MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 2 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

lejdi_depress

Post #1 Ocena: +1

2011-03-20 19:59:39 (13 lat temu)

lejdi_depress

Posty: 20

Kobieta

Z nami od: 13-01-2011

Skąd: London

Cytat:

2010-05-25 18:17:31, krakn napisał(a):
150 funtow to nie wiem za co oni liczyli albo mieli w pamieci cennik z lat 80tych :)
No i wllasnie nie dosc ze inspektor, to czesto jeszcze sasiedzi musza sie zgodzic.
No i ten ich przepis o ograniczeniu odprowadzanej deszczowki do kanalizacji miejskiej ... Masakra w tym momencie w londynie praktycznie nie ma mowy by dostac pozwolenie na betonowy,brukowwy, czy asfaltowy podjazd, ew tylko bity kamien. A to nie dosc ze wymaga wiedzy to jeszcze sprzetu, inaczej bedzie jak na plazy.


koszt obnizenia kraweznika jest od ok £600 wzwyz, i wykonuje to firma zlecona przez council. Koszt ten zalezy od szerokosci wjazdu. Ja ubiegalam sie o zgode na obnizenie kraweznika w 2007 roku, dostalam zgode i cennik, £600 kosztowal wjazd o szerokosci 2.8m, a im szerszy wjazd, tym drozej (a to juz zalezy od ciebie jaka chcesz szerokosc-o ile council sie na nia zgodzi).

W 2007 podjazdu jednak nie zrobilismy wiec nie bylo obnizania kraweznika. W 2010 zrobilismy podjazd z kostki, zachowujac po bokach pasy zieleni. Zadzwonilam do coucilu proszac, by wyslali mi nowy kosztorys obnizenia kraweznika, i okazalo sie, ze nasza zgoda na podjazd przeterminowala sie i musimy sie o nia znowu ubiegac (koszt £75 a od 1 kwietnia 2011 -£77).

Tak jak wczesniej wspomniano, od pazdziernika 2008 obowiazuja nowe zasady, podjazd musi byc permeable, ale nie oznacza to, ze w Londynie nie da sie juz zrobic podjazdow z kostki! Ogolnie mowiac, sa 2 zasady zrobienia podjazdu, ktory bedzie sie kwalifikowal jako permeable: albo uzycie gravel, lub specjalnej kostki permeable (np Marshall i Brett taka robia-miedzy ta kostka sa male kamyki-mi sie to bardzo nie podoba) albo zrobienie podjazdu z normalnej kostki (tak jak my to zrobilismy) ale uzywajac "permable methods" do jej wylozenia, czyli np zainstalowanie soakaway ktory bedzie zbieral wode deszczowa z podjazdu itp. Podjazd nie moze byc tak zrobiony, by woda splywala bezposrednio na chodnik lub do istniejacych juz rynienek sciekowych. Wiec jesli te zasady zstana zachowane, to jak najbardziej podjazd moze byc z normalnej kostki tak jak bylo do tej pory.

A co poza tym, niekiedy niemozliwe jest, by zrobic permeable driveway, wtedy nalezy ubiegac sie o planning permission z coucilu-nalezy wyslac plan podjazdu ze szczegolowym opisem jego wykonania- planowane materialy itp. Council wyda na taki podjazd zgode jedynie wtedy, gdy udowodnisz, ze w tym miejscu nie da sie zrobic permeable driveway, inaczej zgody ci nie udzieli i bedziesz musial sie dostosowac do prawa z 2008 roku.

To tak opisane babskimi slowami, sprawa dosc swieza jak dla mnie, wiec postanowilam, ze sie podziele swoim info.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lejdi_depress

Post #2 Ocena: 0

2011-03-25 09:38:01 (13 lat temu)

lejdi_depress

Posty: 20

Kobieta

Z nami od: 13-01-2011

Skąd: London

maly update, dostalam wczoraj quote z councilu, £1200 za wjazd o szerokosci 4.8m (o taki sie staralam)! Nie spodziewalam sie, ze bedzie powyzej tysiaca, not happy:( Pisze dzis emaila z pytaniem, czy wezszy wjazd bedzie duzo tanszy, bo troche przegieli z ta cena.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

midian25

Post #3 Ocena: 0

2011-03-25 10:38:23 (13 lat temu)

midian25

Posty: n/a

Konto usunięte

My też przymierzamy się do obnizenia krawężnika w nowo zakupionej posiadłości.
Koszta od 800 wzwyż:-(
Niestety, trzeba będzie zamówić ekipę w okolicach czerwca, choć zauważyłam, że na ulicy na której obecnie jeszcze mieszkamy, ludzie mają takie metalowe kliny po których wjeżdzają na podjazd, koszt jednego na ebayu to ok 80 funtów, ale to raczej byłoby rozwiązanie krótkoterminowe.
"Gotta move out! Keep him at bay kurrrde"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #4 Ocena: 0

2011-03-25 10:47:13 (13 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

A nie łatwiej skuć krawędź krawężnika?:-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lejdi_depress

Post #5 Ocena: 0

2011-03-25 16:31:42 (13 lat temu)

lejdi_depress

Posty: 20

Kobieta

Z nami od: 13-01-2011

Skąd: London

gdyby mozna bylo samemu cos zrobic, to mozna robic co sie chce :) lecz niestety to coucil zleca swoich contractorow, ktorzy wezma kase i odwala swoje, a wjazd wraz z kraweznikiem nadal pozostaje wlasnoscia councilu (my tylko za ta przyjemnosc placimy)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dangerous__girl

Post #6 Ocena: 0

2011-03-25 16:47:29 (13 lat temu)

Dangerous__girl

Posty: 1760

Kobieta

Z nami od: 13-02-2011

Skąd: London

A u znajomego kiedys byl podjazd ale przez kraweznik i musial 800f do councilu zaplacic za zrobienie podjazdu i nie zaplacil i mu zablokowali wjazd słupami;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #7 Ocena: 0

2011-05-21 22:55:37 (13 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Ponad miesiąc temu poprosiłem council o aplikację na podjazd. Po kilku dniach przyszła, wypełniłem ją, odesłałem, ale do tej pory cisza. Opłata za pozwolenie wynosi 75 funtów, a potem się dzwoni do proponowanych przez council firm. Problem polega na tym, że po prawie miesiącu nie odpowiedziano na moje zgłoszenie. Wypełniłem formularz, narysowałem mapkę i odesłałem pod wskazany adres. Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem, że tych 75 funtów na tym etapie jeszcze nie trzeba płacić.
A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

slimfat

Post #8 Ocena: 0

2011-07-25 00:52:29 (13 lat temu)

slimfat

Posty: 36

Mężczyzna

Z nami od: 17-06-2009

Skąd: Bristol

Cytat:

2011-03-25 10:38:23, midian25 napisał(a):
na ulicy na której obecnie jeszcze mieszkamy, ludzie mają takie metalowe kliny po których wjeżdzają na podjazd, koszt jednego na ebayu to ok 80 funtów, ale to raczej byłoby rozwiązanie krótkoterminowe.


Zaparkujesz samochod, a potem ktos zaparkuje Ci naprzeciwko i jak wyjedziesz ? Przeciez to robi sie ( i placi kase ) po to, aby nikt nie mogl parkowac w tym miejscu, gdzie kraweznik jest obnizony.

[ Ostatnio edytowany przez: slimfat 25-07-2011 00:53 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

midian25

Post #9 Ocena: 0

2011-07-25 08:10:12 (13 lat temu)

midian25

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2011-07-25 00:52:29, slimfat napisał(a):
Cytat:

2011-03-25 10:38:23, midian25 napisał(a):
na ulicy na której obecnie jeszcze mieszkamy, ludzie mają takie metalowe kliny po których wjeżdzają na podjazd, koszt jednego na ebayu to ok 80 funtów, ale to raczej byłoby rozwiązanie krótkoterminowe.

Zaparkujesz samochod, a potem ktos zaparkuje Ci naprzeciwko i jak wyjedziesz ? Przeciez to robi sie ( i placi kase ) po to, aby nikt nie mogl parkowac w tym miejscu, gdzie kraweznik jest obnizony.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>slimfat</i> 25-07-2011 00:53 ]



Już 3 miesiące parkuję na podjeżdzie, wjeżdzam po krawęzniku i nikt mi jeszcze za plecami nie zaparkował:)
Pozatym spokojna Twoja rozczochrana, kontraktor umówiony na 5go wrzesnia, a kliny, jak napisałam powyżej, to tylko po to aby przeczekać okres oczekiwania na podjazd.
W naszym przypadku dropped standard 5 kerb driveway jedyne Ł1200

"Gotta move out! Keep him at bay kurrrde"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2011-07-25 09:57:40 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,