliwe, że jakąś tanią, domową maszynkę ma i niestety nic to nie daje a jeszcze taki dywan gruby, wysoki i gęsty to już w ogóle problem.
Najbardziej zależy mi na przedpokoju, bo tak to pd razu wchodzi się z dworu na jasny carpet (co to w ogóle za pomysł ktoś miał, żeby tam dawać carpet??) Oraz na dużym pokoju.
Sypialnie też bym porobiła ale tyle pieniędzy inwestować w nie swoje ;<
Nie ma jakiegoś prawa, które by regulowało co jaki czas landlord powinien robić remonty? Bo tak to wychodzi, że któryś tam z kolei wynajmujący zrobi to na swój koszt bo już nie wytrzyma tego syfu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #6 Ocena: 0

2017-09-20 13:38:36 (7 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Prawo jest takie, że jak wam warunki nie odpowiadają, to szukacie innego lokum ;-) Skoro dla niego jest OK, to jest OK i tego nie zmienisz.

Co do maszyn czyszczących, żaden typowy odkurzacz piorący nie zrobi takiej roboty jak profesjonalny Rug Doctor - dostępne są w każdym supermarkecie na wynajem.
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2017-09-20 13:44:00 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28844

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Kup tani dywanik albo koncowke wykladziny i przytnij jak Ci pasuje. To kosztuje grosze.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Heloiza

Post #8 Ocena: 0

2017-09-20 13:46:40 (7 lat temu)

Heloiza

Posty: 91

Kobieta

Z nami od: 14-05-2015

Skąd: MK

No to trudno się mówi, ale znaleźć mieszkanie z podłogami drewnianymi lub panelami to ciężka sprawa w tym kraju.
Wiem, że zawsze można stwierdzić, że coś nie pasuje to się wyprowadź, ale nie o to mi chodziło. Pytałam czy są jakieś regulacje odgórne, jeśli nie ma takowych no to ok, przyjmuję do wiadomości.
Rug Doctora poszukam, może on coś pomoże na taki grubaśny dywan;))

Richmond, już tak zrobiłam, kupiłam vinyl do przedpokoju ale leży to na carpecie i trochę pływa;) A przedpokój ma dziwaczny kształt i ciężko dociąć, trochę to wygląda no nie wiem... jakoś tak słabo.

[ Ostatnio edytowany przez: Heloiza 20-09-2017 13:49 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #9 Ocena: 0

2017-09-20 14:15:34 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Chyba w Morrisons ale tez innych jest opcja wypozyczenia na weekend i mozesz ile chcesz razy czyscic. Pierwszy napewno bloto samo bedzie wyciagal. Moze kilka razy trzeba albo zamow firme. Jak jest kremowy a wymieniany 6 lat wczesniej to nie sadze zeby kiedys byl bialy.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Heloiza

Post #10 Ocena: 0

2017-09-20 14:22:42 (7 lat temu)

Heloiza

Posty: 91

Kobieta

Z nami od: 14-05-2015

Skąd: MK

To jest taki jasny, bardzo jasny krem. Landlord mówił o nim 'biały' no ale dla faceta to faktycznie może być biały;)) Ja bym chciała uzyskać bielszy odcień bieli;)) (tak swoją drogą świetny utwór Procol Harum)

Gdybym wiedziała, że zostanę w tym domu jeszcze kilka lat to bym zainwestowała w panele a tak to nie wiem ile tu będę mieszkać. Pól roku, rok, może dwa lata albo pięć. Diabli wiedzą.

Dzięki za porady:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,