MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Poszukiwany środek czyszczący, przepychający rury aka "kret"

 

Postów: 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

FireWire

Post #1 Ocena: 0

2016-09-04 23:18:32 (8 lat temu)

FireWire

Posty: 346

Mężczyzna

Z nami od: 13-05-2016

Skąd: Inverness

Witam!

Szukam czegoś w stylu polskiego środka do rur - Kreta. Miałem jakiś płyn w pomarańczowej butelce ale mam wrażenie, że to nie działa jak trzeba. Może ktoś mi podsunie coś sprawdzonego - najchętniej dużo i tanio, by było dostępne w jakiejś znanej sieci handlowej, albo na ebay. Uprzedzając sugestie - żmijki do rur nie mam.
Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
Wybierasz się do UK - potrzebujesz numer UK? wyślę Ci kartę sim za darmo do PL. Kontakt PW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

grekan

Post #2 Ocena: 0

2016-09-05 00:27:28 (8 lat temu)

grekan

Posty: 623

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2008

Skąd: Londyn Croydon

...srodki, ktore tu kupowalem nie sprawdzaly sie, natomiast soda kaustyczna/ 1kg kosztuje 1£/ dostepna wszedzie, czysci doskonale, zrob stezony roztwor bardzo goraca woda, np. pol kilo na litr wody i wlej do rury, min. 1 godzine nie uzywaj kranu. Jesi nie pomoze ,trzeba powtorzyc. Systematycznie raz na 3 miesiace profilaktycznie tak robie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #3 Ocena: 0

2016-09-05 01:28:18 (8 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Soda kaustyczna jest podstawowym składnikiem wszystkich "kretow". Być może producenci że względu na bezpieczeństwo ograniczają jej ilość w tych środkach. Czysta Soda jest środkiem bardzo zracym więc trzeba uważać przy sporządzaniu mixtury.
U nas najpopularniejszy jest środek o nazwie "ploomber" występujący w różnych modyfikacjach tego słowa. Działa skutecznie nawet przy długich włosach piękniejszej części domowników.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

grekan

Post #4 Ocena: 0

2016-09-05 12:16:08 (8 lat temu)

grekan

Posty: 623

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2008

Skąd: Londyn Croydon

...potwierdzam a przy okazji pozdrawiam ziomka z Opola...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

abd_ul

Post #5 Ocena: 0

2016-09-05 14:51:16 (8 lat temu)

abd_ul

Posty: 363

Mężczyzna

Z nami od: 04-06-2013

Skąd: Londyn

kup to, ale uwazaj silnie zracy kwas i niebezpieczny ale skuteczny

http://www.fulcare.co.uk/kitchen/catering-chemicals/one-shot-drain-cleaner-1ltr.html?gclid=COfx7KWv-M4CFYU_Gwod780Kqg

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #6 Ocena: 0

2016-09-05 22:18:16 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Caustic soda.
Do kibla?

Wlewasz garnek gorącej wody i powoli wsypujesz.
BArdzo powoli. Najlepsza reakcja chemiczna zachodzi w temp około 70C powyżej reakcja jest zbyt gwałtowna możesz zostać nawet poparzony chemicznie.


można też zastrosować do usuwannia ew przypaleń na stalowych nierdzewnych garnkach. Ale musi być to chromonikiel, jak jest lipna nierdzewka z duzą zaatroscią węgla to po prostu abo zzmieni kolor a nawet uszkodzi. Zostawienie blachy z aluminim na kilka godzin może spowodować a nawet na bank spowoduje że się rozpuści :)
Ale bardzo pomocne przy mocnych przypaleniach.

Kupuje takie coś
http://www.ebay.co.uk/itm/CAUSTIC-SODA-5KG-UN-Drain-Cleaner-Soap-Making-Cleaner-99-Pearl-/152033319742?hash=item2365e45b3e:g:HWoAAOSwgApW-oxN
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

andyopole

Post #7 Ocena: 0

2016-09-05 22:24:41 (8 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Pamiętam ćwiczenie z chemii w podstawówce. Mieliśmy robić w domu mydlo a jednym ze składników jest właśnie soda kaustyczna. Z niewiedzy zamieszalem składniki aluminiową łyżeczką. Łyżeczka najpierw zaczęła tracić część roboczą a gdy że strachu puściłem trzonek po kilkunastu minutach było po niej. Na szczęście nie była z kompletu sztućców. ;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

krakn

Post #8 Ocena: 0

2016-09-05 22:27:41 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Kiedyś z pomidorową wpadła mi kość do kibla. akurat kibel na dole mało używany.

A ja do odkamieniania systemu grzeczego w odkurzaczu do dywanów stosuję dokładnie
Takie coś

Więc wlałem tego z 1 -2 szkalnki i zostawiłem na noc. Rano kibelek był jak nowy i drożny :-]

Tak normalnie to kamienia, a nawet jakiś drobiazgów wystarczy odrobina, drobne zatkania pół szklanki i zostawić.

Kwas nie zawsze się sprawdza, w zlewie i wannie lepiej zastosować silną zasadę, a taką jest właśnie soda kaustyczna.
A to dlatego że z tłuszczami reaguje Zasada, kwas z tłuszczem co prawda emulguje, ale generalnie efekt jest do kitu.
Zabawa w młodego chemika to można usuwać tłuszcz bawiąc się kwasem, który zemulguje tłuszcze a potem dać zasadę.... co neutralizując kwas w tłuszczu rozkłada tłuszcz.

Ale nie radzę wymieszać obydwu produktów w wiaderku!


EDIT

Andy dokładnie tak to działa.
Tak na prawdę sprzątanie to zabwa młodego chemika :)

I masz rację, pro środki to jest niemal to samo co domowe produkty tylko o większym stężeniu i często bez bajerów typu zapach czy kolor. Nacisk jest na skuteczność, a jednoczenie liczy się że osoby które to użyją będą świadome tego co używają i jak użyć i jak zneutralizować jego działanie.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

buszko

Post #9 Ocena: 0

2016-09-06 10:32:44 (8 lat temu)

buszko

Posty: 764

Kobieta

Z nami od: 22-12-2012

Skąd: Wonderland

kreta polskiego mozna kupic na ebay

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #10 Ocena: 0

2016-09-06 20:26:20 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Kret to modyfikacja sody kaustycznej. Słabszy.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,