MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wymiana boilera na combi boiler.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 2 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

AgentOrange

Post #1 Ocena: 0

2017-02-02 21:25:18 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2017-02-02 21:04:19, kubusandpuchatek napisał(a):
Z mojego doswiadczenia combi boiler to jest pomylka, ciagle trzeba odpuszczac wode zeby leciala ciepla, pod prysznicem ciezko uregulowac temperature a i termostatyczna glowica nie bardzo dziala.


Jeśli chodzi o czekanie na ciepłą wodę: współczesne instalacje mają obieg zamknięty w combi boilerze, tj. ciepła woda krąży w rurach od kranu do boilera i co jakiś czas jest podgrzewana. Wtedy zawsze masz ciepłą.

Co do regulowania temperatury: trzeba ustawić odpowiednią temp. ciepłej wody użytkowej na piecu. U nas jest chyba 55 stopni i nic nie trzeba regulować.

Zaleta jest taka, że jak ktoś ma małe mieszkanie/domek to po wymianie zyskuje dodatkowe miejsce po usunięciu zbiornika.

[ Ostatnio edytowany przez: AgentOrange 02-02-2017 22:13 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #2 Ocena: 0

2017-02-02 21:59:46 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

"pod prysznicem ciezko uregulowac temperature a i termostatyczna glowica nie bardzo dziala"

ale to chyba nie jest wina wszystkich kombiboilerow? ; )

w mojej opinii zbiorniki to nieporozumienie tez mialem okazje korzystac z 2 rozwiazan

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kubusandpuchate

Post #3 Ocena: 0

2017-02-02 22:27:33 (7 lat temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

Zle doswiadczenia ze zbiornikami maja ci ktorzy doswiadczyli zbiornikow otwartych, sa one czesto spotykane w starszych domach.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

fugazi

Post #4 Ocena: 0

2017-02-02 23:17:46 (7 lat temu)

fugazi

Posty: 2017

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2016

Skąd: l

Kombi jest ok na flat czy maly bungalow . Polecalbym Worcester 25kw a nawet mniejszy. Smialo pociagnie te jedna lazienke i pare radiatorow . Nie potrzebuje miejsca w szafie na baniak z ciepla woda.

Piec w ukladzie z cylindrem cisnieniowym jest lepszym rozwiazaniem (a nawet jedynym) w wiekszych domach. Ja mam 40kw i cylinder megaflo 300litrow . Obsluguje 3 lazienki i mozna jednoczesnie uzywac wanne i prysznic we wszystkich, a ciepla woda jest natychmiast (z cisnieniem 3bar) po odkreceniu kurka . To dzieki duzym przekrojom rur-28mm.

Piec kombi na wyjsciu cieplej wody ma tylko rurke 15mm . Objetosc wody doprowadzona tym przekrojem wystarcza na shower i moze kran w kuchni uzywany jednoczesnie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2017-02-03 08:10:59 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasiapool

Post #6 Ocena: 0

2017-02-03 09:32:30 (7 lat temu)

kasiapool

Posty: 62

Kobieta

Z nami od: 14-01-2011

Skąd: watton

Wlasnie o to chodzi ,ze to jest moj 4 dom tutaj w Anglii i zawsze mialam zbiornik na cieplo wode . Nigdy nie uzytkowalam combi boliera i nie mam porownaia jak to jest .
Dziekuje za wszystkie porady wezme je pod uwage .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2017-02-03 10:34:01 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ktos ze znajomych na pewno taki ma, jak bedziesz kogos odwiedzac to zerknij albo popytaj sie i specjalnie sie przejdz zobaczyc jak u nich wyglada instalacja.

Ja mialam 3 mieszkania z kombi i teraz mam dom ze zbiornikiem. To prawda, ze dom jest najwiekszy, ale wcale nie jest tak, ze mam od razu ciepla wode w kranie. To dziala tylko w lazience, bo za sciana jest zbiornik. W kazdym innym kranie musze czekac na ciepla wode, najdluzej w kranach dwa pietra nizej od zbiornika.

W moim przypadku nie mozna bylo zrobic innego rozwiazania (podpodlogowe ogrzewanie) i nie moge tego zmienic. Ale jakbym miala mniejszy dom i kaloryfery, to wybralabym combi.

Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

nEUROn

Post #8 Ocena: 0

2017-02-03 16:17:24 (7 lat temu)

nEUROn

Posty: 3102

Mężczyzna

Z nami od: 09-10-2015

Skąd: UK

Kiedyś combi boiler to był problem gdy trzeba było zapewnić cwu dla kuchni i trzech łazienek.
Sprawdzał się w małych mieszkaniach i najlepiej w miejscach blisko kuchni i łazienki.
Teraz te nowe niby combi mają w sobie malutki zbiornik/wymiennik który magazynuje ciepłą wodę tylko na potrzeby cyrkulacji.
W domu w Polsce miałem stary combi i jak ruszały trzy łazienki nie dawał rady.
Spadek ciśnienia i długi czas oczekiwania na wypełnienie wanny.
Bardzo fajne było uczucie gdy brało się prysznic i nagle ktoś zaczął brać wodę w drugiej łazience.
Teraz mogłem dać nowoczesny combi ale musiał bym ciąć ściany by zamontować rurki zwrotne do cyrkulacji.
Odpuściłem i kupiłem nowoczesny piec z dedykowanym wymiennikiem który jest też osobno sterowany przez procesor programatora sterowania piecem.
Na razie nie muszę wstawiać rurek zwrotnych ale i tak to zrobię ale w przyszłości.

Combi standard najlepiej działa przy jednej kuchni i jednej łazience jeśli nie chce się robić dużych przeróbek..
Uważam że chyba jego jedyną zaletą jest miejsce potrzebne do montażu.
Chociaż teraz nowoczesne piece współpracują ze zbiornikami które też można wstawić do szafki kuchennej.
Ba wyglądają tak elegancko że można je montować w odkrytych miejscach.
I zostaje tylko problem staranności i wyczucia instalatora.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #9 Ocena: +3

2017-02-03 18:06:33 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Nikt nie wspomnial, ze z gazowych kotlow bez baniaka z stale ciepla/podgrzewana woda (mniej ekonomiczne) sa kotly gazowe konwencjonalne (starszego typu, grzejace wode w trakcie przeplywu) i kondensacyjne.
Od lat mamy tylko jeden z dwoch ostatnich i nie ma wiekszych problemow z ogrzewaniem/ciepla woda.
W przypadku konwencjonalnych problem z ciepla woda nie lezal w wydajnosci kotla (to wychodzilo, gdy sie wstawilo za maly kociol czy zle policzone grzejniki w sezonie grzewczym), lecz ze spadkiem cisnienia wody w danym kranie, co skutkowalo wylaczeniem sie pieca.

Poszukaj kalkulatorow mocy pieca, wtedy bedziesz wiecej wiedziala, czego szukac.
Vaillanty dobrze sie spisuja, zrob sobie kalkulacje zakupu + montazu i porownaj z oferta dostawcy mediow.

Wiecej o roznicach kotlow:
piece co

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 03-02-2017 18:07 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #10 Ocena: 0

2017-02-03 19:58:59 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Jak się u mnie bierze prysznic (combi Vaillant EcoTec) to odkręcenie wody w kuchni skutkuje brakiem zimnej wody pod prysznicem. Ale serwisant zwrócił uwagę, że rurki miedziane idące do kranów są cieńsze niż to, co wychodzi z boilera - zaraz za boilerem jest redukcja na mniejszą średnice - chyba landlord chciał na miedzi zaoszczędzić..
W każdym razie boiler w naszym mieszkaniu ma opcje odstarczania ciepłej wody od razu. ma mały zbiorniczek w środku i podgrzewa wodę - ale wyłączyłem to bo nas nie ma cały dzień w domu więc to marnowanie gazu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,