MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Bojler Gazowy - PROBLEM !

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 10

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

klaudia060296

Post #1 Ocena: 0

2017-01-25 19:26:26 (7 lat temu)

klaudia060296

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 15-01-2017

Skąd: Luton

Witajcie. Mam problem z bojlerem gazowym.
Gaz w domu jest,prąd także. A bojler nie działa.
Po włączeniu go zapala się tylko jakaś dziwna kontrolka.
Jest ona w kształcie trójkąta w środku z wykrzyknikiem i pod spodem napisem BAR, a obok narysowana jest wtyczka.
Ciśnienie jest niby na 3 bary, tak wskazuje licznik obok.
Ale nic nie działa,nie da rady nic włączyć ani ustawić.
Niestety nazwy bojlera nigdzie nie ma, jedynie naklejka firmy skąd przychodzi engineer.
Jutro zgłaszam sprawę do agencji, z której wynajmuje mieszkanie, ale może ktoś z Was miał podobny problem i wie jak pomóc?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #2 Ocena: 0

2017-01-25 20:07:46 (7 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Podepnę się, bo mam problem z bojlerem Worcester Junior 24i. Spada mu ciśnienie i nie wiem, z czego to wynika. Powinno być cały czas 1 bar, a spada do zera i muszę dobijać wodę za pomocą specjalnego zaworu. Co mniej więcej 2 dni muszę to robić.
Kolega z pracy zasugerował mi 3 przyczyny:
- przeciek
- nieszczelny diverter valve
- nieszczelny zbiornik wody z tyłu bojlera, w którym można dopompować powietrze za pomocą zwykłej pompki od roweru.
A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

ie2ox4-2b

Post #3 Ocena: 0

2017-01-25 20:18:42 (7 lat temu)

ie2ox4-2b

Posty: 909

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 22-08-2016

Skąd: Oxford

klaudia060296 - ciśnienie na liczniku to nie ciśnienie w układzie. W układzie musi być += 1.5 bara... a może to nie licznik tylko wskaźnik ciśnienia? No to trochę za dużo. Wtedy trzeba upuścić wody, najwygodniej to odpowietrznikiem przy grzejniku.

ChrisCov - jeżeli masz z powietrzem no to może być że powietrze gdzieś wyleciało, woda go wypałnia i przy podgrzaniu wywala ją na zewnątrz. Przy schłodzeniu brak ciśnienia...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

admiralbibol

Post #4 Ocena: 0

2017-01-25 21:30:40 (7 lat temu)

admiralbibol

Posty: 2209

Mężczyzna

Z nami od: 29-03-2015

Skąd: Warszawa

cisnienie na liczniku/wyswietlaczu/kontrolce/ czy jak to nazwiesz to jest cisnienie w ukladzie, innego tam nie ma.

3 bary to za duzo i wtedy powinien wlaczyc sie zawor bezpieczenstwa ktory nadmiar wody wywali na zewnatrz

co do spadania cisnienia - nie ma cudow jest gdzies przeciek, jesli w ciagu doby spada z 1 bara do zera, to tej wody jest w cholere i jeszcze troszke poszukalbym gdzies na scianie/suficie plam od wody (napelnienie takiej roznicy to w zaleznosci od pojemnosci systemu moze byc nawet pare litrow- a to jest ilosc ktora nie moze zostac niezauwazona)






Kazdy donosik na moj avatar daje hemoroida lewakowi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

FireWire

Post #5 Ocena: 0

2017-01-25 22:02:19 (7 lat temu)

FireWire

Posty: 346

Mężczyzna

Z nami od: 13-05-2016

Skąd: Inverness

Ja też bym obstawiał przeciek, jeżeli spada ciśnienie. Proponuję sprawdzić zaworki od odpowietrzania w grzejniku. Zerknąłem pobieżnie w instrukcję Worcester Junior i może trzeba będzie zastąpić element odpowiedzialny za utrzymanie ciśnienia.

Klaudia obejrzyj dokładnie u dołu/z boku bądź gdzieś na klapce jakiejś może jest naklejka z modelem piecyka.
Wybierasz się do UK - potrzebujesz numer UK? wyślę Ci kartę sim za darmo do PL. Kontakt PW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

nEUROn

Post #6 Ocena: 0

2017-01-25 22:11:58 (7 lat temu)

nEUROn

Posty: 3102

Mężczyzna

Z nami od: 09-10-2015

Skąd: UK

Jeśli są 3 bary to nowy piec nie uruchomi sie bo ciepła woda daje dodatkowe ciśnienie i powyżej 3.5 puści zawór bezpieczeństwa i będzie mokro.
Upuścić do wymaganego i sprawdzić prawidłowe zakręcenie zaworów.
Jak jest na elastycznym zasilanie to powinny być dwa zawory chyba ze jeden to kierunkowy.
W innych trzeba sprawdzić zakręcenie małego plastykowego zaworka przy kluczu.
Jesto to bardzo delikatne i lubi pękać w kanale na sprężynce zaciskowej.
Najlepiej po dolaniu ten klucz wyciągać bo lubi się guma w nim zapiec.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2017-01-25 22:20:12 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

klaudia060296

Post #8 Ocena: 0

2017-01-26 13:31:08 (7 lat temu)

klaudia060296

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 15-01-2017

Skąd: Luton

konkretna nazwa tego bojlera to ferroli modena 80e

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Suzuki

Post #9 Ocena: 0

2017-01-26 14:59:25 (7 lat temu)

Suzuki

Posty: 157

Z nami od: 20-02-2006

Manual do pieca jest tu Boiler Manual

Tam masz flowchart jak radzic sobie z problemami, jakie ma byc cisnienie i co znaczy jak lampka sie pali.

Lampka o ktorej piszesz

migajaca - Insufficient pressure in central heating system (Flashing light)

Flowchart na stronie 35 > ustaw csinienie na 1 - 1.5 bar lub wymien zesputy czujnik cisnienia wody.

Powodzenia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

djtomi2

Post #10 Ocena: 0

2017-06-27 14:28:06 (7 lat temu)

djtomi2

Posty: 121

Mężczyzna

Z nami od: 26-12-2015

Skąd: Telford

Podepnę się pod temat bo mam podobny problem. Boiler firmy Ravenheat. Niestety nie mogę teraz sprawdzić jaki model. Problem, to spadające cisnienie, ok. 1 bar/ tydzień. Przyjmuję, że to na tyle dużo, że zauważyłbym, gdyby uciekało gdzieś z rurek lub zaworów przy kaloryferach. A tam wszędzie sucho. Dlatego skupiam się na boilerze.
I tutaj mam dwa typy.
Jeden to wymiennik ciepła, w którym jest podgrzewana woda do kranu. Przyjmuję, że jeżeli rurka od bieżącej wody nie jest szczelna, to woda z obiegu CO przedostaje się przez tą nieszczelność do układu bieżącej wody po czym wylatuje przez kran.
Drugi typ to diverter valve. Tutaj nie jestem pewien swojej teori dlatego szukam porady wśród madrzejszych głów.
Czy jest możliwość takiej nieszczelności zaworu diverter valve, żeby woda z CO uciekała do kranu ? Dodam, że problem z ciśnieniem zaczął się najprawdopodobniej po wymianie diverter valve.
Dzięki za wszelkie porady.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,