MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 21

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

uliczny

Post #1 Ocena: 0

2018-01-10 15:14:11 (6 lat temu)

uliczny

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 10-01-2018

Skąd: Morecambe

Witam
Jestem kierowca zawodowym ( HGV C+E CLAS 1 ) w uk od 10 lat
Ostatnio spotkalo mnie bardzo dziwne zachowanie ze strony mojego pracodawcy a mianowicie zostalem teoretycznie zwolniony ( czekam na korespondencje ktora ma dotrzec do mnie poczta )

Zastanawia mnie fakt czy pracodawca jest w stanie zwolnic mnie z pracy z godziny na godzine po nastepujacych zdarzeniach

Przed Swietami Bozego Narodzenia okolo tygodnia w mojej ciezarowce zostaly zmienione opnony na tylnej osi z dobrych na duzo gorsze niby legalne dopuszczone do ruchu ale o bardzo malej przyczepnosci gdzie bieznik jest ponacinany flexem aczkolwiek opony te sa dopuszczone do ruchu
Po tym fakcie po przepracowaniu kilku dni pierwszy raz udalem sie z tym problemem do transport managera poinformowac go o problemie ktory po tej zmianie opon mam w pracy ( samochod ma bardzo slaba przyczepnosc mam duzy problem z podjazdami z wycofaniem w jakies trudne miejsca gdzie teren nie jest rowny gdzie jest pod gorke samochod slizga sie na rondach pod pelnym obciazeniem itd...)
Osoba ta wyslala mnie do nastepnej osoby ktora odpowiada za stan techniczny pojazdow zeby jemu zglosic problem
Wiec udalem sie do niego I informuje go ze mam opony bardzo slizgie I starch na nich jezdzic kiedy jest temperature ponizej zera lub jesli pada snieg - on mi bezczelnie odpowiedzial ze niewidzi problem a jutro nie ma padac snieg tylko deszcz :(
OK
W czasie miedzy swietami 27,28,29 grudzien tez pracowalem na tym samochodzie na tych oponach widze ze sytacja nie jest najleprza a warunki na drogach sa jakie sa wiec poszlem drogi raz do transport managera I tlumacze mu znowu ze na tych oponach ktore mam zalozone boje sie jezdzic itd... jak wyzej
On mi odpowiada ze opony ktore mam sa zgodne z przepisami itd..
Po swietach 7 stycznia ide do pracy widze ze temeratura jest na minusie ok -3 stopnie majac dane co mam zrobic gdzie jechac informuje go ze ja dzis do tej pracy nie pojade bo na oponach ktore mam ja sie boje jechac Dostaje odpowiedz ok no problem wiec wychodze z office wracam do domu
Po okolo 3 godz staram sie skontaktowac z firma a oni informuja mnie ze ja juz u nich nie pracuje !!! wszystko mi przysla poczta

Moje pytanie czy po czyms takim moge zostac zwolniony z godz na godz zaznaczam ze to moje jedyne przewinienie w tej firmie jakie mam ( bynajmniej o innych nikt mnie nigdy nie informowal wczesniej) ???
Czy to nie jest dyskryminacja bo nie na wszystkich ciezarowkach sa takie opony jak na mojej ???

Prosze o odpowiedz porade
Ja wcale nie musze wracac do pracy do tej firmy aczkolwiek nie jest mi na reke zebym mial zepsota opinie wsrod innych firm ze z tej pracy zostalem wyzocony


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2018-01-10 15:18:24 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Pracowales tam na etat czy przez agencje? Jak dlugo?

Pozbyli sie Ciebie, bo stwarzales problemy dla nich, ale absolutnie nie jest to przewinienie. Wrecz przeciwnie, zwrociles uwage na stan techniczny samochod i zagrozenie dla siebie i innych uczestnikow ruchu. Mozna te sytuacje podciagnac pod whistle blowing: https://www.gov.uk/whistleblowing

Oczywiscie moze pasc argument, ze odmowiles wykonania zadania i dlatego zwolnili Cie.

Radzik77 zdaje sie pracuje w firmie transportowej, wiec moze bedzie mogl cos doradzic.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

uliczny

Post #3 Ocena: 0

2018-01-10 15:21:09 (6 lat temu)

uliczny

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 10-01-2018

Skąd: Morecambe

Pracowalem tutaj rowny rok na kontrakcie od 6stycznia zeszlego Roku do teraz

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

hants

Post #4 Ocena: 0

2018-01-10 15:39:58 (6 lat temu)

hants

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Solent

Chłopie, mi to wygląda na "unfair dismissal". Dobry prawnik i za odszkodowanie sam sobie kupisz cięzarówkę.

Mój kolega ze studiów znalazł w pracowniczej toalecie w tesco bazgoł: "James jest głupim, głuchym chujem" Poszedł poskarżyć i... zwolniono go.

Wygrał 60000 funtów.
Chcieć to znaczy móc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

Mustafa1975

Post #5 Ocena: 0

2018-01-10 16:24:26 (6 lat temu)

Mustafa1975

Posty: 754

Mężczyzna

Z nami od: 30-01-2010

Skąd: Birmingham

Te 60k to chyba nie moze byc prawda. Cos gdzies kiedys czytalem ze moga zwolnic do 2 lat ale nie jestem tego pewien. Mie transport menager nienawidzi i chetnie by mnie zwolnil ale pracuje juz ponad 5 lat w firmie i na razie szuka powodu he he.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #6 Ocena: 0

2018-01-10 18:01:51 (6 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Ja tez Nie wierze w £60K, bo odszkodowanie zalezy od przepracowanych lat I zarobkow, a ktos pracujacy w Tesco raczej kroci Nie zarabia, chyba , ze ktos na bardzo odpowiedzialnym stanowisku.
OP. Zeby moc podac bylego pracodawce o unfair dismissal, trzeba pracowac w danej firmie przynajmniej dwa lata. Mozesz odwiedzic ACAS, ale chyba Ci doradza znalezienie innej pracy.
Przeczytalam jeszcze raz Twoj post . Nawet jesli chca Cie zwolnic, powinni przestrzegac procedur. Dac Ci wypowiedzenie, a jak nie chca Cie w pracy, To powinni Ci zaplacic za czas wypowiedzenia. Inaczej jest to Unrightful Dismissal, To cos innego niz Unfair Dismissal. Jeszcze raz doradzam wizyte w ACAS. A co do Nowej pracy: po prostu powiedz prawde. Wbrew pozorom pracodawcy To tez ludzie I wiele rzeczy rozumieja.

[ Ostatnio edytowany przez: Turefu 10-01-2018 18:24 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

radzik77

Post #7 Ocena: 0

2018-01-10 18:45:54 (6 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Opony były dopuszczone do ruchu jak sam autor napisał wiec ciezko byłoby tu udowodnić, ze stwarzały zagrożenie. Nie były one nacięte flexem a specjalnym urządzeniem do bieżnikowania. Spotkałem sie z takimi rowniez w firmie gdzie ja pracuje, aczkolwiek to niewielki procent (moze 2-3 na przestrzeni 10lat/14ciezarowek).

Nie udzielę tu żadnej dobrej rady bo nie sadze aby dało sie tu cokolwiek udowodnić. Pracowałeś rok, mogą zakończyć współpracę bez podawania powodu.

Czy wpisałeś w defect report swoje spostrzeżenia na temat opon? Firma powinna wypełnić raport jakie czynności w związku z tym podjęto. To mógłby byc punkt zaczepny gdybys jednak chciał sie sądzić.

Dodam ze swojej strony, ze nie rozumiem polityki firmy:
a) pozbyć sie kierowcy, który wie co robi (dba o bezpieczeństwo na drodze)
b) upierać sie by używać opony, ktore pomimo legalnego bieżnika stwarzają problemy kierowcom (ryzyko wypadku)

Dziwne to dla mnie. Ja bym takiemu kierowcy ładnie podziękował i wymienił ten badziew jak najszybciej.

EDIT
Na ktorej osi te opony założyli? Zazwyczaj, jeżeli juz, bieżnikowane daje sie na tył. Raz byłem przy nacinaniu i monter z ATS powiedział, ze bieżnikowanych nie mozna dać na przód. Jednak nie wiem czy jest na to jakiś przepis.
Z opisu autora wnioskuje, ze jednak na tył założyli te stare kapcie :-]

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 10-01-2018 18:57 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #8 Ocena: 0

2018-01-10 18:53:24 (6 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 10-01-2018 18:54 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

uliczny

Post #9 Ocena: 0

2018-01-10 19:15:40 (6 lat temu)

uliczny

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 10-01-2018

Skąd: Morecambe

Tak powiedzieli mi zebym wypelnil defect raport I ze bedzie on mogl byc wziety pod uwage po jakiejs stluczce lub wypadku
Ja pomyslalem ze jak napisze defect raport to zostanie on uzyty przeciw mnie bo skoro uwazam ze opony nie nadaja sie do jazdy to dlaczego pojechalem na nich w taka temperature a zalozyli mi je natylnej osi w VOLVO
Firma szuka oszczednosci i takie opony miaja zalozone kierowcy ktorzy na drodze nie mieli incydentow

Skoro pracuje w firmie na kontrkcie jakie ma znaczenie rok czy dwa kontrakt mam bezterminowy gdzie w jednym z podpunktow mam napisane ze nawet niepojawienie sie w pracy bez pozwolenia powinienem otrzymac cyt." after a prior warning has been given."
Nieotrzymalem zadnego ostrzezenia ani ustnie ani pisemnie
Problem dla mnie jest na tyle duzy ze w mojej okolicy firm transportowych jest raptem 5 I wszyscy se znaja
Dziala to nie inaczej jak zmowa jak mafia

Tej sprawy napewno tak niezostawie
Napisalem ten post bo chcialem przekonac sie sam plus paru moich podkreconych kolegow czy znajdzie sie ktos kto mysli podobnie
Fakt jest taki ze do Brexitu jeszcze duzo czasu a my zaczynamy byc traktowani nie jak pracownicy tylko niewolnicy brakuje tylko bata ktory w dzisiejszych czasach zastepowany jest coraz nowszymi wymyslami ze strony naszych pracodawcow
1 Pracuj rob to co ciebie nalezy
2 nie dyskutuj
3 jesli masz problem patrz punkt pierwszy jesli nie my ci zrobimy duzy problem - masakra jakas

[ Ostatnio edytowany przez: uliczny 10-01-2018 19:52 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AlmostFamous

Post #10 Ocena: 0

2018-01-10 20:06:29 (6 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

Masakrą jest fakt, ze próbujesz to podciągnąć pod dyskryminacje.

Jeśli uważasz, ze jesteś (byłeś) traktowany jak niewolnik to chyba dobrze się stało. Możesz teraz poszukać lepszej firmy. Zapewniam, ze są takie gdzie nie będziesz „niewolnikiem”.
Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,