MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

WybitnieWrednyW

Post #1 Ocena: 0

2018-01-10 20:14:35 (6 lat temu)

WybitnieWrednyWerdew

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-01-10 20:06:29, AlmostFamous napisał(a):
Masakrą jest fakt, ze próbujesz to podciągnąć pod dyskryminacje.



Niestety, coraz częściej daje się zauważyć coś jak after brexit efekt

Pracownicy (zwłaszcza z Polski) są traktowani gorzej.
AlmostFamous jeśli ciebie to nie dotyczy to jesteś szczęściarz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #2 Ocena: 0

2018-01-10 20:16:24 (6 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-01-10 19:15:40, uliczny napisał(a):
Tak powiedzieli mi zebym wypelnil defect raport I ze bedzie on mogl byc wziety pod uwage po jakiejs stluczce lub wypadku
Ja pomyslalem ze jak napisze defect raport to zostanie on uzyty przeciw mnie bo skoro uwazam ze opony nie nadaja sie do jazdy to dlaczego pojechalem na nich w taka temperature ...


Czyli nie wpisales nic na temat opon? Jesli nie, to popelniles duzy blad. Opony byly dopuszczone do ruchu wiec jezdzic na nich mozna jak najbardziej. Nikt by Ci nie zarzucil, ze wyjechales w trase.
Nie zostawiajac zadnego sladu swojej interwencji, pozbawiles sie dowodu ze cokolwiek zglaszales.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AlmostFamous

Post #3 Ocena: 0

2018-01-10 20:25:58 (6 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-01-10 20:14:35, WybitnieWrednyWerdew napisał(a):
Cytat:

2018-01-10 20:06:29, AlmostFamous napisał(a):
Masakrą jest fakt, ze próbujesz to podciągnąć pod dyskryminacje.



Niestety, coraz częściej daje się zauważyć coś jak after brexit efekt

Pracownicy (zwłaszcza z Polski) są traktowani gorzej.
AlmostFamous jeśli ciebie to nie dotyczy to jesteś szczęściarz.


No to chyba jestem szczęściarzem. Oczywiscie nie twierdze, ze tak nie jest, ale pisałem odnośnie tej sytuacji.

Tego się nie da podciągając po dyskryminacje. Został zwolniony z pracy, bo odmówił jej wykonania.

A, ze styczeń i w transporcie raczej cisza łatwiej im było taka decyzje podjąć. Tym bardziej, ze opony były legalne. A czy tutejsze standardy dotyczące opon są odpowiednie to również temat na inna dyskusje. Choć ja w firmach, których pracuje nie mam z tym problemu.

[ Ostatnio edytowany przez: AlmostFamous 10-01-2018 20:32 ]

Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

WybitnieWrednyW

Post #4 Ocena: 0

2018-01-10 20:47:25 (6 lat temu)

WybitnieWrednyWerdew

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-01-10 20:25:58, AlmostFamous napisał(a):

Tego się nie da podciągając po dyskryminacje. Został zwolniony z pracy, bo odmówił jej wykonania.



Ale wiesz że takie sytuacje stwarza się specjalnie!?
Własnie po to żeby w obawie o zdrowie lub życie odmówił wykonania pracy.
Ja już to przerabiałem.:-8 niestety :-(

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AlmostFamous

Post #5 Ocena: 0

2018-01-10 21:01:42 (6 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-01-10 20:47:25, WybitnieWrednyWerdew napisał(a):
Cytat:

2018-01-10 20:25:58, AlmostFamous napisał(a):

Tego się nie da podciągając po dyskryminacje. Został zwolniony z pracy, bo odmówił jej wykonania.




Ale wiesz że takie sytuacje stwarza się specjalnie!?
Własnie po to żeby w obawie o zdrowie lub życie odmówił wykonania pracy.
Ja już to przerabiałem.:-8 niestety :-(


Przykro mi. Ja odpukać tak nie mam i nie miałem. Wręcz mam odwrotne odczucia. Kilka firm dzwoniąc do agencji chce mnie i mam od niech również propozycje przejścia na kontrakt. Czego akurat ja nie chce.

W grudniu byłem w nowej firmie. Auto eleganckie. Kierowca na urlopie. Sprawdzam auto i stwierdzam, ze przednie opony są do wymiany. Powiedziałem w biurze od razu mnie wysłali do serwisu. Chyba dodatkowo narobiłem problemów Anglikowi, który pojechał na urlop. Bo byli w szoku, ze on na takich jeździł. A auto przypisane do niego.

Zatem nie mam zamiaru się sprzeczać, ze w wielu miejscach się zmieniło na gorzej. I ze to zapewne efekt referendum. Ale jest mnóstwo miejsc (zwłaszcza w tym zawodzie) gdzie jest praca dobra i będą człowieka szanowali.

A kolega co prace stracił mógł to rozwiązać na inne sposoby. Jeśli tak jak piszes WW mogła to być „świnia”...
Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

WybitnieWrednyW

Post #6 Ocena: 0

2018-01-10 21:08:40 (6 lat temu)

WybitnieWrednyWerdew

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-01-10 21:01:42, AlmostFamous napisał(a): Jeśli tak jak piszesz WW mogła to być „świnia”...


Nie twierdzę że była, Ale mogła :-(

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

uliczny

Post #7 Ocena: 0

2018-01-10 21:16:01 (6 lat temu)

uliczny

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 10-01-2018

Skąd: Morecambe

Cytat:

Tego się nie da podciągając po dyskryminacje. Został zwolniony z pracy, bo odmówił jej wykonania.

A, ze styczeń i w transporcie raczej cisza łatwiej im było taka decyzje podjąć. Tym bardziej, ze opony były legalne.


To nie tak do konca
w kazdej firmie w moich stronach brakuje kierowcow w firmie w ktorej pracuje rowniez
Masakra bo firmy walcza o kierowcow ale jak wspomnisz ze chcesz sie zwolnic zrobia wszystko by utrudnic ci dostanie sie gdzie indziej liczac ze zostaniesz u nich ( wiem bo mam znajomych w innych firmach na roznych stanowiskach I odnosnie mojej osoby pewne nieoficjalne informacje przez moich pracodawcow juz zostaly wyslane choc oficjalnie tego nikt nie potwierdzi )

Mnie zastanawia fakt czy wedlog angielskiego prawa pracy ktos moze cie wywalic z godz na godz po sytacji ktore opisalem powyzej

Wedlog mnie zostalo to zrobione tez dla przykladu by uciszyc innych I zamiar ten udal sie I'm w 100%

Tak odmowilem wykonania pracy w konkretnie okreslonej sytacji bo wczesniej zostalo to tylko przezemnie raportowane do biura I mysle ze tego nikt sie nie wyprze bo mam na to swiadka
wczesniej kiedy byla dodatnia temperatura mimo tych opon do tej pracy chodzilem I jesli caly czas byloby na plusie w ten konkretny dzien pewnie tez bym pojechal
No nic nie ma co sie zastanawiac trzeba poczekac na korespondencje z firmy I tam pewnie konkretnie bedzie co I za co

Wczesniej nie mialem zamiaru zmieniac pracy dlatego chcodzilem I to w sumie prosilem o zmiane tych opon - zwolnienie sie prze zemnie bylo brane pod uwage na koncu
Teraz widze ze najprosciej bylo isc I powiedziec ze rezygnuje daje wam wymagane wypowiedzenie I bay bay
Moze ktos w pozniejszym czasie czytajac to niepopelni tego bledu co ja

[ Ostatnio edytowany przez: uliczny 10-01-2018 21:50 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

hants

Post #8 Ocena: 0

2018-01-18 17:16:10 (6 lat temu)

hants

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Solent

Cytat:

2018-01-10 18:01:51, Turefu napisał(a):
Ja tez Nie wierze w £60K, bo odszkodowanie zalezy od przepracowanych lat I zarobkow, a ktos pracujacy w Tesco raczej kroci Nie zarabia, chyba , ze ktos na bardzo odpowiedzialnym stanowisku.


To akurat prawda. Jesli chcesz to Ci podeślę linka, albo sam pogugluj: głuchy tesco, dyskryminacja, James...
Chcieć to znaczy móc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

uliczny

Post #9 Ocena: 0

2018-09-10 07:54:12 (6 lat temu)

uliczny

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 10-01-2018

Skąd: Morecambe

Maly update

Postanowilem jednak skierowac sprawe do sadu pracy :)
W skrucie po wstepnym przesluchaniu ktore juz bylo zostalo zaakceptowane :
zwolnienie z pracy - bezpieczenstwo i higiena pracy
zlamanie warunkow kontraktu
uszczerbek w postaci celowego wstrzymania wyplaty

szkoda ze odpadl mobing ale z drogiej strony balem sie zaryzykowac depozyt

Sprawa odbedzie sie w Manchester w styczniu 22-25 2019 i jest planowana na 4 dni
sprawa ma charaktyer publiczny wiec jesli ktos chetny posluchac to zapraszam
depozytu tez nie dostalem

Ja reprezentuje sie sam z drogiej strony mam firme z prawnikiem

Pozdro

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mustafa1975

Post #10 Ocena: 0

2018-09-11 06:52:54 (6 lat temu)

Mustafa1975

Posty: 754

Mężczyzna

Z nami od: 30-01-2010

Skąd: Birmingham

No niezle ale 4 dni sprawa ? Co wy tam bedziecie robic tyle dni he he. Chyba powinienes znalesc prawnika lepiej. No ciekawy jestem jak ci to wyjdzie czy da sie wygrac.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,