MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zadaszenie tarasu kontra sąsiad

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 17

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

koliber23

Post #1 Ocena: 0

2017-09-02 19:43:19 (7 lat temu)

koliber23

Posty: 168

Mężczyzna

Z nami od: 03-02-2011

Skąd: Derby

Witam mam pytanie mianowicie mamy maly problem z lewym sąsiadem ktory robi duze zamieszanie i prawdopodobnie przyjdzie pismo i counc ponieważ kazal nastepnego dnia po montażu to zdemontować ze względu ze zekomo mu słońce zaslaniamy... Jak to wygląda od strony prawnej urzędowej??

Obrazek

[ Ostatnio edytowany przez: koliber23 02-09-2017 19:52 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

koliber23

Post #2 Ocena: 0

2017-09-02 19:53:00 (7 lat temu)

koliber23

Posty: 168

Mężczyzna

Z nami od: 03-02-2011

Skąd: Derby

https://images82.fotosik.pl/781/737d8cba19626cae.jpg

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2017-09-02 23:17:41 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Popatrz Koliber23, tutaj szkola w Derbyshire aktualnie stara sie o pozwolenie na budowe stalowej konstrukcji zadaszenia przed budynkiem, a Ty nie sprawdzales? na Twoim zdjeciu jeszcze podniesiona struktura - podest, tez w wielu dzielnicach wymaga pozwolenia.

---
acha, ta konstrukcja przed szkola ma miec dach zrobiony z polycarbonate czyli, coz, przezroczysty jak Twoj.

[ Ostatnio edytowany przez: KatyD 02-09-2017 23:21 ]

Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

koliber23

Post #4 Ocena: 0

2017-09-03 07:41:46 (7 lat temu)

koliber23

Posty: 168

Mężczyzna

Z nami od: 03-02-2011

Skąd: Derby

Z tego co widzę to chodzi o konstrukcje metalową a przedewszystkim o szkołę gdzie chodzą dzieci mi chodzi o DOM własny nie z council-a konstrukcja drewniana

[ Ostatnio edytowany przez: koliber23 03-09-2017 08:07 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2017-09-03 08:12:47 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Z tego co ja widze chodzi o freestanding canopy ale jesli Twoje zadaszenie canopy nie wymaga pozwolenia bo nie jest stalowe to po co pytales
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

koliber23

Post #6 Ocena: 0

2017-09-03 08:20:10 (7 lat temu)

koliber23

Posty: 168

Mężczyzna

Z nami od: 03-02-2011

Skąd: Derby

KatyD pytam ponieważ mam prawdopodobnie problem z sąsiadem kltóremu to zekomo przeszkadza ponieważ zabiera mu słońce ( gdzie dach specjalnie dalismy przeżroczysty) dlatego nie wiem co mam zrobić teraz juz po fakcie czy iśc do council-a pytac prosić o coś czy to wszystko olać ponieważ jest to kostrukcja drewniana do szybkiego montażu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #7 Ocena: 0

2017-09-03 09:08:25 (7 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Z tego co sie orientuje nie ma w Anglii automatycznego prawa do widoku/słońca.
Radziłabym spojrzeć w przepisy regulujące takie rzeczy bo sam fakt ze sąsiad nie ma automatycznego prawa do widoku z okien nie musi oznaczać ze wasza konstrukcja jest legalna.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

koliber23

Post #8 Ocena: 0

2017-09-03 09:16:02 (7 lat temu)

koliber23

Posty: 168

Mężczyzna

Z nami od: 03-02-2011

Skąd: Derby

Cytat:

2017-09-03 09:08:25, NightFury napisał(a):
sam fakt ze sąsiad nie ma automatycznego prawa do widoku z okien nie musi oznaczać ze wasza konstrukcja jest legalna.


a co go interesuje co ja robie na tarasie?? trochę prywatności każdemu się należy ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

queenOfChocolat

Post #9 Ocena: 0

2017-09-03 09:36:39 (7 lat temu)

queenOfChocolate

Posty: 459

Kobieta

Z nami od: 23-02-2010

Skąd: male...

mam podobne zadaszenie na ogrodzie, tuz przy wyjsciu z domu, czesc daszku opiera sie o mur, daszek tez przezroczysty.
dom kupilismy z daszkiem drewnianym, i na ten drewniany pozwolenia nie musialo byc (prawnik sprawdzal przed kupnem) - ten drewniany to byla masywna konstrukcja, ktora pozmienialismy pierwszej wiosny by wiecej slonka dawalo.
a z tym prawem do slonca to niestety szkoda ze nie go nie ma, mam sasiada co ma wielke drzewa w ogrodzie, i nawet jak chcielismy wziac na siebie koszty przyciecia (ponad 600 f...) sie nie zgodzil bo on kocha drzewa i juz. po godzinie 5pm nie mam slonka w ogrodzie... :-[

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2017-09-03 10:32:47 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2017-09-03 08:20:10, koliber23 napisał(a):
KatyD pytam ponieważ mam prawdopodobnie problem z sąsiadem kltóremu to zekomo przeszkadza ponieważ zabiera mu słońce ( gdzie dach specjalnie dalismy przeżroczysty) dlatego nie wiem co mam zrobić teraz juz po fakcie czy iśc do council-a pytac prosić o coś czy to wszystko olać ponieważ jest to kostrukcja drewniana do szybkiego montażu


Chyba duzo zalezy od lokalnych wladz bo widze w internecie ze nawet drewniana pergola bez dachu powinna byc nizsza niz 3 metry i w odleglosci co najmniej 5 m od budynku zeby nie trzeba bylo planning permission. Dlatego dalam link do Derbyshire wlasnie. Jak juz konstrukcja stoi to wedlug mnie czekaj na decyzje councilu jesli sasiad zglosil.

---
www.gardenlaw.co.uk przezroczyste conservatory przy terraced house nie powinno byc wieksze niz 50 m szesciennych w cytowanych tam lokalnych poradach budowlanych. Wedlug mnie jesli chodzi o sasiada to jesli Twoja konstrukcja jest zbyt wysoka i zbyt blisko plotu to ma prawo protestowac. Wymierz ta konstrukcje i jezeli sasiad jeszcze formalnie nie zglosil a jest niezgodna z prawem, zorientuj sie czy grozilaby Ci kara finansowa za konstrukcje nielegalna.

[ Ostatnio edytowany przez: KatyD 03-09-2017 10:55 ]

Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,