MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

krakn

Post #1 Ocena: 0

2017-04-23 10:12:07 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

ie2ox4-2b, żeby to było takie proste. Jak nie masz swojego domu trudno robić remont i izolacje ścian.
Nawet jak masz swój dom to nie w każdym domu można zrobić zmianę elewacji, bo nie dostaniesz pozwolenia z councilu.

Wietrzenie i odstawianie mebli też nie zawsze jest skuteczne, mieszkałem w mieszkaniu na 2 piętrze, drzwi na balkon były otwarte 3/4 dnia przez cały rok, bo pies miał kuwete na balkonie. Grzać grzalem bo lubię bardzo ciepło, ponad 20C a mimo to grzyb na ścianach się pojawiał.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

cichybob

Post #2 Ocena: 0

2017-04-23 10:46:07 (7 lat temu)

cichybob

Posty: 227

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 08-04-2017

Skąd: Glasgow

Wszystko przez nowoczesne, szczelne, plastikowe okna, dawniej jak ich nie bylo, wilgoc sobie spokojnie emigrowala przez nieszczelnosci a teraz zonk.
"Rozpal ogien, a zaskocze Cie kula sniegu."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-2b

Post #3 Ocena: 0

2017-04-23 10:57:07 (7 lat temu)

ie2ox4-2b

Posty: 909

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 22-08-2016

Skąd: Oxford

krakn - cudów nie ma. Drugie piętro to może z dachu??? Od sąsiada poprzez ścianę? No i ja nie mówię o zmianie elewacji, ja pisałem o poziomej, czyli taka warstwa nad ziemią.

Okna nowoczesne szczelnie, nieszczelne... głupstwa powielane. Ciekawe byłoby emigrowanie wilgotności poprzez nieszczelność okien.

Grzejniki pod oknami i resztę w poprzednim moim poście opisane.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cichybob

Post #4 Ocena: 0

2017-04-23 11:18:54 (7 lat temu)

cichybob

Posty: 227

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 08-04-2017

Skąd: Glasgow

Cytat:

2017-04-23 10:57:07, ie2ox4-2b napisał(a):


Okna nowoczesne szczelnie, nieszczelne... głupstwa powielane. Ciekawe byłoby emigrowanie wilgotności poprzez nieszczelność okien.

Grzejniki pod oknami i resztę w poprzednim moim poście opisane.



To jak? Zaprzeczasz, ze wilgoc pod postacia pary wodnej nie moze uciekac przez nieszczelnosci okienne ?
Bylem na szkoleniu we wstawianiu okien prowadzonym przez znana firme pianek montazowych i tam nawet mi wyjasnili, ze fachowo, to trzeba owijac specjalna tkanina pianke (tzn. zostawic luz miedzy murem a pianka by powietrze moglo przenikac)
A o izolacji poziomej to juz glupoty piszesz, zadna sciana nie "wyciagnie" Ci wilgoci na drugie pietro.

[ Ostatnio edytowany przez: cichybob 23-04-2017 11:24 ]

"Rozpal ogien, a zaskocze Cie kula sniegu."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zawszetakasama

Post #5 Ocena: 0

2017-04-23 11:26:44 (7 lat temu)

Zawszetakasama

Posty: 18

Kobieta

Z nami od: 13-10-2015

Skąd: Man

Okna wymienione na polskie, roznica poza wizualna, sposobem otwierania i szczelnoscia jest tez taka, ze woda skrapla sie na zewnatrz a nie wewnatrz. Wietrze duzo i dlugo, mikrouszczelnienie tez w uzyciu. Grzejemy rownomiernie bo dzieci male.
Pytam czy ktos mechaniczna ma zalozona i moglby podzielic sie swoimi spostrzezeniami. Jezeli jest to wywalenie pieniedzy w przyslowiowe bloto to zostaniemy przy zrobieniu zwyklej wentylacji i juz. Spotkalam sie nawet z porada ewentualne zamalowania grzyba i po klopocie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-2b

Post #6 Ocena: 0

2017-04-23 11:55:51 (7 lat temu)

ie2ox4-2b

Posty: 909

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 22-08-2016

Skąd: Oxford

cichy... czytać potrafisz, a jak ze zrozumieniem?: "Drugie piętro to może z dachu??? "

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

fugazi

Post #7 Ocena: 0

2017-04-23 12:00:34 (7 lat temu)

fugazi

Posty: 1998

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2016

Skąd: l

Cytat:

2017-04-23 10:46:07, cichybob napisał(a):
Wszystko przez nowoczesne, szczelne, plastikowe okna, dawniej jak ich nie bylo, wilgoc sobie spokojnie emigrowala przez nieszczelnosci a teraz zonk.




Nowoczesne okna , czy to aluminiowe , plastikowe czy drewniane maja otworki wentylacyjne w gornej czesci ramy , ktore sa ukryte pod przesuwnym grillem lub maja otwierana w razie potrzeby klapke regulujaca przeplyw powietrza.
Zamki w lufcikach lub mniejszych oknach maja dwa polozenia zamkniecia. Szczelne (lufcik ciasno dolega do uszczelki) lub okno mozna uchylic o 10mm i zamknac ciagle bezpiecznie na kluczyk.

Ja od wszystkich swoich lokatorow wymagam zamykania okien zawsze pozostawiajac wentylacje otwarta i to jeden z wazniejszych warunkow omawianych przy wprowadzce.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

fugazi

Post #8 Ocena: 0

2017-04-23 12:38:07 (7 lat temu)

fugazi

Posty: 1998

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2016

Skąd: l

Cytat:

2017-04-23 11:26:44, Zawszetakasama napisał(a):
Okna wymienione na polskie, roznica poza wizualna, sposobem otwierania i szczelnoscia jest tez taka, ze woda skrapla sie na zewnatrz a nie wewnatrz. Wietrze duzo i dlugo, mikrouszczelnienie tez w uzyciu. Grzejemy rownomiernie bo dzieci male.
Pytam czy ktos mechaniczna ma zalozona i moglby podzielic sie swoimi spostrzezeniami. Jezeli jest to wywalenie pieniedzy w przyslowiowe bloto to zostaniemy przy zrobieniu zwyklej wentylacji i juz. Spotkalam sie nawet z porada ewentualne zamalowania grzyba i po klopocie.



HE he he "Woda skrapla sie na zewnatrz nie wewnatrz" *ROFL*
Czegoz to jeszcze nie wmowia czlowiekowi w reklamach.


Mechaniczna dziala perfekcyjnie, ale zabiera duzo miejsca . My instalujemy "Heat recovery units" w duzych domach . Powiekszalismy teraz jeden o 240m2 dwa pietra w glab ziemi pod istniejacymi czterema pietrami i pod calym ogrodem . Wspomniany unit moze byc zainstalowany gdzies na strychu lub w basemencie i pompowac swieze powietrze do najdalszych zakatkow domu (rura nawet 150mm ) i zabierac z nich zuzyte powietrze , wlaczajac lazienki.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zawszetakasama

Post #9 Ocena: 0

2017-04-23 13:22:53 (7 lat temu)

Zawszetakasama

Posty: 18

Kobieta

Z nami od: 13-10-2015

Skąd: Man

Fugazi nie wiem o jakich ty reklamach piszesz ale cos ci nie poszlo. Przez zime mielismy okna kilka razy "zaparowane" od zewnatrz - jakim cudem nie wiem. Ale przynajmniej nie lecialo po szybach w srodku i na parapety.
Dom mamy 118 m2 i caly strych wolny. Pytam o mechaniczna bo nie wiem czy gra warta zachodu i pieniedzy czy nie bardzo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-2b

Post #10 Ocena: 0

2017-04-23 13:34:39 (7 lat temu)

ie2ox4-2b

Posty: 909

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 22-08-2016

Skąd: Oxford

fugazi pisze o takich biurowych instalacjach, hotelowych lub halowych. Nie wiem nawet czy nie ma tam jakichś elementów pomp cieplnych. Przeczytaj jeszcze raz mój post w którym pisałem.
Dodam w skrócie że wentylator w łazience, w kuchni jeżeli nie ma okapu z wyciągiem na zewnątrz i kratka wentylacyjna w pomieszczeniu z bojlerem.
Spotkałem się też z cieknącą wodą po szybach od zewnątrz... nie dociekałem dlaczego, ale byłem zdziwiony.
Jeżeli masz zaparowane okna od wewnątrz, no to za dużo pary w pomieszczeniu. Koniecznie uchylić okno. Jeżeli nie chcesz/nie możesz, no to taki przenośny pochłaniacz wody rozwiąże problem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,