MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Lampy wiszace zakup w PL - czy jest sens?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 3 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Emeryt56

Post #1 Ocena: 0

2019-08-24 22:35:56 (5 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

*THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2019-10-09 13:04:33 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28853

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Walcze dalej z zyrandolami. W weekend udalo mi sie powiesic pierwszy na korytarzu, ale kompletnie utknelam przy drugim.

Mam uklad 3 lamp sufitowych wlaczanych dwoma wlacznikami i lampa, na ktorej utknelam jest chyba centralna z tego ukladu. Jedna podoboczna powiesilam w weekend i dzialala ok, ale ta centralna ma 4 kable z sufitu i nie moge rozpracowac jak to podlaczyc wszystko. Probowalam wiele kombinacji, niektore wywalaja korki, jedna dzialala, ale teraz juz nie dziala. W rezultacie nie dzialaja mi zadne swiatla w tym obwodzie/na tym korku i nie mam swiatla na drugim pietrze. Maz kapal sie dzisiaj przy swieczce ;-)

Poddaje sie z tym i zamawiam elektryka, zeby zrobil wszystkie lampy w hurcie, bo czuje, ze bedzie jeszcze pare podobnych kombinacji. Wiekszosc lamp sufitowych ma albo dwa wlaczniki albo dwie lampy w ukladzie.

Gdybym walczyla z lampa blizej skrzynki z korkami, to moze bym jeszcze pokombinowala, ale tak musze chodzic 2 pietra w dol i w gore za kazdym razem, zeby wylaczyc i wlaczyc prad. Dzisiaj przeszlam ze 20 pieter jak nic.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #3 Ocena: 0

2019-10-09 13:34:25 (5 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2019-10-09 13:04:33, Richmond napisał(a):
Walcze dalej z zyrandolami. W weekend udalo mi sie powiesic pierwszy na korytarzu, ale kompletnie utknelam przy drugim.

Mam uklad 3 lamp sufitowych wlaczanych dwoma wlacznikami i lampa, na ktorej utknelam jest chyba centralna z tego ukladu. Jedna podoboczna powiesilam w weekend i dzialala ok, ale ta centralna ma 4 kable z sufitu i nie moge rozpracowac jak to podlaczyc wszystko. Probowalam wiele kombinacji, niektore wywalaja korki, jedna dzialala, ale teraz juz nie dziala. W rezultacie nie dzialaja mi zadne swiatla w tym obwodzie/na tym korku i nie mam swiatla na drugim pietrze. Maz kapal sie dzisiaj przy swieczce ;-)

Poddaje sie z tym i zamawiam elektryka, zeby zrobil wszystkie lampy w hurcie, bo czuje, ze bedzie jeszcze pare podobnych kombinacji. Wiekszosc lamp sufitowych ma albo dwa wlaczniki albo dwie lampy w ukladzie.

Gdybym walczyla z lampa blizej skrzynki z korkami, to moze bym jeszcze pokombinowala, ale tak musze chodzic 2 pietra w dol i w gore za kazdym razem, zeby wylaczyc i wlaczyc prad. Dzisiaj przeszlam ze 20 pieter jak nic.

Szkoda że nie zamieściłaś tutaj fotek tych kabli (przewodów) przed zaczęciem bawieniem się w elektryka.
Najrozsądniej to jest zadzwonić po elektryka.

Jak na tym obwodzie niema prądu to najczęściej jest z powodu tz wybicia automatu (korka) w tym obwodzie.

Jak niema stałego zwarcie to
ja bym się pokusił "zresetować" ten "korek" tz manetkę tego bezpiecznika należy przesunąć dobrze do oporu w pozycję OFF a następnie przesunąć w pozycję ON.


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2019-10-09 14:40:37 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28853

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Korek jest teraz wylaczony dla bezpieczenstwa. Jak jest wlaczony, to zwyczajnie zadna lampa nie swieci w zadnym pokoju, zapewne jest jakies zwarcie. W jednej konfiguracji dzialaly swiatla, ale jak ja powtorzylam pozniej, to juz nie.

Nie chce mi sie z tym walczyc, za duzo lazenia po schodach w te i pozwrotem, zeby testowac czy udalo sie czy nie.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2019-10-09 16:21:43 (5 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2019-10-09 17:44:55 (5 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2019-10-09 18:17:03 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28853

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Mam 4 kable z sufitu, nowe wiec z kazdego wychodzi: brazowy, niebieski i zolto-zielony. Jak mam spiac brazowe i niebieskie? W poprzednich podlaczeniach spinalam wszystkie niebieskie ze soba, wszystkie brazowe ze soba i zolto-zielone ze soba. W tym przypadku ta opcja nie działa. Spinam je tymi kostkami wspomnianymi na poprzedniej stronie.

Zakladam, ze 2 kable sa od wlacznikow i 2 kable od sasiednich lamp, ktore tworza komplet.

W zależności od różnych kombinacji spinania nibieskich kabli:
-dzialaly swiatla w innych pokojach
-zapalala sie jedna z lamp z kompletu, ale nie moglam jej wyłączyć
-migala zarowka w jednej z dwóch lamp z kompletu.
-nie dzialaly zadne swiatla
-od razu wywalo korek

Potem znudzilo mi sie latanie po schodach do bezpieczników. Mam miernik, ale obawiam sie trochę grzebac w zywych kablach.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #8 Ocena: 0

2019-10-09 18:51:33 (5 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Czy masz śrubokręt-próbowkę-neonówkę? Możesz takim próbnikiem sprawdzić który kabel jest pod napięciem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #9 Ocena: 0

2019-10-09 18:51:51 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12803

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2019-10-09 18:17:03, Richmond napisał(a):
Mam 4 kable z sufitu, nowe wiec z kazdego wychodzi: brazowy, niebieski i zolto-zielony. Jak mam spiac brazowe i niebieskie? W poprzednich podlaczeniach spinalam wszystkie niebieskie ze soba, wszystkie brazowe ze soba i zolto-zielone ze soba. W tym przypadku ta opcja nie działa. Spinam je tymi kostkami wspomnianymi na poprzedniej stronie.

Zakladam, ze 2 kable sa od wlacznikow i 2 kable od sasiednich lamp, ktore tworza komplet.

W zależności od różnych kombinacji spinania nibieskich kabli:
-dzialaly swiatla w innych pokojach
-zapalala sie jedna z lamp z kompletu, ale nie moglam jej wyłączyć
-migala zarowka w jednej z dwóch lamp z kompletu.
-nie dzialaly zadne swiatla
-od razu wywalo korek

Potem znudzilo mi sie latanie po schodach do bezpieczników. Mam miernik, ale obawiam sie trochę grzebac w zywych kablach.


Poniewaz od jakiegos czasu jestem singlem wszystkie roboty elektryczne robie pod napieciem bo nie chce mi sie skakac bez przerwy do Fuse box albo do pstryczka.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Post #10 Ocena: 0

2019-10-09 19:24:03 (5 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,