MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Remont - gipsowanie, szpachlowanie - pomocy!

« poprzednia strona

Strona 4 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 4 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

fugazi

Post #1 Ocena: 0

2018-08-12 01:17:34 (6 lat temu)

fugazi

Posty: 2019

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2016

Skąd: l


Dobrze rozcieczonym PVA przemalowac pekniecia/sciane w celu posklejania kurzu i zwiekszenia przyczepnosci.

https://www.google.co.uk/aclk?sa=l&ai=DChcSEwi8x-r5lObcAhWM5HcKHSpyBjkYABARGgJlZg&sig=AOD64_1BhbVdEhjov50RjT44-vt7mCamxQ&ctype=5&q=&ved=0ahUKEwjfxuf5lObcAhVJVsAKHQYjCEkQwjwINg&adurl=


https://www.google.co.uk/aclk?sa=l&ai=DChcSEwj7qub8jebcAhVB4ncKHd7HD90YABALGgJlZg&sig=AOD64_3kbHI8ntd9Gebzc_GxtYRMY1Te6Q&ctype=5&q=&ved=0ahUKEwiEt-P8jebcAhVUe8AKHb99Dm0QqCsIFA&adurl=


http://www.builderdepot.co.uk/british-gypsum-easi-fill-10kg.html?gclid=EAIaIQobChMIpOvVhYbm3AIVCIjVCh10NQDWEAkYASABEgLD0PD_BwE



Rozmieszac z woda easi filler do konsystencji masla. Wypelnic nim szczeline oraz nalozyc na sciane 2mm warstwe tak , by moc przykleic/zatopic w niej 10cm szerokosci pasek siatki(fiberglass mesh). Docisnac siatke i zebrac/rozciagnac na scianie nadmiar szpachli. Po wyschnieciu znowu nalozyc 2mm warstwe filera/szpachli na szerokosci 20cm i zatopic druga/szersza warstwe siatki i zebrac nadmiar. Po wyschnieciu powtorzyc z trzecia warstwa siatki szerokosci 30-40cm. Zaszpachlowac/wyrownac cala sciane.










Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #2 Ocena: 0

2018-08-12 08:24:09 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Spore te szpary nieciekawie to wyglada

Ja bym jeszcze wysmarowal je pva i zalepil je klejem elastycznym do plytek jedna warstwe siatki tez zatopil w kleju a pozniej dwie na easy fillerze

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #3 Ocena: 0

2018-08-12 09:32:35 (6 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie były takie duze te szpary, ale wydłubałem to, czym były wypełnione wczesniej. Te wypełnienie było super twarde i same w sobie pęknięć nie miało. Oddzielone było jednie od tynku na brzegach w kilku miejscach. Tyle, ze jak zaczęłem usuwać luźne kawałki, to poleciałem ze wszystkim i zrobił sie kanion :-]

Mieszkanie kupiłem 3 lata temu. Pęknięcia były minimalne i przykryte tapeta. Poerwsza myśl, to od walenia drzwiami.

Może jest tam tez jakas inna przyczyna, ale na pietrze, w pionie, juz żadnych rys na tynku nie ma. Na murach zewnętrznych tez nic sie nie dzieje.

Nie robiłem większych remontów i na samym początku zrobiłem na sztukę i jedynie zaszpachlowalem wszystkie rysy akrylem i pomalowałem. Bezpośrednio na tapetę. Było ok przez rok. Po roku ryska zaczęła znowu wędrować.

W tym roku tapeta zaczęła odstawać na łączeniach pasów, to pomyslalem, ze położę w wejściu tynk mozaikowy. Nie mam kasy na duży remont, wiec zrobię tylko „wejście”. Ładnie odetnie z reszta korytarza i bede szczęśliwy :-]

Dzieki za rady, skorzystam i wkleję fotkę z efektem końcowym. Mam nadzieje, ze szybko nie popęka, a jesli juz to minimalnie.

EDIT
Wlasnie sobie zdałem sprawę, ze pod tapeta jest farba olejna na ścianie. Jesli mam wyrównywać ścianę do „opatrunku” z siatki, to troche przygotowań mnie czeka. Jest jakiś grunt co poskleja to dobrze, czy musze usuwać farbę całkowicie?

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 12-08-2018 09:47 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #4 Ocena: 0

2018-08-12 12:37:14 (6 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-08-12 01:17:34, fugazi napisał(a):
Rozmieszac z woda easi filler do konsystencji masla. Wypelnic nim szczeline oraz nalozyc na sciane 2mm warstwe tak , by moc przykleic/zatopic w niej 10cm szerokosci pasek siatki(fiberglass mesh). Docisnac siatke i zebrac/rozciagnac na scianie nadmiar szpachli. Po wyschnieciu znowu nalozyc 2mm warstwe filera/szpachli na szerokosci 20cm i zatopic druga/szersza warstwe siatki i zebrac nadmiar. Po wyschnieciu powtorzyc z trzecia warstwa siatki szerokosci 30-40cm. Zaszpachlowac/wyrownac cala sciane.


Pewnie nie bardzo, ale czy mozna dac 10cm siatke a pozniej dwa paski 2x10 i trzy paski 3x10?
Miejsce laczenia robilbym na srodku poprzedniej warstwy. Nawet na maly zaklad jesli pomoze.

Wydac na siatke ponad trzy dychy troche szkoda, jak potrzeba mi zaledwie kawalek. 10cm szerokosci jast w selco za ok 12 funtow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

hants

Post #5 Ocena: 0

2018-08-14 01:26:24 (6 lat temu)

hants

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Solent

Te szpary są ogromne. Skułbym tynk od szpary do samych drzwi, zobaczył co się pod spodem dzieje, i wówczas albo wzmocnił konstrukcję jakimiś profilami drewnianymi, albo wkleił płytę kg.

Zrób ta raz, a porządnie.

Jesli chodzi o taśmy, to polecam grube z dużym oczkiem, nie te cienkie (samoprzylepne) badziewia. U Ciebie, w ogóle bym zastosował siatkę do dociepleń
Chcieć to znaczy móc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

elemelek

Post #6 Ocena: 0

2018-09-26 12:00:30 (6 lat temu)

elemelek

Posty: 1029

Mężczyzna

Z nami od: 30-09-2010

Skąd: UK

Witam.
Mam pytanie do fachowcow. Mam do zrobienia plotek na ogrodzie, bedę wkopywał slupki drewniane 10x10cm 1m wysokie. Plotek ma dlugosc 8m, wszystko sie zgadza, teren mam wyrownany, jednak tam gdzie wypada ostatni słupek, jest plyta betonowa chodnikowa, ktorej nie jestem w stanie usunąć, ani skuć. Kończy sie ona na podmórowce przy garazu, a ściana podmórówki jest krzywa, ucieka na dole około 3-5cm.

Pomysl mam, żeby przymocować slupek drewniany na kołek rozporowy 10cm. Jednak na dole bedzie problem.

Moj pomysl jest taki, zeby gore przybic kolkiem a na dół rozrobic troche cementu i wkleić do ściany, wypoziomowac i przybic drugim kołkiem. Ewentualnie wyrównać ten kawalek sciany pod slupek.

Co o tym myślicie? Możecie polecić jakiś gotową zaprawę czy samemu rozmieszać?
Może ktoś ma inny pomysl?
Pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #7 Ocena: 0

2018-09-26 18:46:44 (6 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Może po prostu kupić post base plate.

Obrazek

A górę przytwierdzić do ściany dwoma kątownikami.

Obrazek

[ Ostatnio edytowany przez: andypolo 26-09-2018 18:51 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #8 Ocena: 0

2018-09-26 19:46:38 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

to ma byc tylko praktyczne czy ladnie wykonczone? tak na szybko to dociac "dystans" z metalowej rury/kawalka drewna na dlugos tej szpary
ta stopa to tez dobry pomysl jesli plyta trzyma poziom ewentualnie cos podlozyc pod nia jesli zajdzie potrzeba

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

elemelek

Post #9 Ocena: 0

2018-09-27 03:39:44 (6 lat temu)

elemelek

Posty: 1029

Mężczyzna

Z nami od: 30-09-2010

Skąd: UK

Dobry pomysl z ta stopka pod slupek, zapomnialem dodac, ze plyta jest oczywiscie pod katem..

Ogolnie jest to plotek, ktory ma zastapic murek oporowy do gruzu, kamieni itp. Ktore poprzedni wlasciciel zostawil. Jest tego ze 3 duze skipy okolo 40m2, wiec wywoz odpada. Wymyslilem plotek i wyrownac kamieniami dekoracyjnymi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

queenOfChocolat

Post #10 Ocena: 0

2019-02-10 17:38:06 (5 lat temu)

queenOfChocolate

Posty: 459

Kobieta

Z nami od: 23-02-2010

Skąd: male...

pół roku temu mielismy maly remont pokoju. sciany byly gipsowane, pomalowane na bialo. dzis zauwazylam cos niby zacieki w dwoch rogach. nie sa to zacieki od zalania, sufit i w naroznikach sucho i bialo, zadnego grzyba w domu tez nie ma. zacieki sa dziwne, takie delikatne zolte strugi zakonczone tlusta, mocno zotla kropka (cos jak zaschniety olej), parapet tez byl jakis taki ulepiony w zoltej tlustej mazi, w kolo okna czysto i sucho... - co to moze byc?? widac to tylko z bliska (prawie ze nosem przy scianie), nawet nie da sie zdjecia zrobic.. najpierw wina zrzucona na farbe, ze sie poci, ale ten rodzaj farby mamy w kazdym pokoju (dulux), no i przy poceniu farby raczej cale sciany by w tym byly, nie tylko dwa katy???jakis pomysl? wyczyscic sie da, ale chcemy usunac przyczyne...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,