MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Problem z wypłatą macierzyńskiego

 

Postów: 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Grzeszny1983

Post #1 Ocena: 0

2017-02-12 15:06:10 (7 lat temu)

Grzeszny1983

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 12-02-2017

Skąd: Londyn

Witam . Nazywam sie Agnieszka zarejestrowana jestem w Unite union od paru miesiecy. Pracuje jako employer od 4 lat w jednej firmie. 26 grudnia zaczęłam urlop maciezynski ale do tej pory pracodawca nie chce wypłacić macierzyńskiego . Cały czas sa jakieś problemy a to na przelew trzeba czekać a to księgowy jest na holidayu . W piatek powiedzieli mi ze księgowy znowu na holiday pojechał do indi i trzeba czekać na powrót ponieważ jest tam brak telefonów .. Kłamią w żywe oczy ... Czy Unite union mógłby mi pomoc w tej sytuacji?... Obecnie czekam na przyjście dziecka i jestem juz po terminie bardzo sie tym stresuje i nie wiem co mam robic. Proszę o Rade

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #2 Ocena: +1

2017-02-12 15:32:53 (7 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Cytat:

2017-02-12 15:06:10, Grzeszny1983 napisał(a):
Witam . Nazywam sie Agnieszka zarejestrowana jestem w Unite union od paru miesiecy. Pracuje jako employer od 4 lat w jednej firmie. 26 grudnia zaczęłam urlop maciezynski ale do tej pory pracodawca nie chce wypłacić macierzyńskiego . Cały czas sa jakieś problemy a to na przelew trzeba czekać a to księgowy jest na holidayu . W piatek powiedzieli mi ze księgowy znowu na holiday pojechał do indi i trzeba czekać na powrót ponieważ jest tam brak telefonów .. Kłamią w żywe oczy ... Czy Unite union mógłby mi pomoc w tej sytuacji?... Obecnie czekam na przyjście dziecka i jestem juz po terminie bardzo sie tym stresuje i nie wiem co mam robic. Proszę o Rade


Czy Ty tylko rozmawiasz z firma, czy wysylasz pisma/emaile?
Moze wyslij im pismo, w ktorym przypomniesz, ze nie placa i zaznacz, ze zamierzasz wystapic do sadu.
Moze przejdz sie do CAB niech pomoga Tobie napisac cos takiego.
Sformuowania przez nich uzyte pokaza Twojej firmie, ze juz korzystasz z pomocy.

Powidzenie z dzieciaczkiem, ciesz sie nim.

[ Ostatnio edytowany przez: tomaszzet 12-02-2017 15:33 ]

Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Grzeszny1983

Post #3 Ocena: 0

2017-02-12 16:36:19 (7 lat temu)

Grzeszny1983

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 12-02-2017

Skąd: Londyn

Dziękuje za odpowiedz :) co do tej firmy to rozmawiam i pisze z nimi i wszystko dokumentuje to tylko daty przekładają odposujac ze pieniądze beda np w piatek potem ze juz sa wysłane i w 48 h beda na koncie a gdy termin uplynal w ten piatek to sie dowiedziałam ze księgowy jest w indiach a ten co do mnie odpisywał nie ma żadnych uprawnień ... Tak normalnie to dostaje wyplaty w ostatni dzień miesiąca . Jeszcze raz dzięki Tomaszzet :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Grzeszny1983

Post #4 Ocena: 0

2017-02-12 16:40:36 (7 lat temu)

Grzeszny1983

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 12-02-2017

Skąd: Londyn

Dziękuje za odpowiedz :) co do tej firmy to rozmawiam i pisze z nimi i wszystko dokumentuje to tylko daty przekładają odposujac ze pieniądze beda np w piatek potem ze juz sa wysłane i w 48 h beda na koncie a gdy termin uplynal w ten piatek to sie dowiedziałam ze księgowy jest w indiach a ten co do mnie odpisywał nie ma żadnych uprawnień ... Tak normalnie to dostaje wyplaty w ostatni dzień miesiąca . Jeszcze raz dzięki Tomaszzet :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #5 Ocena: +1

2017-02-12 17:07:37 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

Pracuje jako employer od 4 lat w jednej firmie. 26 grudnia zaczęłam urlop maciezynski ale do tej pory pracodawca nie chce wypłacić macierzyńskiego .


Ty nie jestes employer - ty jestes employee. Employer to twoj pracodawca, ty jestes pracownikiem.

MOzesz sie skontaktowac z ACAS- bezplatna specjalistyczna porada i moga w twoim imieniu rowniez wystapic o wyjasnienie. Zwizki jak najbardziej tez moga pomoc.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Grzeszny1983

Post #6 Ocena: 0

2017-02-12 17:24:58 (7 lat temu)

Grzeszny1983

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 12-02-2017

Skąd: Londyn

Dzieki Ada :) najwieksza bariera jest język ... Skoro juz jestem w Unite Union to najlepiej by było zeby z UU wystapiło o wyjaśnienie do pracodawcy . Moze ma ktoś namiar na prawnika z UU który mówi po polsku ? Ja szukam i szukam i co jedynie znajduje mi pana Marcina na forum na tej stronce . Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,