MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zbijanie kominów a prawo w Anglii

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 13

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

greg1990

Post #1 Ocena: 0

2016-08-04 22:08:45 (8 lat temu)

greg1990

Posty: 475

Mężczyzna

Z nami od: 04-03-2014

Skąd: Stoke On Trent

Witam,

Posiadam nieruchomość "terraced" w której na początku i końcu salonu są kominki - są dwa osobne kominy.

Chciałbym zostawić jeden kominek, a drugi zbić, aby powiększyć salon oraz pokój na górze.

Wiem, że muszę wzmocnić strop metalem, możliwe że zbrojenie + Cement.

Mam pytanie czy ktoś ma z tym jakieś doświadczenie ?
Czy muszę to zgłaszać do Council ? Chcę robić wszystko zgodnie z prawem, żeby w razie sprzedawania "Survey" nie miał zastrzeżeń.



Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

ptakstudio

Post #2 Ocena: 0

2016-08-07 20:51:30 (8 lat temu)

ptakstudio

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 07-08-2016

Skąd: LEEDS

.... skoro piszesz, że posiadasz nieruchomość wnioskuję, że jesteś jej właścicielem ?? jeśli tak możesz komin wywalać i nie potrzebujesz na to zgłoszeń i zezwoleń - aleeeee... nim zaczniesz rozwalać ważne, by "ktoś" kto zna się na tej robocie obejrzał konstrukcję, czy aby nie wspiera stropu który trzeba wcześniej zabezpieczyć... co do wzmocnienia to raczej na pewno masz strop drewniany więc stal i beton na niewiele się tam zdadzą prawdopodobnie belki drewniane i do wymiany lub połączenia jakaś będzie poza stropem - pozostanie kawałek dachu do załatania. Nie sadze by był problem z materiałem. Jeśli natomiast właścicielem jest Council musisz im zgłosić taki zamiar podeslą "inżyniera-nadzorcę"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sparky1

Post #3 Ocena: 0

2016-08-07 21:14:41 (8 lat temu)

sparky1

Posty: 555

Mężczyzna

Z nami od: 24-01-2012

Skąd: London

raczej to powazna robota i bez building control i structural engineer sie nie obejdzie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

fugazi

Post #4 Ocena: 0

2016-08-12 01:49:58 (8 lat temu)

fugazi

Posty: 2272

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2016

Skąd: l

Cytat:

2016-08-04 22:08:45, greg1990 napisał(a):
Witam,

Posiadam nieruchomość "terraced" w której na początku i końcu salonu są kominki - są dwa osobne kominy.

Chciałbym zostawić jeden kominek, a drugi zbić, aby powiększyć salon oraz pokój na górze.

Wiem, że muszę wzmocnić strop metalem, możliwe że zbrojenie + Cement.

Mam pytanie czy ktoś ma z tym jakieś doświadczenie ?
Czy muszę to zgłaszać do Council ? Chcę robić wszystko zgodnie z prawem, żeby w razie sprzedawania "Survey" nie miał zastrzeżeń.






Musisz zglosic swoj zamiar do councilu i wniesc oplate . Przyjdzie surveyor przed i po robocie . Czasem tylko po , zeby obejrzec sposob podwieszenia resztek komina na lofcie. Pamietaj , ze twoj kominek jest jakby przyklejony plecami do plecow kominka sasiada a nawet czasem maja wspolne plecy i jest to ciensza scianka. Rozbijajac swoje cegly , latwo spowodowac pekniecia sciany w domu obok albo oberwanie sie jakiejs bryly sadzy z przewodu kominowego. Kazda konstrukcyjna praca wykonywana na wspolnej scianie(dzielacej dwa domy) powinna byc uzgodniona z sasiadem za pomoca party wall agreement. Jesli masz upierdliwego sasiada radzilbym przed robota spisac party wall agreement i postepowac wedlug zawartych tam zasad.
Ja swojego uprzedzilem tylko, ze bede mial troche halasliwej pracy w domu przez weekend , a on na to , ze wlasnie jada na wies. Dobry sasiad to polowa sukcesu.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Czterech ludzi rozwalilo mi kominy w czterech pokojach plus na strychu przez 2,5 dnia. Trzeciego dnia juz szlo tynkowanie prostych scian. Cegly wyniesione , posprzatane. Szybko. Dom kupiony do kapitalnego remontu. Nie bylo potrzeby przykrywania lub oszczedzania czegokolwiek. Ty , w domu ,w ktorym mieszkasz musisz uwzglednic pewna czasowa poprawke.

Obrazek
Otwor w podlodze wypelniasz joistsami 8"/2", izolacja w srodek i sklejka na wierzch.


Obrazek
Tu nowe przeznaczenie /wcielenie cegiel kominowych.
Obrazek


Reszte komina podwieszamy powyzej sufitu pierwszego pietra za pomoca gallows brackets. Wymagane 2 na dlugosci 1.2m szerokosci komina.
Obrazek


Po usunieciu kominow zyskujesz proste sciany i ustawne pokoje .
Wszystkie poszly pod wynajem jak swieze buleczki jeszcze przed ostatecznym koncem prac.

Obrazek
Obrazek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #5 Ocena: 0

2024-05-11 22:31:51 (3 miesiące temu)

gosian

Posty: 9845

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

A ja mam inne pytanie.
Czy żeby zrobić sobie w domu kominek (nigdy nie było) potrzebuje pozwolenia z council?
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

CuriousCatAlive

Post #6 Ocena: 0

2024-05-12 17:10:40 (2 miesiące temu)

CuriousCatAlive

Posty: 711

Kobieta

Z nami od: 10-05-2017

Skąd: uk

Chyba wszystkie prace strukturalne wymagaja planning permission. Ja szukalabym u zrodla i zadzwonila do councilu.
"Curiosity killed the cat", they say.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rafald

Post #7 Ocena: 0

2024-05-12 20:58:20 (2 miesiące temu)

rafald

Posty: 1570

Mężczyzna

Z nami od: 04-01-2008

Skąd: Londyn

Planning permission raczej nie - to bardziej w przypadku zmian zewnętrznych.
Na pewno aplikacja Building Control tak jak Fugazi wyżej pisał.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

CuriousCatAlive

Post #8 Ocena: 0

2024-05-12 22:21:38 (2 miesiące temu)

CuriousCatAlive

Posty: 711

Kobieta

Z nami od: 10-05-2017

Skąd: uk

To prawda. A tu troche do poczytania tu
"Curiosity killed the cat", they say.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

fugazi

Post #9 Ocena: 0

2024-05-12 23:23:00 (2 miesiące temu)

fugazi

Posty: 2272

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2016

Skąd: l

Gosia, a czym chcesz opalać w tym kominku?

To będzie gazowy, jako element dodatkowego ogrzewania? Czy np. na ethanol, taki z małym płomieniem dla stworzenia nastroju?

Jesli gazem to pomieszczenie musi mieć permanentną wentylację. Nie jakis zamykany lufcik, ale na stałe otwór w scianie z air brick. Palnik pobiera tlen z pokoju. Jak za mało tlenu przy spalaniu to zamiast CO2, wydziela sie CO, a to jak wiemy zabija. Komin/rura odprowadzająca spaliny może być zabudowana, zamaskowana, ale musi miec otwierane elementy do serwisu/badania szczelnosci wszystkich złączek i kolanek. Na koniec oczywiscie odbiór z certyfikatem gazowym.
Również sporo zależnosci jesli chodzi o wielkosc otwarcia/paleniska.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #10 Ocena: 0

2024-05-12 23:35:28 (2 miesiące temu)

gosian

Posty: 9845

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Palić drewnem tylko

Jedni piszą że trzeba pozwolenie inni że nie..
Zadzwonię do councilu jutro, dzięki
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,