MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Polskie zwolnienie lekarskie

 

Postów: 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

grazucha

Post #1 Ocena: 0

2018-05-09 12:58:47 (6 lat temu)

grazucha

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 09-05-2018

Skąd: Evesham

Witam,
od trzech lat pracuję w UK i mam kontrakt na stałe. Obecnie przebywam w Polsce na zwolnieniu lekarskim. Polskie zwolnienie lekarskie w oryginale i w wersji przetłumaczonej przez tłumacza przysięgłego przesłałam e-mailowo do firmy, w której ciągle jestem zatrudniona. Dziś dostałam e-mail z firmy z prośbą o wytłumaczenie na co choruję, gdyż na zwolnieniu nie ma informacji co mi dolega. Czy pracodawca ma prawo pytać o przyczynę mojej nieobecności? Czy nie powinno mu wystarczyć zwolnienie lekarskie? Czy muszę się tłumaczyć na co choruję?
pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2018-05-09 13:05:24 (6 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

littleflower

Post #3 Ocena: 0

2018-05-09 17:41:59 (6 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Niekoniecznie - znajoma miala napisanie jako przyczyna choroby stress i nie zaostalo jej chorobowe wypalcone jako ze stres nie jest choroba sama w sobie, co innego depresja.

Po za tym pracodawca czest robi po chorobowym spotkanie tzw - fit to return , wiec chce wiedziec czy choroba jest spowodowana czynnikami z pracy. U nas w pracy sa robione tez statystyki zeby wedziec mniej wiecej najczestsze przyczyny zwolnien lekarskich - przeziebienia moga byc np od pracy w przeciagach, czeste wypadki np zlaman reki bo procedury BHP nie sa przestrzeganie , itd itd
"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

Post #4 Ocena: 0

2018-05-09 21:35:06 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2018-05-09 13:05:24, Maverick-303 napisał(a):
Cytat:

2018-05-09 12:58:47, grazucha napisał(a):
Witam,
od trzech lat pracuję w UK i mam kontrakt na stałe. Obecnie przebywam w Polsce na zwolnieniu lekarskim. Polskie zwolnienie lekarskie w oryginale i w wersji przetłumaczonej przez tłumacza przysięgłego przesłałam e-mailowo do firmy, w której ciągle jestem zatrudniona. Dziś dostałam e-mail z firmy z prośbą o wytłumaczenie na co choruję, gdyż na zwolnieniu nie ma informacji co mi dolega. Czy pracodawca ma prawo pytać o przyczynę mojej nieobecności? Czy nie powinno mu wystarczyć zwolnienie lekarskie? Czy muszę się tłumaczyć na co choruję?
pozdrawiam

Możesz, ale nie musisz podawać informacji o swojej chorobie. Pracodawcy powinno wystarczyć pismo od lekarza. Nie wiem jak to wygląda z polskim zwolnieniem lekarskim , ale tak to działa w UK , jeżeli chodzi o sick note.


W UK tak to dziala ze sick note zawiera nazwe choroby
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,