MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Lampy wiszace zakup w PL - czy jest sens?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Postów: 58

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

AleksDHL

Post #1 Ocena: 0

2017-09-03 17:10:27 (7 lat temu)

AleksDHL

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 05-08-2014

Skąd: Nottingham

Witam,

Robie remont w domu i bedac w Polsce znalazlam unikatowy zyrandol ale z tego co wyczytalam na forach w UK sa 3 kable w kostce, czy zatem przekresla to mozlieosc podlaczenia lampy kupionej w PL?

Z gory dziekuje za odpowiedz

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2017-09-03 17:11:14 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Mozesz podlaczyc lampe z PL w UK, mam kilka. Jeden angielski "elektryk" odmowil bez instrukcji, drugi obejrzal zdjecie z poprzedniego podlaczenia i nie mial problemu. Polski elektryk nie mial zadnego problemu.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2017-09-03 17:12:30 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Jezeli zyrandol jest tak unikatowy ze warto go sprowadzic to jaki problem nawet i dostosowac go do standardow UK jesli bylaby taka potrzeba?
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2017-09-03 17:20:46 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2017-09-03 17:37:36 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Mnie tez ubawil tekst elektryka i rece mi opadly jak to uslyszalam.

Ja mam zyrandole z Polski, bo zwyczajnie zostaly mi z poprzednich mieszkan.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AleksDHL

Post #6 Ocena: 0

2017-09-03 20:07:03 (7 lat temu)

AleksDHL

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 05-08-2014

Skąd: Nottingham

Dziekuje bardzo za odpowiedzi, bardzo mi pomodliscie!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Post #7 Ocena: 0

2017-09-03 23:46:06 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2017-09-03 17:20:46, ludzik50 napisał(a):
Ja na szczęście wszystkie gniazdka, kontakty, żyrandole czy inne pierdoły podłączam sam bo to dziecinnie proste


Ludzik50 a tu mam takie pytanie zagadke, co moze byc przyczyna niewlasciwego mocowania lamp

Common Mistakes When Fitting Light Fittings

The most common mistake made by people wishing to change their light fittings, eg bulbs for spotlights etc, is that they take down the existing light and ceiling rose without marking or taking note of where all the cables went.

Then comes the mistake, they join all the reds together, then all the blacks, earths are connected, switch turned on and "PING" the fuse blows or the trip-switch flicks off. Why?

:)

-----
Ale mi sie nie chce wylaczyc laptopu na dzisiaj, uzaleznilam sie...
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasanovva

Post #8 Ocena: 0

2018-01-30 11:59:04 (6 lat temu)

kasanovva

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 30-01-2018

Skąd: Tonbridge

Kupiłem żyrandol i mam mały problem.

Generalnie jest on z możliwością podłączenia na 2 włączniki czyli świecą powiedzmy 3, albo 5 żarówek. Pytanie czy jest jakaś możliwość jego zamontowania jeśli są tam tylko 3 kable? Zakładam, że jak poprzednik mówił, 2 to faza i zero + uziemienie, tak? Rozumiem, że się nie da nic z tym zrobić i muszę jakoś podłączyć by świeciły wszystkie żarówki na raz?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #9 Ocena: 0

2018-01-30 15:01:04 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Pod sufitem :Żółto-zielony to masa czyli uziemienie.
Czerwony to faza
Czarny to zerowy
Po stronie lampy ( szkoda że niema fotki)
Żółto zielony to masa czyli uziemienie
Niebieski to zerowy
Prawdopodobnie masz dwa fazowe oznaczane jako L1 oraz L2 z kolorami , jeden czarny a drugi brązowy.
czasem w żyrandolu z dwoma liniami jedna linia jest oznaczona jako :L: a druga linia jako :L1"
jak masz takie oznakowanie jak wyżej
tp należy podłączyć: 1. masa do masy
2.zero do zera
3. fazę z sufitu(czerwony)należy podłączyć z obydwoma liniami z żyrandola a jak jest to lampa jedno-liniowa to tylko jedna linię.
W przypadku gdy pod sufitem mamy więcej przewodów to należy się upewnić który z nich ma służyć jako zasilający (fazowy)
Bardzo zwracać uwagę na oznaczenia kolorami przewodów bo zazwyczaj w polskich lampach czarny to fazowy a w angielskich to jest zerowy.

Ps Nie dziwię sie że angielski elektryk wymagał schematu podłączenia a tak naprawdę to każde urządzenie elektryczne wymaga homologacji na dany rynek (angielskie) a jak niema to elektryk nie powinien podłączyć ale życie idzie swoją drogą

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

nEUROn

Post #10 Ocena: 0

2018-01-30 15:57:32 (6 lat temu)

nEUROn

Posty: 3102

Mężczyzna

Z nami od: 09-10-2015

Skąd: UK

Cytat:

2018-01-30 15:01:04, Emeryt56 napisał(a):
Pod sufitem :Żółto-zielony to masa czyli uziemienie.
Czerwony to faza
Czarny to zerowy
Po stronie lampy ( szkoda że niema fotki)
Żółto zielony to masa czyli uziemienie
Niebieski to zerowy
Prawdopodobnie masz dwa fazowe oznaczane jako L1 oraz L2 z kolorami , jeden czarny a drugi brązowy.
czasem w żyrandolu z dwoma liniami jedna linia jest oznaczona jako :L: a druga linia jako :L1"
jak masz takie oznakowanie jak wyżej
tp należy podłączyć: 1. masa do masy
2.zero do zera
3. fazę z sufitu(czerwony)należy podłączyć z obydwoma liniami z żyrandola a jak jest to lampa jedno-liniowa to tylko jedna linię.
W przypadku gdy pod sufitem mamy więcej przewodów to należy się upewnić który z nich ma służyć jako zasilający (fazowy)
Bardzo zwracać uwagę na oznaczenia kolorami przewodów bo zazwyczaj w polskich lampach czarny to fazowy a w angielskich to jest zerowy.

Ps Nie dziwię sie że angielski elektryk wymagał schematu podłączenia a tak naprawdę to każde urządzenie elektryczne wymaga homologacji na dany rynek (angielskie) a jak niema to elektryk nie powinien podłączyć ale życie idzie swoją drogą


A co będzie jak zobaczy pod sufitem zamiast czerwonego, brązowy kabel?
Kicha nie ma jak podłączyć.:-]
A już odjazd jak będzie czarny z brązową opaską, niebieski i goły drut.:-8

Do właścicielki "nietypowego" żyrandola.

Rzadko kiedy w starym budownictwie są pociągnięte dwa kable do rozety sufitowej na podwójny wyłącznik.

Jeśli ten żyrandol nie ma żarówek led a zależy ci na różnych stopniach oświetlenia zastosuj zwykły ściemniacz jeśli ma ledy to musisz kupić droższy dedykowany do led.

Tak jak w poście powyżej połączyć dwa przewody prądowe jeśli to taka wersja lampy ze sobą za pomocą kostki.

I najlepiej kogoś ogarniętego z próbnikiem napięcia co sprawdzi a rozkręci dopiero po wyłączeniu bezpiecznika.

[ Ostatnio edytowany przez: nEUROn 30-01-2018 15:59 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,